Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie,

Jaki SSD 512GB- 1TB do płyty Asus Z170 Pro Gaming.?
W manualu napisali
 

M.2 socket 3This socket allows you to install an M.2 (NGFF) SSD module
This socket supports M Key and type 2242/2260/2280/22110 storage devices

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/Z170-PRO-GAMING/E10719_Z170_PRO_GAMING_UM_V2_WEB.pdf

Wiem też już że jak zainstaluję dysk pod m2 to stracę dostęp do jednego portu SATA

Aktualnie mam jeden SSD Crucial MX200 250GB na którym mam postawiony system

Ten nowy SSD na m2. chciałbym użyć jako śmietnik/dysk do obróbki danych pobieranych z internetu.
Ewentualnie może ten dysk dać jako systemowy (jeśli się da) i śmietnik?
Ten stary SSD może zostawić jako zewnętrzny dysk do przenoszenia plików?

 

W internecie widziałem też dyski m2 które są zamontowanie do portu PCI Express ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

 

Poproszę o poradę.

Dobrze byłoby by ten dysk nie miał jakiegoś limitu zapisu danych czyli chyba TBW.
Kości może MLC? jeśli jeszcze takie są na rynku.
Do jakiej ceny? Nie mam sprecyzowanej kwoty ale chyba 600-700zł to trzeba liczyć.
 

 

Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

z MLC w tej cenie masz tylko Plextora M8peg 1TB 699zł

Tak to TLC-ki na E12: np. MP510, cs3030, VPN100 itd... 


 

 

W internecie widziałem też dyski m2 które są zamontowanie do portu PCI Express ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.
prawie nie ma różnicy, głównie jak macierz stawiasz, to wtedy warto mieć je bezpośrednio pod CPU podpięte, zawsze mnożna adapter kupić z allegro za 20zł dla SSD m.2. 
Link to post
Share on other sites

 

z MLC w tej cenie masz tylko Plextora M8peg 1TB 699zł

Tak to TLC-ki na E12: np. MP510, cs3030, VPN100 itd... 

 

A ten Plextor ma jakiś TBW ??

 

 

Gdybym zdecydował się na postawienie systemu na tym nowym dysku to da się odczuć różnice jeśli chodzi o szybkość działania systemu w stosunku do tego Cruciala MX200 ?? :)

 

 

 

Te dyski na TLC są widzę dużo szybsze, pytanie czy to jest odczuwalne.

 

 

Plextor

Zapis; 1400 MB/s

Odczyt: 2500 MB/s

PNY XLR8 CS3030 M.2 PCIe NVMe 1TB

Zapis; 3000 MB/s

Odczyt: 3500MB/s

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdybym zdecydował się na postawienie systemu na tym nowym dysku to da się odczuć różnice jeśli chodzi o szybkość działania systemu w stosunku do tego Cruciala MX200 ?

Nie. Na ładowaniu systemu "zauważysz" różnicę ~0.5s, przy instalacji systemu, przywracaniu z backupu będzie szybciej czy jak pisze użytkownik wyżej przy instalacji aktualizacji.

Link to post
Share on other sites

@@kluczboy

Z pamięci nie powiem na 100%, bo tu dożo zależy od użycia SSD. Jeśli nie będziesz miał przepełnionego SSD, to w większości zastosowań samsung będzie lepszy, mimo kostek TLC, bo ma o wiele lepszy kontroler, a kostki jedne z najlepszych wśród TLC-ków 

A ile trzeba zapełnić żeby dysk zwolnił ?

 

Link to post
Share on other sites

Zależy, czy mówimy o jednorazowym zapisie, czy o długotrwałym wypełnieniu, do tego tam jest hybrydowy bufor pseudoSLC. Nie powiem ci na 100% z pamięci, a nawet to co jest w recenzjach, mocno się różni, zależnie od konkretnego użytkowania tego ssd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...