Skocz do zawartości

czy zasilacz wytrzyma podkręcanie


Recommended Posts

Chce sobie podkręcic celerona 2.0 GHZ bo mi spowalnia karte graficzną geforce 9500gt amp 512 MB. Mam zasilacz take me 350 W. Czy wytrzyma podkręcanie tego procesora :help: .

 

Moje podzespoły kompa to:

RAM 768MB

płyta główna ASRock P4VM900- sata 2

dysk twardy 80GB

stacja DVD :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dopuszczasz myśl o zmianie zasilacza, to go zmień :hahaha: MC-350 też da radę. Fortrony też są dobrymi zasilaczami za niewielkie pieniądze. Do takiego configu mocne 300W nawet wystarczy, więc nie musisz mieć niz super mocnego, wystarczy, żeby było porządnie zrobione :)

Link to post
Share on other sites

nie mam linków żeby Ci coś zaproponować ale na jaki taki zasilacz musisz wydać około 100złociszy, a w sprawie spowalniania grafiki: spowalnia na pewno, jednak jeżeli jak ktoś wyżej napisał po zmianie cpu na P4 nie spodziewaj się cudów, zestaw już ,ma swoje lata i królem wydajności nie będzie:)

Link to post
Share on other sites

A jeśli wymienie zasilacz to gry i tak bedą sie cieły bo mam za słaby procesor a na kupno nowego nie mam kasy. Zastanawiałem sie żeby kupić zaslilacz i lepszy procesor np: pentium 4 2.8GHZ za około 60zł (nowy) nie używany

No ale jak kupisz lepszą zasiłkę to może wypocisz trochę z tego procesora :) ale i tak nie radzę bo P4 był budowany na zasadzie kaloryfera bądź przenośnego piecyka nikt nie wie co wtedy projektanci mieli w głowie :hahaha:

Link to post
Share on other sites

A jeżeli kupiłbym tylko nową zasiłkę i prubował podkręcić mojego celerona 2.0GHZ ?

Co o tym sądzicie.

To i tak niewiele da bo wybrałeś kartę nieproporcjonalnie wydajnościowo do procesora :hahaha: nawet po podkręceniu nie powinieneś odczuć wzrostu wydajności

Link to post
Share on other sites

Sory za offtop, ale musiałem :D.

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__k ... _400W_PFC/

Zasilacz pasywny z wentylatorem! Najnowsza technologia Codegen!

To moze juz lepiej nie rob offtopu OK?? Pogratulowac wiedzy...

 

 

@ministrant

Najlepiej wymien najpierw zasilacz, proponowany MC 400 wystarczy z duuuzym zapasem, nawet po wymianie sprzetu na mocniejszy bedziesz go mogl uzywac, no chyba ze kupisz karte pokroju 4890/285 i procesor 4 rdzeniowy - wtedy moze byc zasilacz na granicy swoich mozliwosci.

 

Po wymianie zasilacza podkrec procesor ( jakie masz chlodzenie :hahaha: box :) ) na ile sie da. Pomorze to troche karcie ale dopierowymiana na cos pokroju Pentium Dual Core, Athlon II x2 da jej porzadnego kopa ( przy tych procesorach to karta bedzie za slaba).

Link to post
Share on other sites

Ale jedynym procesorem jaki mi pasuje do mojego gniazda jest Pentium 4 (Socket 478).

Mialem na mysli wymiane plyty glownej i procesora oczywiscie.

Nie napisales jakie masz chlodzenie, a to bedzie mialo duzy wplyw na podkrecanie procesora...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...