Skocz do zawartości

Najlepsza karta graficzna do i5 4690k


Recommended Posts

Hej,

 

Jako iż moja aktualna karta graficzna (GTX 970) została oddana do serwisu w razie czego zacząłem rozglądać się za nową, po przeczytaniu różnych tematów w moje oko wpadły następujące karty:

 

GTX 1660 OC - https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6gb-gddr5-192bit-pci-e-gv-n1660oc-6gd-p1341860

 

GTX 1660 GAMING OC - https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1660-gaming-oc-6gb-gddr5-192bit-pci-e-gv-n1660gaming-oc-6gd-p1341861

 

Oczywiście kartę będę podkręcać więc odpuściłem sobie wersję z dopiskiem Ti ponieważ po podkręceniu karta ta dogania swojego "lepszego" brata ;) Gram głównie w rozdzielczości 1080p w 60Hz

 

Chociaż myślałem też, aby dopłacić 300-400zł i wziąć RTXa 2060 chociaż zdaję sobie sprawę, że będzie ona ograniczana przez leciwy już procesor. I tutaj pytanie do Was, czy warto dopłacić do RTXa czy bardziej opłacalne będzie kupić 1660? 

 

Na obecnej platformie planuję jeszcze zostać około 3-4 lat, oto reszta konfigu mojego PCta:

 

Procesor - i5 4690K @4,4Ghz

Płyta główna - MSI Z97-G43/intel Z97

Zasilacz - SeaSonic Prime Ultra Gold 650W

Chłodzenie - Scythe Ashura

Ram 2x Crucial Ballistix 4gb + Crucial Ballistix 8gb @2000MHz

SSD Crucial MX100 256gb

HDD WD Blue 1TB

Link to post
Share on other sites

Pojęcia nie mam, ale w takim wypadku odpuszczę sobie RTXa i kupię GTX 1660 GAMING OC.

 

Mam jeszcze dwa pytania:

 

Znalazłem tą kartę nieco taniej w sklepie xtreem, nie będzie problemów z gwarancją jeśli kupię kartę właśnie tam?

 

Drugie pytanie dotyczy złączy na karcie, obecnie posiadam monitor Eizo Foris FS2434 który ma złącze DVI i HDMI a karta ma wejście DP i HDMI, z tego co czytałem to odradza się podłączanie monitora przez HDMI, jakiś pomysł jak mógłbym podłączyć tą kartę?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...