Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :pomocy:

mam pewien problem z plyta glowna :sciana: i nie wiem co jest z nia nie halo :/

Plyta glowna Asus rampag III extrem

problem - to jak karta graficzna jest w pierwszym slocie pci to pokazuje x16

przeloze do drugiego to pokazuje x8 ?????

specyfikacja plyty - 4 x gniazda PCIe 2.0 x16 , obsługa konfiguracji x16; x16/x16; x16/x8/x8 i x8/x8/x8/x8

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1366/Rampage_III_Extreme/#specifications

prosze o pomoc

Link to post
Share on other sites

Spróbuj docisnąć, bo nieraz za słabo się wkłada kartę i działa z mniejszą prędkością, wiem, bo sam tak nieraz miałem.

Spróbuj też najnowszy bios, jeśli nie masz. Może być też taka możliwość, że się uszkodziło gniazdo PCI-Express.

Link to post
Share on other sites

a w trzecim jak jest? sprawdź, specjalnie dla Ciebie patrzyłem i u mnie jest 16x16 i chce wiedzieć jak jest w trzecim u Ciebie czy tak samo jest u mnie i powiem ci jak jest u mnie:P trochę sie zaplątałem ale wiadomo o co chodzi :D

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to ze ten slot nie byl wogole uzywany tylko ostatnio go przelozylem na pare dni bo cos tempy ioh wala w chu. :sciana:

 

Wiec

- oba biosy plyty glownej przewertowalem 901 i 1208 i to samo

pierwszy slot x16

drugi slot x8

trzeci x16

czwartego juz nie chcialo mi sie sprawdzac bo duzo roboty z tym bo duzo kabli mam podlonczone na dole ....

sterowniki karty tez zmienialem od 266 do 275

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to ze ten slot nie byl wogole uzywany tylko ostatnio go przelozylem na pare dni bo cos tempy ioh wala w chu. :sciana:

 

Wiec

- oba biosy plyty glownej przewertowalem 901 i 1208 i to samo

pierwszy slot x16

drugi slot x8

trzeci x16

czwartego juz nie chcialo mi sie sprawdzac bo duzo roboty z tym bo duzo kabli mam podlonczone na dole ....

sterowniki karty tez zmienialem od 266 do 275

 

Dziwne, wyłącz i włącz za jakis czas drugi slot PCI-E

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Dobrze jest, na 4 sloty - tylko 3 są 16x (pierwszy, 3 i 4 licząc od góry) - przynajmniej tak się doczytałem z manuala.

 

4 x gniazda PCIe 2.0 x16 , obsługa konfiguracji x16; x16/x16; x16/x8/x8 i x8/x8/x8/x8

Wszystko jest jak trzeba, a płyta jest świetna. //pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No nie wiem u domihd2 jest x16 w tym slocie

a ta specifikacja to podane do sli cross

jedna karta karzy slot x16

sli x16 x16

sli2way x16 x8 x8

sli3way x8x8x8x8

a co do plyty to byla swietna poki sie nie zaczelo grzac IOH narazie jest ok bo spadlo ale bylo 85-95stopni i reset

teraz 60 a i tak za duzo o 15 :sciana:

thx za info danny

Link to post
Share on other sites

Dobrze jest, na 4 sloty - tylko 3 są 16x (pierwszy, 3 i 4 licząc od góry) - przynajmniej tak się doczytałem z manuala.

 

 

Wszystko jest jak trzeba, a płyta jest świetna. //pozdrawiam

 

No nie do konca.. to albo ja mam cos zle albo nie ustawione u mnie pierwszy drugi ma x16..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...