Skocz do zawartości

Rx570 zegary


Recommended Posts

Otóż zamieniłem gtx960 na rx570 gaming 4gb i w programie furmark osiąga ona ok 2800pkt i pokazuję zegary 693Mhz, w sterownikach jest normalnie zegar 1244 , gpu-z 1244, afterburner też 1244. Jak w msi afterburner ustawiłem power limit +50% to w furmarku zegary dobiły do 1100 i wynik ok 4200pkt. Kartę kupiłem od osoby prywatnej i twierdziła że niegdy nic w niej nie było modyfikowane czy też rozbierana. Co Wy o tym sądzicie chyba, że zrobić jakiś inny test i olać furmarka?

 

Reszta gratów

silverstone strider plus 500W

I5 4440 

16gb ddr3 1600

Asus Z97-A

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Wygląda jakby zmieniony bios? po koparce?

referent ma
1244mhz na GPU
1750mhz na pamięci

 

Sprawdź w grze, ale nawet w furmarku powinno lecieć na maks.
Zawsze możesz w wattmanie ustawić na sztywno zegary, przecież stan 7 powinien mieć 1244mhz, jeśli to wersja bez OC.

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Furmark ma to do siebie, że wsiada tak na gpu jak żaden inny soft. Bez manualnego ustawienia +power nie ma co marzyć o bazowych zegarach. Jeśli dobrze sobie przypominam to mój RX580 z 1366/1400, zjeżdżał do ~1000-1100Mhz. Ale tam stock tdp = 185W(150W w Afterburner).

 

570 z tdp@120W + 50%(jeśli w ogóle o tyle się podwyższa) to dalej 180W, chociaż wydaje mi się, że ten wataż w AB pokazuje tylko część poboru energii tj po +50 power limit widzisz 150W max.

 

Po prostu zadaj porządne obciążenie w grze, grafikę ultra + AA i zobacz jaki zegar, jeśli wataż =/= max, a temp nie osiągają limitu, zegar powinien zostać na 1244, lub Unigine heaven i porównaj do wyników innych kolesi w necie@stock.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Wygląda jak standard bios, dziś sprawdzałem tylko w fortnite i tam większość czasu pokazuje 1244 zegar czasami spada (ale to chyba będzie przez to, że procek cały czas na pełnych obrotach). W furmarku temp max była ok 60 stopni a w grach dobija do 73. 

W unigine sprawa wygląda tak jak karta jest obciążona w powyżej 93% to zegar max 1150. Jak jest obciążona w 0% czy tam 50% to jest na pełnym zegarze, ale tylko chwilkę.  

1176pkt - fps min/max 24,7/96,2 avg 46,7 ( tutaj bez żadnego power limita)

1209pkt- fps  22,5/99,1 avg 48 (power limit +10%)

1237pkt fps 22.7/101.9 avg 49,1 (power limit +50%)

Ustawienia  programu to max FHD.

 Jedyny wynik jaki znalazłem wynik Rx570 Power Color Red Devil to 1320pkt fps 30,1/109 avg 52,4.

Nie rozumiem tej karty wgl, mam pisać do sprzedającego i odesłać? 

Kupiona na Angielski ebayu także ze zwrotem raczej nie będzie problemu czy zostawić bo Radeony tak mają?

Ostatnie kilka lat montowałem w komputerach tylko karty Nvidi i teraz sam już nie wiem co robić.

Co do biosu karty na stronie znalazłem 4 różne wersje tylko że żadna nie jest dla karty z kościami samsunga, a gpu-z pokazuję, że tutaj są kości samsunga.. 

Teraz to sam już nie wiem nic, to nie jest mój komputer i nie chciałbym znajomemu zrobić syfu, żeby karta nie padła za 2 dni :C

 

 

A tutaj znalazłem, że ona ma 1168Mhz tylko w boost 1244.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/gigabyte-rx-570-gaming.b4442

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites

Ja mam Gigusia i mam normalnie stałe taktowanie w czasie grania. Wprawdzie mam teraz 1340mhz na GPU, pamięci nie podkręcone, wróciłem do stock, bo karta idzie dla kuzyna, ale jest i się trzyma, a limit mocy podniesiony tylko do +40%. Domyślnie Giguś ustawione ma w biosie na 90W, stąd nie trzyma standardowych zegarów w grach, ale wystarczy dać mu limit mocy +20% i już stałe 1245mhz. Do tego zrobiłem uv na 1040mV.

U siebie nigdy nie widziałem 1000mhz na GPU.

 

Teraz testuję betę Breakpointa, i wygląda tak:
GRB_2019_09_05_15_28_08_488.jpg

Edytowane przez Daniel82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja nie pamiętam, żebym miał równe 1000, ale na pewno spadało coś do okolic 1100, zresztą nie chce się kłócić, bo nie pamiętam.
Wiem, że czytałem w necie, sam też to zobaczyłem, że Giguś przez ograniczenie w biosie ma za mało mocy.
Dasz te 20% nawet powinno starczyć. Teraz mi trzyma zegar 1340mhz, przy +40% limitu mocy..

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, nie bawię się tym. Można to zrobić w wattmanie i mam cały czas, nic nie ruszam. Albo ustawić msi afterburner, może być w trayu cały czas, w grze nie musi zawadzać swoimi wykresami.

Mam też zapisany profil w wattmanie, jak coś nie tak to wczytam i dalej działa, bo czasem sa problemy, jak resetowanie się wattmana po wybudzeniu ze stanu uśpienia, jak źle się komp zamknie itp, ale to z rzadka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...