Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne - jakie polecacie ?


Recommended Posts

Cooler Master 430 Elite

Mam w miarę przewiewną obudowe

 

Mam płytę SUS IV Maximus Extreme B3 i pamięci Kingston HyperX 1600 MHz 4x4GB z radiatorami i czy ten Noctua się zmieści?

 

Mój procesor i5 2500K i chłodzeniu Scythe Yasya, przy napięciu 1.450 - 1.500V ma 5300 MHz i temp w stresie 80-87C przy temperaturze otoczenia 23C.

Gdy czytałem na naszej stronie testy chłodziw procesora np. jak Sctyhe Yasya czy Noctua NH D14 to temperatury się różniły 1-3C. Więc dlatego chcę kupić dobre chłodzenie cieczą.

Link to post
Share on other sites

Ojjj to duża temp te 80-87C. No to znowu jesteśmy w kropce. Te temperatury 50-60 stopni nie są najgorsze, całkowicie do przyjecia. Mozesz do obudowy jeszcze dodać jakiś wentylator albo (jeśli to możliwe) zmniejsz o 200MHz taktowanie.

Link to post
Share on other sites

Cooler Master 430 Elite

Mam w miarę przewiewną obudowe

 

Mam płytę SUS IV Maximus Extreme B3 i pamięci Kingston HyperX 1600 MHz 4x4GB z radiatorami i czy ten Noctua się zmieści?

 

Mój procesor i5 2500K i chłodzeniu Scythe Yasya, przy napięciu 1.450 - 1.500V ma 5300 MHz i temp w stresie 80-87C przy temperaturze otoczenia 23C.

Gdy czytałem na naszej stronie testy chłodziw procesora np. jak Sctyhe Yasya czy Noctua NH D14 to temperatury się różniły 1-3C. Więc dlatego chcę kupić dobre chłodzenie cieczą.

 

O nacucie zapomnij jeśli masz wysokie radiatory na ramie. Poza tym chłodzenie wodne jest o WIELE LEPSZE od chłodzenia powietrzem, ale nie w cenie 400zł. Dobre chłodzenie wodne, to koszt jak ktoś pisał wyżej nawet i dochodzący do 1000zł, a można i poskładać za 2500zł.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Masz dużo kurzu wewnątrz? Czy kable spięte i ułożone? Jaką masz pastę termoprzewodzącą na procesorze? Czy cooler jest dobrze, poprawnie zamontowany? Jakie masz dokładnie wentylatory obudowy i w którą stronę wieją?

 

Wiesz, procki SB są generalnie zimne nawet po OC więc albo masz jakiś problem z tym co napisałem albo masz fatalną sztukę i musisz obniżyć taktowania.

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites

mam 4.5 ghz przy 1.280 i w grach temp max 50-60C przy wykorzystaniu większym 70%

temp. otoczenia 28/29C.

 

Kable ułożone/spięte. Pasta na procku to Articic Cooling Freezer MX-3. Tak cooler dobrze zamontowany. Dwa 800 PRM jeden na procku 2000RPM i jeden, który wywiewa 2200RPM.

Link to post
Share on other sites

Siema.

 

Jakie polecacie chłodzenie wodne do 400 zł? Narazię znalazłem Corsair H50, H60 (wydaję się dobre, ale może jest coś lepszego do 400zł)

 

Nic lepszego nie znajdziesz w tej cenie do 400 zł.

 

WC to musi kosztować swoje i te 400 zł to starczy na pompkę lub bloczek albo komplet zacisków. A gdzie reszta ?

 

CORSAIR H70 to najnowszy model i kup coś takiego.

 

Tanie i w miarę wydajne. Instalacja banalnie prosta. :pajac:

 

Nie spodziewaj się też cudów z chłodzeniem wodnym bo ich nie będzie. Ale w letnie upały WC lekko zmodernizowane jest o niebo wydajniejsze od najlepszych wentylatorów a na pewno CICHSZE. A to też się liczy do plusów chłodzenia wodnego.

Link to post
Share on other sites

witam jak juz chcesz jakis zestaw na wode to poczekaj do corsair H100 powinnien sie nie dlugo pojawic w pl :>

udanych zakupow

http://twojepc.pl/graph0/news11/24107_3.jpg

i h80 tez ma byc i podobno ma byc leprzy niz h70

http://twojepc.pl/graph0/news11/24107_2.jpg

Edytowane przez adriankiller
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tez tak mysle lepiej jakis cooler dobry kupic za 250zl dajmy

ja bym na twoim miejscu kupil arrowa albo archon

albo poczekac i dolozyc kaski do prawdziwego LC

przejmujesz sie 65c

ja mam duzo wiecej na swoim :sciana: nie bede sie chwalil :rotfl:

greqone widziales jakies testy tego corsair ? bo jestem ciekaw jak to sie spisuje :> daj znac tu albo na pw

thx za plus turntotomorrow

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

No pewnie nie przejmoj sie jak korzystasz caly czas na 4.5ghz i masz 65c to lait

uzbieraj kaski i zainwestoj w prawdziwe lc i wtedy go pocisniesz

te 4.5 ghz w zupelnosci wystarczy do gier itd

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...