Skocz do zawartości

Kierownice Trusmaster co wybrać i czym się kierować


Recommended Posts

Witam!

Bardzo wkręciłem się w tematykę kierownic PC i postanowiłem zakupić początkowo logitecha DFGT którego mam do dzisiaj ale leży odłogiem.

Jako następną kierownicę kupiłem g920 ponieważ posiadałem xboxa one i chciałem pojeździć sobie w forzie horizon na niej lecz jest to bardzo karkołomne zadanie i ta kierownica niestety do forzy się nie nadaje lub ja nie umiem tego ustawić mniejsza.

Kolejnym przedsięwzięciem była wymiana g920 na g29 do ps4 aby pograć sobie w  GTurismo lecz też to nie jest to jakoś mi ta kierownica nie leży.

Teraz nasuwa się pytanko do Was forumowiczów ponieważ nie zawiedliście mnie ani razu i tu kieruje swoje wszystkie pytania o sprzęt.

Którego trusmastera wybrać bo jest sporo modeli sporo samych kół kierownicy do montowania do głowicy czy jak to nazwać i jak najlepiej wydać kapitał żeby to wszystko miało ręce i nogi.

 

Potrzebuję:

-"łapy" (hamulca ręcznego)

-pedałów ze sprzęgłem

- H shifter

-reszta barachła

 

Pytanie nasuwa mi się takie czy kompletować wszystko osobno czy kupić zestaw i dokupić ewentualnie to co mnie interesuję?

Mniej więcej wiem jakie są ceny tego sprzętu i całość pewnie oscylowała by w granicach 2-3k, interesowałem się też Fanateciem lecz tam za taki zestawik trzeba dać 7-9k co nie jest dla mnie możliwe bo nie spędzam tyle czasu na grach tego typu żeby kupować sprzęt w cenie auta ale te 2-3k mogę dać.

 

Tak więc proszę o opinie modele propozycje itd. itp.

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Zapamiętaj sobie jedno,chcesz inwestować w konkretny sprzęt to wyścigi muszą cały czas cie jarać iż chcesz non stop się ścigać i wtedy inwestycja w sprzęt z górnej półki jest zrozumiały.Lecz po twoim opisie śmiem stwierdzić iż jesteś niedzielnym graczem któremu sprzęt z wyższej półki nie potrzebny i szuka sobie wydatku bądź du*a z ciebie blada a nie kierowca bo Forza nie jest symulatorem i żadnej kierownicy nie ustawisz ;):)

 

Ale,skoro chcesz wydać na coś porządnego swoje pieniądze to zaczynamy:

 

1000zł servo
700zł THR-T3PA-PRO
650zł shifter TH8A
1000zł SPARCO MOD+

+ do wyboru koło
900zł Ferrari F1
900zł Sparco R383
700zł F599XX Evo 30

 

Gotowy zestaw najtańszy i minimum od T300 + pedały x3

-poniżej,wszytko podobne do G29/920

 

Wybierając TH miej na uwadze sporą awaryjność tych kierownic.

 

 

 

Kolejną opcją,to inwestycja w podstawę Fanateca

https://www.fanatec.com/eu-en/bundle/product/csl-elite-ps4-starter-kit-for-pc-and-ps4.html

https://www.fanatec.com/eu-en/bundle/product/xbox-one-competition-pack.html

:)

 

Suma sumarum,zejdź na ziemie,jesteś niedzielnym graczem któremu dobre wyniki na czas są obce a dobrze się bawić wystarczy kierownica z shifterem pokroju G29 które są równie bardzo dobre i są najtańsze w utrzymaniu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci szczerze tak mam bardzo dużo zajawkę na AssetoCorse i na GT forza to tylko dla zabawy plus Project Cars mam dość kierownic logitecha bo jak mówię mam na stanie 2.

 

Nie możesz powiedzieć że jestem niedzielnym graczem bo sytuacja w której się znajduje nie pozwoliła mi na posiadania kierownicy ale niebawem się to zmieni i chce wrócić do czynnej rozgrywki na dobrym sprzęcie. Ale prócz tego pomogłeś więc za to Ci dziękuję. Proszę też o jakieś dodatkowe opinie bez oceny mojej osoby :D ponieważ nie zgodzę się z tym że jestem niedzielnym graczem lecz graczem który raczej nie spotkał fajnej ekipy do rozgrywki w bardziej wymagające tytuły i szuka czegoś dla siebie ale bardzo lubie spędzać czas na sprawdzaniu się na różnych torach a logitech poprostu mi nie odpowiada.

Link to post
Share on other sites

To Ja Ci polecę zestaw Thrustmaster T300 Alcantara (obręcz 30 cm) obszyta alcantarą i do tego ładnie sie prezentuje, Przyzwoite pedalsy T3pa (koniecznie pod hamulec wkręcać dołączony do pedalsów Conical Brake Mod) . Możesz kupić powystawowa 12 mc gwarancji  1299zł https://allegro.pl/oferta/kierownica-thrustmaster-t300-ferrari-alcantara-8309671074

do tego Th8a  679 zł , Masz w tym H shifter ale i Sekwencję . Hamulec ręczny to po taniości coś takiego z OLX

https://www.olx.pl/oferta/bobtech-hamulec-reczny-pc-handbrake-simracing-itp-do-symulato-CID99-IDurE8N.html#2f329949de

https://www.olx.pl/oferta/bobtech-hamulec-reczny-do-pc-potencjometr-v2-1-handbrake-CID99-IDyhyzF.html#a3c904bca5

Al możesz TH8A ustawić w tryb sekwencji i tak od biedy korzystać jak z ręcznego ;) ja tak korzystam ze swojej sekwencji ,(produkt DIY)

T300 możesz tez kupić nową z pełną gwarancją za trochę więcej https://allegro.pl/oferta/kierownica-thrustmaster-t300-ferrari-alcantara-8254428997 za niecałe 1500. Spokojnie się zamkniesz w budżecie jaki masz . T300 w porównaniu do Produktów Logitecha to jak mercedes do Poloneza ;) . Fajery nie będziesz musiał zmieniać bo to bardzo dobra obręcz, Wiadomo Obręcz Sparko trochę lepsza i większą ma średnice (33cm) ale ta też świetnie daje radę .

A jak chcesz coś lepszego to zostaje Ci tylko Fanatec ;) ale to już cena trochę kosmos ;).

Jak byś chciał coś więcej wyciągnąć z Hamulca nożnego  to tu masz gościa znanego z forum simracing.pl nick michalb który naprawia po gwarancji thrustmastery ale tez robi mody https://www.olx.pl/oferta/thrustmaster-logitech-load-cell-mod-do-roznych-CID99-IDyBUlH.html#7562cfb273 tu masz jego mod do pedałów Load Cell

Edytowane przez MariuszB35PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Koledzy, często jest to indywidualne odczucie użytkownika. Miałem G25, 2xG27. W sumie w porządku, przyzwyczaiłem się. Wszystko się kiedyś psuje, one też. Zdecydowałem się na T300 GTE i ja ją wyczuwam lepiej. Może mi się wydaje, ale jakby troszkę "dokładniejsza" w prowadzeniu. Mam ją ok. roku, więc może też się wyrobi i złapie luzy, ale na razie chwalę...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ochłoń.
Raczej ty ochłoń ekspercie LOL . Chcesz to kupuj sobie te Logitechy i się ciesz. Ale nie polecaj ludziom 10 letniej technologii w cenie nowej. Logitech wali w babuko ludzi ze nowa kiera bo ma nowy numerek, i fanboye się cieszą , a prawda jest taka że to to samo co stare G25 . Z tym że 10 lat temu g25 było fajne ale teraz już nie jest. Napęd FFB oparty na paskach czy DD to jest sprzęt na dzisiejsze czasy , a nie jakieś gufnozębatki o kulturze pracy wiertarki z załączonym udarem.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ekspercie, Rudy Van Buner World’s Fastest Gamer ściga się na Logiszajsie jak nazywasz i wygrywa każdy wyścig,gdybyś nie wiedział o kim pisze,to się zainteresuj.
Ja też brałem udział w zawodach i wiem o czym piszę,tak więc niech ci się nie wydaje.
Napiszę ci dlaczego sprzedałem T300 RS,(wymiana) THR-T3PA-PRO,(wymiana) Sparco R383 Add-On i TH8A:
Po pierwszej naprawie która była efektem przegrzania,przy skręcie do oporu podczas sprzężenia daje o sobie znać transformator a o wentylatorze nie wspomnę jaki to wyjec gdy się włączy.Koło Sparco producent dał w tej cenie super materiał po którym musisz po każdym wyścigu myć ręce :rotfl: 
Znajomych którzy mają kierownice od TH i Fanatec mam tylu co ty brudu za paznokciami i każdy z nich jest po przejściach z kierownicami.TH padają jak muchy i tego nie da się zataić,mam wymienić z czym są problemy ? szkoda by tu było rozpisywać się i dla kogo,dla kogoś kto już z góry nastawił się na kierownicę TH.


Odnośnie wrażeń.Musicie je odczuć na lepsze bo w końcu za coś zapłaciliście tylko,nie mieliście doczynienie z lepszymi kierownicami więc wydaje wam się przepaść między G29 a T300 a to nie jest przepaść,jest różnica ale nie jest to przepaść.Zagraj jeden z drugim na ponadpodstawowym modelu od Fanatec to wtedy możecie oceniać kierownice,zobacz jaka jest różnica między mechanizmami,jeśli chcesz wchodzić w szczegóły itd.



Jak ktoś chce TH nie ma problemu,podlicz sobie ten zestaw na początku który podałem i na końcu sobie odpowiesz czy warto było + twoje zaangażowanie w wyścigi.
Biorąc pod uwagę tylko Alcantare z th8a 2250zł
G29 z Shifterem 1100zł
-różnica 1150zł w kieszeni i równie dobrze można się bawić z G29 a tego udaru,to chyba ty dostałeś.Wiadomo jak nie stać cie na coś lepszego to będziesz zachwalał ostatni swój zakup.

 

 

 

Tu się zgodzę z kolegą Mariuszem że logitech to padaczka ja miałem budżetowe DFGT było fajnie bo to pierwsza kierownica potem g920 i g29 to no też fajnie ale to nie jest to co prezentuje konkurencja.

 

DFGT była kultową kierą jak momo czy Logitech Driving Force Pro ,szkoda że nie ma ich w produkcji nadal bo pobiły by spewnością rekord sprzedaży.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

No to się jaraj ligiszitem razem z tym rudym vanburgerem ja z takim ignorantem jak ty nie zamierzam dłużej dyskutować. A to że ktoś robi wyniki na logiszicie to nie musisz mnie uświadamiać, bo nie trzeba szukać daleko jakiś rudych alienów wystarczy nasze polskie podwórko, i ludzie jak Kamil Franczak, MrKubol , Khaki czy TomiKilos i jest ich jeszcze kilku. Taki doświadczony simekspert jak ty powinien ich znać.

Każdy z nich jeździł na logiszicie ale ten który z nich zmienił to nie zamierza wracać do tego padła. Ja przerabiałem wszystkie budżetowe kiery a zestaw Fanateca z Elitami też miałem więc co nieco wiem. A to że jeździsz na maks sile FFB i ci się Tm przegrzewał to też świadczy że gó**o wiesz jak ustawić kierownicę.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Panowie nie wiem czemu powstała tu taka toksyczna atmosfera a swoją drogą z miłą chęcią pograł bym na produktach fanateca ale nie ma innej opcji jak je zakupić a mówię przecież że z powodów wyjazdu za granice nie mam jak pograć na kierownicy bo nawet nie miał bym jej gdzie zamontować a Ty dalej twierdzisz że jestem niedzielnym graczem nie nie interesuje się ludźmi którzy grają i korzystają z kierownic nie nie zgłębiam tego typu rzeczy ale czuje przyjemność z grania na kierownicy to nie czyni mnie człowiekiem który chciał by przejść na inne platformy i zgłębiać wrażenia od innych marek?

Link to post
Share on other sites

A to że jeździsz na maks sile FFB i ci się Tm przegrzewał to też świadczy że gó**o wiesz jak ustawić kierownicę

 

:rotfl:    przecież tak bardzo się jarałeś,że FFB jest lepszy w TH.

-i skąd możesz wiedzieć jak miałem ustawiony FFB skoro o tym nie pisałem :D zaczynasz się gubić ale to jest spowodowane twoimi nerwami przed monitorem.

 

 

a Ty dalej twierdzisz że jestem niedzielnym graczem nie nie interesuje się ludźmi którzy grają i korzystają z kierownic nie nie zgłębiam tego typu rzeczy ale czuje przyjemność z grania na kierownicy to nie czyni mnie człowiekiem który chciał by przejść na inne platformy i zgłębiać wrażenia od innych marek?

 

Ty zrozumiałeś o czym pisałem ? ależ nie odradzam tobie żadnej z tych kierownic jak tylko o przemyślany zakup.Przyszli fotografowie też kupują aparaty z wyższej półki czując się pro,nie mając pojęcia o podstawach fotografowaniu ale sam sprzęt wrzuca ich na wyższy level :D Nie których tok myślenia mnie rozbraja :D

 

 

 

Poczytaj posty kolesia były69 to zauważysz pewna analogie gdzie się pojawi to ma zawsze rację i szuka gównoburzy.

 

Wynika to z mojej praktyki a nie z twojej teorii i ja nie zacząłem od logiszhitu,wiertarek,udarów itp pomysłów,brakuje ci narzędzi w garażu ?  

Link to post
Share on other sites

Brak Polskiego Dystrybutora więc kupujesz na własną ręke.
Musisz szukać w internecie,czytać,oglądać i podjąć decyzję jeżeli szukasz coś konkretnego,co będzie miało wbić cię w fotel.Tylko z kolei twój budżet nie pozwoli przeskoczyć półkę wyżej więc jaki sens szukać lepszych kierownic ?
Wyższe modele od Fanatec są miodne ale nie ta cena a ja gościnnie bawiłem się na TrackStar6000 a jest jeszcze GT i GTS i TS7000 i powiem ci Majstersztyk i Kosmos.
Sprawdz sobie tego TH dla świętego spokoju,być może będziesz zadowolony a jak nie,to masz możliwość zwrotu.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Wpisz w google i wyskoczy multum podobnych tematów

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&channel=crow&ei=lJI3XdrSEqqxrgTk7o1Q&q=Thrustamster+serwis+gdzie+naprawic+kierownice&oq=Thrustamster+serwis+gdzie+naprawic+kierownice&gs_l=psy-ab.3...35796.42443..42530...1.0..0.109.2433.25j4......0....1..gws-wiz.......0i71j0i13j0i22i30j0i8i13i30j33i160j33i21.ikqYu7Ws2dw&ved=0ahUKEwja7P3Ck8zjAhWqmIsKHWR3AwoQ4dUDCAo&uact=5

 

Ja swojego RS-a postanowiłem się pozbyć po pierwszej reklamacji na gwarancji więc nawet nie interesowałem się tematem pogwarancyjnym.

 

Dodam iż ten kolo https://www.youtube.com/watch?v=oxuvztfjejI&t=1s

Też posiadał G29 i krytykował za błąd kalibracji z konsolą ale była to wina oprogramowania która została wydana przez Logitecha i naprawiona.Kupił Thrustmastera T300  mocno zachwalał,pisałem mu na steam że długo nie pojeździ i lukni na czym teraz się kula :).

 

Polecam ci zrobić własną konfigurację na stronie Fanatec i kupić np taki zestaw do którego z tysiaka musiał byś dołożyć.

https://www.fanatec.com/eu-en/checkout/cart

 

Ja obecnie jadę na G29 i jestem zadowolony :) a trochę nakręciłem się kółkami i nie potrzebuję kiery z wyższej półki,to dla osób które nie chcą wydawać dużo pieniędzy a chcą dobrze się bawić i czuć frajde z jazdy.Ty jak masz parcie na nowe doznania to dołóż do czegoś naprawdę dobrego a nie martwić się przed kupnem co będzie po gwarancji z TH.

 

powodzenia.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites
a jak wygląda serwisowanie tego TH drogo to wychodzi chciał bym się przygotować w razie w
Na gwarancji jak kupisz to wysyłasz do sklepu, masz normalnie 2 lata. Zawsze możesz przedłużyć za parę groszy o rok. TM już się tak nie psują jak kilka lat temu. Po gwarancji naprawia kolega Michał. Na simracing.pl nick michalb . Jego profil na Olx https://www.olx.pl/oferty/user/4YA9/

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...