Skocz do zawartości

CF 2x 6870 Gigabyte WindForce x3 i Wiedźmin 2

Recommended Posts

Witam niedługo kupuję Wiedźmina 2, mój znajomy ma go i całkiem niezły sprzęt (i5 760 i HD 6970) jednak jego komputer nie daje rady na ustawieniach graficznych ultra. Podobno najbardziej wszystko zamula Uberpróbkowanie, co to w ogóle jest ? co daje ? i czy warto to włączać. Oto cały mój sprzęt:

MOBO: Asus P7P55D-E

CPU: INTEL Core i7 875K @ 4.4GHz

GPU: CrossFireX 2x Gigabyte HD 6870 OC @ 1000|1120 MHz

RAM: Patriot 4GB 1600MHz Viper II

PSU: Corsair HX750w Professional Series 80Plus Silver

HDD: 2x Western Digital Black 640GB 7200rmp 64MB RAID 0

Gość DANNY_79

To jest taki baaaardzo dokładny AA całej sceny - bardzo mocożerny.

CF nic Ci w W2 nie da, gra nie umie (jeszcze) skorzystać z multiGPU.

Ja nie mam z W2 problemu: i5 760 (stock), gtx470, Ultra - Uber i - Vsync

//pozdrawiam

• Popieram 1

//pozdrawiam

Co że niby męczysz się na 15 fps grając z uberpróbkowaniem, czy źle zrozumiałem twoją wypowiedź?

• Popieram 1

Co że niby męczysz się na 15 fps grając z uberpróbkowaniem, czy źle zrozumiałem twoją wypowiedź?

Na to wygląda, jeśli nawet GTX 590 na ustawieniach ultra ma średnio 26 kl/s a minimum 15kl/s

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_kart%2C_CPU%2C_RAM-3801/strona/14141.html

GTX 470 nie jest już najwydajniejszą kartą.

xivos ciekawe czemu twój kolega ma taką mała wydajność w W2, na takim sprzęcie to powinno bez problemu hulać :)

Widocznie na ustawieniach ultra każda karta wymięka. wystarczy zobaczyć testy.

EDIT

Czy wiedźmin 2 rzeczywiście nie obsługuje MultiGPU ?

Edytowane przez Xivos

Nie wiem co daje to całe uberpróbkowanie, bo włączenie domyślnych ultra powodowało u mnie czkawkę i totalne zmulenie komputera, a też gram na i5 760, zarówno stock jak i 3,6teraz z gtx580 i szału nie było. Jak w pierwszej scenie z włączonym uber zobaczyłem 17fps to zwątpiłem. Teraz gram na ultra z wyłączonym i mogę się cieszyć płynnym fps stałym na pograniczu 45-60 bez problemu w 1920x1080. Czasem dziwnie fps spada w sklepie i podczas filmików, ale to nie ma większego wpływu na grę. Ja bym sobie z tą opcją dał siana, bo nawet w wersji 1,2 zaznaczyli ją na czerwono w opcjach :) to chyba wymaga sli z gtx590 hehe.. Chodzi o jakieś dodatkowe renderowanie i przetwarzanie kilkukrotne co zamula kompa.

Gość DANNY_79

No właśnie źle. Jest płynnie, a męczę przy ustawieniach ultra minus (-) ubersampling i vsync (czyt wyłączone te funkcje - dla kolegi zakładającego topic, bo dając mi -1 chyba też miał kłopot z odczytaniem). Dodatkowo powtarzam: upersampling (nie będę przecież przedstawiał dokumentacji technicznej tego efektu (kilkadziesiąt stron), tylko podaję najprostrzym językiem - należy traktować, jako wieloprzebiegowy AA całej sceny.

Według mnie to całe uberpróbkowanie można sobie darować.Jeśli nawet jest jakaś różnica to jest ona na tyle mała że i bez tego efektu gra wygląda obłędnie.Tak czy siak optymalizacja jest bardzo dobra i bez problemu można pograć z ustawieniami Ultra już od Radeona HD 5830

Polecam świerzusi teścik na najnowszych sterownikach >>>

http://www.techspot.com/review/405-the-witcher-2-performance/page2.html

Bardzo ciekawy test, jednak widzę, że warto było podkręcić procek, z tego 2,8 na 3,6ghz. Róznica pomiędzy 3,8-3,6 pewno w grze niewielka, skoro to jest 200punktów w 3dmarku11, czyli mało.. Gra na 1,2 mi działa dobrze i całkiem płynnie. Wyniki z testu pokrywają się z tym co jest u mnie. Mam też z 50-60fps na gtx580. Czasem mniej rzecz jasna.

//pozdrawiam

Kurcze, napewno nie korzysta z multi gp? Widzialem informacje od Nvidia , ze Wiedzmin 2 korzysta z technologii Sli.....wiec o co chodzi?

A co z CF ? Trochę kiepsko, bo moje CF 2x 6870 jest znacznie wydajniejsze od GTX 580, a ma gorsze wyniki tylko w crysisie 2 i Wiedźminie 2, szkoda z tym wiedźminem, ale i tak dam radę chyba na ultra minus uberpróbkowanie

Z tym "znacznym" to bym nie przesadzał, widziałem testy i cross z 6870 jest o jakieś 20% szybszy od 580tki góra w zależności od gry. Potrzeba poczekać na poprawki do gry i stery, wtedy się okaże. Skoro gra była pisana pod nvidię co można z logo wywnioskować, to rozwiązania multigpu amd moga wymagac dopracowania.

Podobno najbardziej wszystko zamula Uberpróbkowanie, co to w ogóle jest ? co daje ?

Ubersampling póki co zabija praktycznie każdy sprzęt, nawet takie potęgi jak GTX 590 czy Radzio 6990.

Co to jest? Już tłumaczę.

Ubersampling powoduje, że każda klatka obrazu renderowana jest kilka razy. Kopie są następnie nakładane na siebie i efekt końcowy tego nałożenia jest wyświetlany jako pojedyncza klatka na monitorze. Duże obciążenie gpu, efekty raczej średnio zauważalne.

Wydaje mi sie że sporo ludzi ma jakieś kompleksy odnośnie rozdzielczości jak wasze kombajny nie dawają rady przy 1920x1200 czy 1680x1080 to ustawić 1440x900(przy proporcjach 16:10 i luz kolega ma athlona II x4 [email protected],5ghz 4gb ram,6850 1gb i z ubersamplingiem przy 1440x900 ma 25-30fps).No ale jak kogoś stać na 2x" i gra na wysokich rozdziałkach to potem płacze że mało fps(nawet pomimo kombajnów pokroju i5 750 czy jakiegoś i7 i super grafy) ;) Pozdrawiam :)