Skocz do zawartości

Chłodzenie CPU + pasta.


Gość Kotecek

Recommended Posts

Gość Kotecek

Witam.

 

Jestem posiadaczem sprzętu jak w sygnaturze. Powoli dojrzewa (ale nie dojrzała jeszcze) we mnie opcja zmiany chłodzenia BOX na jakieś inne. Czemu?

 

Otóż procesor nie grzeje się. Max 45-52*c pod obciążeniem, czyli spoko. Ale wtedy mam taką suszarnię, ze na słuchawkach potrafi mi to przeszkadzać. Mam w kompie GTX 470 referencyjnego, którego rzadko kiedy słychać al procek robi sobie czasem "imprezę".

 

Czy jest sens wymieniać BOX'a na coś innego? Założenia:

- Cichy musi być. To jest priorytet. Tzn nie musi być idealnie cichy ale nie żeby tak wył jak BOX przy 3.600-6.000 RPM.

- Wydajność może być na poziomie BOXa, bo procesor nie jest i nie będzie kręcony. Ale jak by było lepiej to było by miło.

- Limit cenowy... nie wiem. Może okolice 100 PLN. Ale jak coś dobrego drożej to ok.

- Chciał bym aby to nie byłą cegła (wielkość i waga) pokroju Mugena.

- Sklep: Proline.

- łatwy montaż pod AM3 Najlepiej jak by nie musiał wyjmować płyty głównej. Czyli tka łatwizna żeby była jak w BOX'ie. Chyba to mnie ogranicza, bo mam tego sprzętu dużo w obudowie, więc jak będe musiał to wyjmować to pewnie zostanę przy BOX'ie.

 

Mój sprzęt w skrócie

- AMD Phenom II X4 - 3,2 GHz

- Gigabyte GA-870A-UD3 (wszystkie sloty pamięci obsadzone, chłodzenie chipsetu standardowe)

- Cooler Master 96II Advanced (PSU montowany na dole)

 

Czy takie coś może było by dobre. Cena spoko:

SilentiumPC Spartan HE923

SilentiumPC Fortis HE1225

 

Czy np dołożenie do czegoś z grubej rury było by z sensem? Można by wykorzystać po zmianie platformy?

Be quiet! Dark Rock Advanced BK014

Ale takie wydajne to chyba generalnie "cegły"...

 

Podane powyżej przykłady to tylko takie przykładowe. Ja sienie znam na chłodzeniu.

 

Do tego dobra pasta termoprzewodząca. Ale bez szaleństw. Ja tego dziada nie kręcę.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Dzięki drachenfeles. Cenowo pasuje. Może być ten Zalman. Bardziej przemawia do mnie niz ten Silentium. Sprawa w zasadzie rozwiązana. Zamontuje to bez wyjmowania MOBO czy nie obędzie się bez "brudnej roboty"?

 

Dokupił by jeszcze pastę, bo może się przydać przy jakimś przyszłym demontażu któregoś z kompów. tego Zalma STG-2 nie ma na stanie. Co jest warte uwagi z tego co mają?

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Spoko to wyjmę. Lepiej zrobić dobrze. Wybebeszy się go :)

 

Wiem, że pasta jest. Ale skoro już zamawiam to wym wziął jakąś bo mam kilka kompów w domu i jak przyjdzie któregoś wybebeszyć to by była i nie trzeba by było zamawiać.

 

Dał bym Ci "pomógł" ale skasowali chyba. Masz plusa :)

 

EDIT: Może zostanie tej pasty :) Dajmy se luzu z nią.

 

Idę się szykować na imprezę :jupi:

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

A czy jak mam na mojej płycie już standardowo backplate to muszę go zmieniać?

 

O taki on...

http://www.benchmark.pl/uploads/image/backplate%281%29.jpg

 

EDIT: Rzeczywiście na Allego sa po 109 PLN + KW te Performy

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Zamówiłem w Yooki.pl. Wyjdzie 127 PLN z a Performę + KW + koszta przelewu. Chyba dobrze.Jak zamontuję to napisze jak się toto sprawuje :)

 

Mam Parformę. Z tej instrukcji nie mogę jakos dojść co z tą taśma dwustonną... nie umiem tego wyobrazić. Z tego co wydedukowałem toodkleić z dwuch stron i przykleić tym ten plastik czarny kwadratowy. Tzn przykleić obwódkę bez środka. Ten środek to włąnsi nei wjmem czy usunąć czy nie. Obstawiam usunięcie:)

 

A tak na poważnie... wyjąłem BOX'a razem z przyklejonym prockiem! Bez ruszania tą wajchą. Sklejone są... jak to teraz sprytnie rozdzielić?? Nie miałem jeszcze nigdy takiego przypadku... :sciana:

 

EDIT: Suszarka pomogła :jupi:

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Skręciłem to cudo. Wiem, ze zadaję głupie pytania... to chyba ostatnie. Śrub nie dokręcałem na maksa. Można by spokojnie jeszcze 3 obroty zrobić ale chyba jest sztywno i nie chciałem przedobrzyć. Potem jak się nagrzeje to może być słabo... chyba, ze to tak zaprojektowane, ze musze na maska dokręcić. Kurcze... nie wiem, zawsze miałem BOXa...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Działa :jupi:

 

Odpaliłem dwie gry, na których mi procek wył jak głupi. Dirt3 i Dragon Age. Teraz mam do 45*c i 1.400RPM. Jest leki szum ale to pikuś z tym co było. W Dircie 3 to raczej turbinkę w GTX 470 słychać a nie procesor. Ale to też już pikuś. Nic mi nie przeszkadza a 2 kompy jednocześnie chodzą. Na pulpicie było ok. 29-30*c a gorąco jest. Wcześniej było ok. 35*c też w gorące dni. Więc generalnie miło. Dzięki wilkie wszystkim :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...