Skocz do zawartości

Czy GTX 560 Ti pójdzie na zasilaczu 500W ?


Recommended Posts

Witam. Mam kilka pytań :

1. Zamierzam zmienić moją aktualną kartę graficzną na coś mocniejszego a mianowicie na Geforce GTX560 Ti Gigabyte SOC ( aktualnie mam GF9600GT 512mb) tylko nie wiem czy mój zasilacz to uciągnie ( Chieftec 500W).

2.Czy wykorzystam cały potencjał tej karty mając procka core 2 duo e8400 2x3GHz (ale będę kręcił do 3,5) , czy może kupić coś słabszego ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź .

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

1. Zamierzam zmienić moją aktualną kartę graficzną na coś mocniejszego a mianowicie na Geforce GTX560 Ti Gigabyte SOC ( aktualnie mam GF9600GT 512mb) tylko nie wiem czy mój zasilacz to uciągnie ( Chieftec 500W).

2.Czy wykorzystam cały potencjał tej karty mając procka core 2 duo e8400 2x3GHz (ale będę kręcił do 3,5) , czy może kupić coś słabszego ?

 

Ad1 - Tak, ale spodziewaj się spadków na linii +12V nawet do 11.75V

Ad2 - Wszystko zależy ad aplikacji (jesli takowa wymaga więcej gpu, a mniej cpu - to karta będzie pracowała na 100%), nie kupuj słabszej - kup tę, a spokojnie zbieraj na core 2 quad i lepszy zasilacz.

 

//pozdrawiam

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Coś się może stać poważnego przez te spadki napięcia ? W tym temacie jestem zielony. A nie chcę wymieniać później całego kompa.

A te spadki napięcia to jak bym podkręcał procka czy bez juz bym je miał

Edytowane przez adi07xD
Link to post
Share on other sites

Chieftec GPS-500AB-A (Fan120mm)

 

 

 

Przyszło mi jeszcze jedno pytanko. Jaką wersje kupywać tego GTX560 TI SOC (taktowanie 950Mhz) czy OC (900Mhz), różnica to jakies 90zł ? Czy samemu kręcić do tych 950 MHz?

Edytowane przez adi07xD
Link to post
Share on other sites

Lepiej celować w radka do 2 rdzeniowego procka

 

Racja, radzę poczytać to:

http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor-i-karta-graficzna-NVIDIA-GeForce-Nigdy--Articles-430-ndetails-1.html

 

Coś się może stać poważnego przez te spadki napięcia ?

 

Nic się nie stanie, takie spadki napięcia nie są groźne dla sprzętu ;)

 

czy mój zasilacz to uciągnie

 

Zasilacz ma 360w na linii 12v więc poradzi sobie ;)
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...