Skocz do zawartości

Pierwszy komputer dla syna (9yo) na przyszła rozbudowę (śpiewanie plus gry typu Minecraft))


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gregu82,

Recommended Posts

Witam, zaczynam poszukiwania podzespołów do złożenia komputera dla syna. Sam osobiście posiadam taki co w stopce, ale w złożeniu pomagała mi osoba trzecia, dlatego prosze was o pomoc.

 

Posiadam już monitor:

 

Monitor 24''

Dysk HDD 1TB

Chłodzenie do procesora

Klawiaturę

Mysz

 

Budżet: do ok.4000zł

 

najbardziej zależało by mi na podłączeniu dobrego mikrofonu do nagrywania swoich Audio (tutaj się kompletnie nie znam)

 

Poszperałem trochę w internecie i myślę że te podzespoły były by ok.

 

Procesor Intel Core i5-9400F

Płyta główna  

Pamięci Ram Patriot Viper Elite, DDR4, 16 GB,2666MHz, CL16 

Karta graficzna Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix 6G GDDR6 192bit 

Dysk SSD MX SSD Crucial MX500 500GB SATA3

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX)

 

Tylko że w tych zestawach co podawali to była płyta główna z dwoma wejściami na kości pamięci, i jednymi sankami na grafikę....

Potrzebowałbym chyba czegoś większego, tak 4 sloty na pamięć i minimum dwa wejścia na grafikę, no i wi-fi

 

Obudową to sprawa drugorzędna.

 

Dzięki za jaką kolwiek odpowiedź

 

z góry dziękuję za dobra pomoc.

Edytowane przez Gregu82
Link to post
Share on other sites

Jeśli syn ma 9 lat i będziecie planować rozbudowę to myślałbym nad składaniem czegoś na Ryzen AMD (kompatybilność podstawki i RAM). Tutaj też na początek powinien wystarczyć nawet procesor z zintegrowaną grafiką, przez 3-4 lata, jak młody podrośnie i będzie wiedzieć "co z czym się je" komputer i tak straci wiele na wydajności. 

 

Przykładowy Ryzen 2400G: 

https://www.x-kom.pl/p/407886-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-5-2400g-36ghz.html 

+ 16 GB RAM będzie idealnym rozwiązaniem 

 

Przykładowy test tego procesora w grach: 

 

Co sądzisz o tym kierunku? 

- możliwość wymiany procesora 

- możliwość zakupu dodatkowej grafiki  

Link to post
Share on other sites

Ja córce 9lat złożyłem coś co się pałętało po szafie. Wartość części to 200-300zł córka zadowolona bo wszystko działa bez problemu. Jak będzie potrzeba to rozbuduje lub wymienię jej sprzęt na wydajniejszy. Tyle że u nas szczyt wymagań to simsy 4.

Link to post
Share on other sites

Jeśli syn ma 9 lat i będziecie planować rozbudowę to myślałbym nad składaniem czegoś na Ryzen AMD (kompatybilność podstawki i RAM). Tutaj też na początek powinien wystarczyć nawet procesor z zintegrowaną grafiką, przez 3-4 lata, jak młody podrośnie i będzie wiedzieć "co z czym się je" komputer i tak straci wiele na wydajności. 

 

Syn jak na swój wiek jest pojęty, i chce miec zestaw na Intelu, więc opiewałbym na w/w przeze mnie zestawie lub podobnym.....

Link to post
Share on other sites
Procesor Intel Core i5-9400F Płyta główna   Pamięci Ram Patriot Viper Elite, DDR4, 16 GB,2666MHz, CL16  Karta graficzna Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix 6G GDDR6 192bit  Dysk SSD MX SSD Crucial MX500 500GB SATA3 Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX)

 

Ogólnie kilka zmian. Zdecydowanie lepiej mimo wszystko iść obecnie w AM4. 

Jeżeli chodzi o SSD, to niewiele drożej modele na NVME, SX 6000 Pro, CS3030, SX 8200 Pro

Pod B450 Gaming aktualizacja biosu. Taniej można nawet brać i Ryzena 5 2600 razem z GTX 1660. Dzieciak i tak będzie happy z takiej wydajności 

 

https://proline.pl/koszyk/063569fb

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

najbardziej zależało by mi na podłączeniu dobrego mikrofonu do nagrywania swoich Audio (tutaj się kompletnie nie znam)

 

 

 

 

Jeżeli na dłużej to taki zestaw byłby ok:

https://sklepmuzyczny.pl/produkt/35295,focusrite-scarlett-2i2-3gen.html
https://sklepmuzyczny.pl/produkt/474,shure-sm58-lce.html
https://sklepmuzyczny.pl/produkt/12217,adam-hall-k5mmf0300-3-metry.html
Edytowane przez Kirolen
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o intel, to nie żebym był uparty, ale sam kupiłem intela 5 lat temu (tego w stopce) który jest do podkręcania, ale nie czułem potrzeby go podkręcać, dlatego bardziej kierowałbym się w podobna stajnie, chociażby ze względu na to że Syn wie co Tata ma w obudowie, i siłą rzeczy chciałby coś podobnego. Dlatego szukam podzespołów z podobnych stajni co mam, żeby Syn nie poczuł się gorszy. A podkręcanie raczej mnie nie interesuje.

 

Obecnie zastanawiam się nad czyms takim:

 

Procesor Intel Core i5-9400F

Płyta główna Gigabyte B360 AORUS GAMING 3 WIFI

Pamięci Ram Patriot Viper Elite, DDR4, 16 GB,2666MHz, CL16 

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1660 Ti

Dysk SSD MX SSD Crucial MX500 500GB SATA3

Zasilacz Corsair CP-9020102-UK CX550M 550 W 80+ Bronze

Obudowa Corsair CC-9011075-WW

 

 

Poprzednio myslałem nad GPU MSI RTX2060 6GB, ale wydaje mi sie że aż takiej różnicy w jakości i FPS i tym RTX nie ma.... no chyba że sie mylę.....

Edytowane przez Gregu82
Link to post
Share on other sites

To jest dopiero urabianie klienta od małego  :D  ma 9 lat ale MUSI mieć intel i nvidia, bo wszystko inne to syf. Gratuluję PR-owcom perfekcyjnie wykonanej roboty.

hahah jakim PR-owcom?.... chyba nie czytałeś ze zrozumieniem co napisałem..... :D Gratuluję.....

 

dodatkowo twoja wypowiedź nic nie wniosła do tematu, więc proszę o powstrzymanie się z takimi komentarzami które nic nie wnoszą..... 

Link to post
Share on other sites

OK odniosę się do tematu żeby nie było że nabijam posty. W nazwie wątku jest napisane "pod przyszłą rozbudowę". W przyszłym roku albo najpóźniej w 2021 Intel jak i AMD zmieniają podstawki pod procesory, co zamknie temat rozbudowy. Z obecnych 1151 vs AM4 to ta druga jest bardziej przyszłościowa ze względu na większą ilość wątków i patrząc na skoki wydajności dotychczasowych Ryzenów. Już 3 osoby polecały Ci w tym wątku AMD, zastanów się nad tym bo może jednak warto.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

a więc temat zakańczam ponieważ zakup juz został dokonany.... w/w dziękuję za jakąkolwiek pomoc, krytykom też dziękuję, ale zestaw jaki zakupiłem, jest inny niż w/w ze względu na przyszłość, wolałem trochę dopłacić żeby mieć święty spokój na większą chwilę....

 

TbUIMMt.jpg

 

Tak więc temat uważam za zamknięty.

 

p.s. oczywiście reszta już czeka w domu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...