Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zewnętrznym dysku USB. Czy to możliwe?


Recommended Posts

Czy udało się komuś zainstalować win7 lub win10 na zewnętrznym dysku podłączonym przez USB? Wydawałoby się, że czemu nie... ale instalacje i próby startu z takiego napędu kończą się komunikatami o włożeniu poprawnego nośnika lub niebieskim ekranem. 

Link to post
Share on other sites

oczywiście, tylko w biosie wybieram nie bezpośrednio dysk a kieszeń do której jest włożony. To się nazywa jm micron coś tam...

 

kieszeń taka:

https://www.ceneo.pl/37612800

 

dysk taki:

https://www.ceneo.pl/72789569

 

System na dysku usb ma być używany opcjonalnie i uruchamiany tylko na jednym moim komputerze a ma być mobilny (stąd kieszeń) bo będę przenosił dane z niego na inne komputery. 

Link to post
Share on other sites

To rozwiązanie zbyt odbiega funkcjonalnością od zwykłego systemu ale pokazuje, że przy odpowiedniej ingerencji w pliki jest to wykonalne.

Znalazłem rozwiązanie na niebieski ekran aby zmienić ustawienia w biosie z AHCI na IDE tylko, że u mnie mam do wyboru tylko RAID więc lipa.

Kupiłem sprzęt w ciemno chcąc zrobić jak w moim początkowym poście i nie przypuszczałem, że może być to aż tak problematyczne.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj może przez Rufusa stworzyć pendrive Windows To Go. Nie znalazłem poradnika po polsku ale dużej filozofii nie ma: https://www.intowindows.com/rufus-to-create-windows-to-go-usb-drive/

O wiele prościej i tak byłoby zainstalować na tym dysku jakiegoś linuxa, chyba że potrzebujesz na nim jakiegoś konkretnego windowsowego programu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z Rufus'a jest podobnie. Cała operacja bezproblemowa do momentu startu systemu z USB, który kończy się niebieskim ekranem. Nawet "safe mode" ma niebieski ekran. Problem, że współczesne płyty główne nie obsługują trybu IDE bo jej wybór w biosie zamiast AHCI mógłby pomóc. 

 

@zbiku90 i tak potrzebny mi jest windows niestety

 

0x0000007B

INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE - podczas uruchamiania stracono dostęp do partycji systemowej lub woluminu rozruchowego

 

ten błąd powoduje niebieski ekran ale nie udało mi się póki co tego rozwiązać

Edytowane przez janko1
Link to post
Share on other sites

 

 

To rozwiązanie zbyt odbiega funkcjonalnością od zwykłego systemu ale pokazuje, że przy odpowiedniej ingerencji w pliki jest to wykonalne.

Po to są okrojone takie portable systemy, bo normalnie nie zainstalujesz windowsa na przenośnym nośniku. Ktoś się napracował, żeby przerobić oryginalny system i aby uruchamiał się na każdym komputerze.

Link to post
Share on other sites

Nic nie kombinowałem bo nie wiem jak. Podczas rozruchu w trybie safe mode wykrzacza się w czasie wczytywania disk.sys więc wyciągnąłem ten pliczek z Hirens-BootCD-PE jak i ze swojego aktualnego systemu i podmieniałem. Teraz jest inny błąd więc to ślepa uliczka.

 

 

 

Po to są okrojone takie portable systemy, bo normalnie nie zainstalujesz windowsa na przenośnym nośniku. Ktoś się napracował, żeby przerobić oryginalny system i aby uruchamiał się na każdym komputerze.
 

 

No właśnie ktoś to zrobił aby na każdym komputerze działało a ja chciałbym tylko na jednym. Teoretycznie powinno to być prostsze ale gotowe rozwiązania z jakiegoś powodu nie działają u mnie... :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...