Skocz do zawartości

Biedny layout, wstyd


Recommended Posts

Hej
niżej wrzucam 2 screeny, a całego posta kieruję głównie do osób decyzyjnych z redakcji. 
 
Nowy layout
https://i.imgur.com/hctBfQp.png
 
Stary layout
https://i.imgur.com/5V4R2lO.png
 
Naprawdę, proszę, miejcie litość, nie po to ludzie kupują monitory Full HD i 4k by mieć mniej treści. 
 
Porównajcie ilość treści widocznych na obu layoutach, na moje oko i mój monitor (full hd) - w nowym layoucie widzę raptem 3 "newsy", a na starym... no cóż, nie chce mi się nawet liczyć, ale jest ich parędziesiąt. 
 
Ja rozumiem, że macie podejście biznesowe i że pewnie głównym argumentem jest rzekomy fakt, że coraz więcej osób przegląda stronę na telefonach. Ale naprawdę miejcie troszkę rigcz'u i nie katujcie nas takimi kobylastymi layoutami. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jednym słowem dramat.

Niestety ale od czasu wprowadzenia nowego layout'a zaglądam tylko na forum benchmarka, strona jest dla mnie nieczytelna i irytująca. I aż się dziwie, że redakcja broni nowego szablonu. Sam zajmuje się hobbistycznie projektowaniem stron i wstyd by mi było takie coś oddać klientowi, zwyczajnie wstyd. No chyba, że klient tak chciał, to co innego. Ale wtedy to pogratulować "gustu" pozostaje.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
Jednym słowem dramat.

Niestety ale od czasu wprowadzenia nowego layout'a zaglądam tylko na forum benchmarka, strona jest dla mnie nieczytelna i irytująca. I aż się dziwie, że redakcja broni nowego szablonu. Sam zajmuje się hobbistycznie projektowaniem stron i wstyd by mi było takie coś oddać klientowi, zwyczajnie wstyd. No chyba, że klient tak chciał, to co innego. Ale wtedy to pogratulować "gustu" pozostaje.

Mam dokładnie to samo, odkąd jest nowy layout zaglądam tylko na forum, a główną stronę benchmarka omijam szerokim łukiem.

 

Po staremu było lepiej, kiedyś to było!

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

To nieprawda. Można zrobić dobrze wyglądający serwis dostosowany zarówno dla telefonów jak i desktopów. Tylko, że serwis benchmark wynajął/dostał do zlecenia beznadziejną agencyjkę reklamową nieznającą się na tematach User Experience i User Interface. Więc ani to nie jest przyjazne w użytkowaniu ani wizualnie :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie/Panie, trochę tutaj będę jednak oponował.

 

Bo przerabiałem to samo ze sklepami które prowadzę/współtworzyłem.

Niestety tak wysokie ciśnienie na mobile to nie dzieło przypadku, wpływa to w tym momencie dość mocno na pozycjonowanie i właściwie na wszystko związane z SEO/SEM. - nowa palityszys googla, który robi już właściwie wszystko na co ma ochotę.

 

Niejednokrotnie musiałem zmieniać coś do mi się "podobało" wizualnie na desktopie na bensensowny layout. 
Sam jestem mega desktopowy ale cyferki nie kłamią, no i niestety trzeba się do tego dostosować.
Jasne, że można by było coś lepiej na B i nie wnikam ale mówię tylko jak jest ;).
 
Poniżej zrzut z serwisu zakupowego w budownictwie/produkcja... jak widać nawet budowlańcy zaczynają mocno klikać ze "smartfona".
 
e9cc9569e20d43e0.png
Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@pendziel_3 Na podstawie statystyk (zgaduje że to GA) nie można jednoznacznie stwierdzić, że grupa docelowa to budowlańcy pomimo strony/serwisu w tymże charakterze. Ale zgodzę się, że mobile to nie jest już trend a standard.

 

Natomiast to jak wygląda i działa nowa strona bloga benchmark.pl zakrwawa o popełnienie przestępstwa na rzecz UX/UI. Odstępy, architektura informacji, ilość reklam i zbędnych elementów graficznych nie wnoszących nic dla ułatwienia i uproszczenia przeglądania codziennych wpisów. To jest bardzo złe podejście i widać, że robili to amatorzy.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

 

 

Na podstawie statystyk (zgaduje że to GA) nie można jednoznacznie stwierdzić, że grupa docelowa to budowlańcy pomimo strony/serwisu w tymże charakterze.
.

 

Ależ owszem że można, pod warunkiem, że dostęp jest spersonalizowany a to nie jest landing page tylko platforma zakupowa :)

Link to post
Share on other sites

Jakie statystyki? Jakie przechodzenie na wersję mobilną? O czym wy piszecie?

 

Statystyki wymagają, aby facjata autora artykułu była na 1/3 strony? A czy wersja mobilna wymaga, żeby w pozycji horyzontalnej multum wyskakujących belek zasłaniały większość ekranu?

https://naforum.zapodaj.net/69ca0f771ffb.jpg.html

 

A może celem skopanej wersji mobilnej miał być drastyczny spadek wejść? No to gratulacje. Sukces osiągnięty!

Link to post
Share on other sites

.

 

Ależ owszem że można, pod warunkiem, że dostęp jest spersonalizowany a to nie jest landing page tylko platforma zakupowa :)

 

 

No okej, sklep to jest spore spersonalizowanie. Natomiast zdarzy się, że osoba trzecia (spoza grupy docelowej) może do Was trafić na podstawie jakiegoś specyficznego wyszukania. Może to być też amator dopiero zaczynający branżę i może to być właśnie osoba młoda lub nie zaznajomiona z branżą w takim stopniu w jakim określacie grupę docelową. Choć mogę się mylić, bo np. wstęp na strone jest po uprzedniej weryfikacji etc. No ale nie ma co polemizować, po prostu telefony zagościły w każdej grupie docelowej nie zależnie od wieku i specjalizacji i nie da się tego wyprzeć i już :)

 

 

Jakie statystyki? Jakie przechodzenie na wersję mobilną? O czym wy piszecie?

 

To, że jakaś agencja interaktywna z mądrymi głowami zarządzającą projektem bloga nie ogarniają poprawnego projektowania pod użytkownika i urządzenia wraz z odpowiednim współczynnikiem treści na każdym rodzaju ekranu to nie jest wina świata i telefonów tylko tych ludzi. Świat sobie doskonale z tym radzi i z przyjemnością korzysta ze stron z telefonu. W dużych serwisach ruch mobile to ponad 50%. W mojej firmie również, a mówię tutaj o ponad 1mln wyświetleń na dzień z całego świata w grupie docelowej 12-50 lat.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...