Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry :) przyszedł czas kiedy należy wymienić wysłużonego laptopa na coś nowego. Śledząc forum złożyłem następujący zestaw:

 

CPU: AMD Ryzen 3700X

MOBO: Gigabyte X570 AORUS ELITE

GPU: Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6

RAM: CORSAIR 16GB 3200MHz VENGEANCE LPX BLACK CL16

PSU: SEASONIC 550w FOCUS PLUS 80 PLUS GOLD

CASE: be quiet! PURE BASE 600 CZARNA Z OKNEM

SSD: ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

 

Głównym zastosowaniem budowanego PC będą gry, modelowanie 3D (Solidworks itp.) oraz zwyczajny użytek codzienny. Wszystkie peryferia już posiadam. Potrzebuje tylko budy. Monitor 60Hz FHD. Wybór padł na płytę X570 ze względu na brak możliwości aktualizacji biosu we własnym zakresie, oraz lepszą bazę (tak mi się wydaje ;) ) pod ewentualny upgrade w przyszłości. Póki co celuje w jeden dysk - cięcie kosztów. Drugi dysk-jeżeli będzie potrzeba, dokupię po czasie.

Koszt zestawu: 6353 zł

 

Proszę o opinie i uwagi.

 

 

Link to post
Share on other sites

MSI B450 TOMAHAWK MAX, z fabrycznym wsparciem dla Z2

 

https://xtreem.pl/plyty/1305-msi-b450-tomahawk-max.html

 

Zostaje 300 PLN w kieszeni więc możesz np dołożyć do używanego (aczkolwiek nadal na gw) rtx 2080:

 

https://allegro.pl/oferta/nvidia-geforce-rtx2080-gigabyte-8gb-256bit-hdmi-dp-8241750604

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind Niby tak, ale ogranicza się co do slotów M.2 czy ew. upgrade do 16c, PCI-e 4.0... Coś za coś.

 

Poza tym w/w X570 wygląda ok. Spoko VRM jak i support od Gigabyte daje radę póki co najlepiej jeśli chodzi o biosy itd. Dali bios ABB z dn. 31.07, nie wiem czy nie nawet jako pierwsi;p

 

Pamięci mogłyby być lepsze, nie mniej aż takiej różnicy to nie powinno robić... to nie 1x/2x00;p

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

 

 

MSI B450 TOMAHAWK MAX, z fabrycznym wsparciem dla Z2

 

https://xtreem.pl/pl...mahawk-max.html

 

Zostaje 300 PLN w kieszeni więc możesz np dołożyć do używanego (aczkolwiek nadal na gw) rtx 2080:

 

https://allegro.pl/o...i-dp-8241750604 

Jest to faktycznie ciekawa opcja, ale raczej wolał bym zostać przy trochę "mocniejszej" płycie. Druga sprawa to mam opory co do kupowania używanego sprzętu w takich kwotach, jednak nówka to nówka :P

 

 

 

Pamięci mogłyby być lepsze, nie mniej aż takiej różnicy to nie powinno robić... to nie 1x/2x00;p

Wcześniej patrzyłem na ten model: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 , jednak tam gdzie patrzyłem jest aktualnie niedostępny. Inna sprawa, ze nie wiem czy to był by lepszy wybór. Jakie ewentualnie ramy mógł byś polecić?

Link to post
Share on other sites

Wydawanie 800 zł na takie pamięci pod B450 mija się poniekąd z celem

Pomijając już kwestię ceny, to dlaczego negujesz sens tych konkretnych pamięci na B450? Przecież spora część mobo z tym chipsetem tj Daisy Chain, czyli jeżeli Proc pozwoli to można puszczać wysoko - szczególnie, że jak czytam to ludzie kręcą te Flary do 3600-3733 bez ruszania timingów...

Link to post
Share on other sites

Gskill Flare X 3200 cl14 ;)

Parametry mają fajne, ale aktualnie są dwa razy droższe :( Chyba zostanę przy tych Vengeance. Ewentualnie zastanawiam się nad dołożeniem do tych Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16. Tylko czy warto?

Edytowane przez FpsGamer
Link to post
Share on other sites

 

 

Pomijając już kwestię ceny,

 

No ale właśnie nie pomijałbym kwestii ceny.  

 

 

 

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

 

W jakiej cenie bo obecnie jest ogromny rozstrzał cenowy. 

Popatrz może za obudowami z oknem i piwnicą jak Enthoo Pro, Meshify C, czy Silent Base 601

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...