Skocz do zawartości

Dlaczego duża część Polaków nie chodzi na wybory?


Recommended Posts

Zwraca uwagę fakt, że w okresie wyborczym już nikt nie mówi o złamanej Konstytucji, sędziach-dublerach w TK ani złamaniu zasady trójpodziału władzy. Nagle wszystkim klubom opozycji już to nie przeszkadza. Łatwo sobie wyobrazić jak będzie przebiegać kolejna kadencja. Każde grabie znowu będą grabić do siebie.

 

I na koniec mój ulubiony tekst o wyborach, cytat z Tomasza Lipińskiego: " Żaden wynik wyborów w Polsce nie jest i nie będzie dobry.Dlaczego? Ponieważ nie jesteśmy narodem, nie jesteśmy społeczeństwem, jesteśmy zbieraniną wrogich, nienawidzących się wzajemnie plemion. Każde z plemion kieruje się wyłącznie dobrem swojego plemienia; innym na pohybel!  Znakomicie mobilizujemy się, gdy trzeba komuś zrobić na złość, dlatego do wyborów też idziemy na złość innym plemionom. Nie ma dialogu, nie ma poszukiwania wspólnego dobra, nie ma świadomości wspólnego interesu - dobre dla Polski jest tylko to, co dobre dla mnie i moich współplemieńców. Jesteśmy jak flotylla »Titaniców « na morzu nienawiści.

Edytowane przez Marqvs
Link to post
Share on other sites

comment_eXQS5AfS80ZwxgxRHRj0wkRehwQyQlQi

 

Ogłoszenie PKW po wyborach 2015 r.

 

Wybory zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, na które oddano 5 711 671 ważnych głosów, co stanowi 37,58 proc. ......

Zagłosowało 15 200 671 Polaków spośród 30 534 948 uprawnionych. Frekwencja wyniosła niemal 49,98 proc. 

 

Wiec nawet nie 3 z 10 bo to by było 30%, 5711671 to 18,7% wszystch uprawnionych do głosowania. Najgrsze z tego jest to, że na wybory nie chodzą Ci, którzy za wszystko płacą. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybory? A komu to potrzebne? A dlaczego? A na co to komu? Mieszkam, na razie, w Holandii, i nawet, jakbym miał możliwość, to bym nie poszedł. Mnie nie interesuje, kto będzie rządził, nie, nie dlatego, że uważam, że ktokolwiek będzie u władzy to będzie źle, złodziejstwo, bla bla bla. Tak po prostu, ja żyję swoim życiem, nie płaczę jak to w Polszy nie jest źle, nie interesuje mnie ta cała polityczna otoczka. Na pewno za jakiś czas będę chciał wrócić do Polski, a jak będzie wtedy źle się działo w kraju, to znowu wyjadę, i tyle. Tak w ogóle, to za bardzo się ludzie wszystkim przejmujecie, narzekacie, zacznijcie być i żyć. Polska nie jest krajem trzeciego świata. To nie Afryka, albo Azja, mam na myśli te biedniejsze kraje, zresztą, już nie raz to pisałem, narzekaniem i płaczeniem nie poprawi się niczego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To kto rządzi ma bezpośrednie przełożenie na Twoje życie i na przyszłość Twoją i Twoich dzieci. 

 

Prawo do głosowania to nie tylko przywilej, prawo do głosowania to też obowiązek i odpowiedzialność, za siebie, za swoją rodzinę, za innych. Od wszystkich problemów tak uciekasz?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wmawiasz sobie, że wybory nie mają znaczenia dla Ciebie, w Polsce nie głosujesz bo po co, w Holandii nie głosujesz bo po co. Jesteś mokrym snem polityków, siedzisz cicho i dajesz kasę. Nawet nie muszą się starać bo i tak nie pójdziesz na wybory. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wmawiasz sobie, że wybory nie mają znaczenia dla Ciebie, w Polsce nie głosujesz bo po co, w Holandii nie głosujesz bo po co. Jesteś mokrym snem polityków, siedzisz cicho i dajesz kasę. Nawet nie muszą się starać bo i tak nie pójdziesz na wybory. 

Problemem jest cała ta kasta polityczna.Obiecanki-cacanki wsparte jałowym gadulstwem.Ciągle słyszysz o aferach/złodziejstwie.Co robi kolejna Ekipa rządząca?To samo co poprzednia.Nepotyzm/kumoterstwo/oportunizm zaklęty chory krąg.To odrzuca wielu, ludzie są rozgoryczeni oraz rozczarowani.Wielu niezdecydowanych chciałoby zagłosować, pytanie na kogo?System wyborczy premium numeru jeden, by dorwać się do,,koryta,,na kolejne cztery lata.

Link to post
Share on other sites

Problemem jest cała ta kasta polityczna.Obiecanki-cacanki wsparte jałowym gadulstwem.Ciągle słyszysz o aferach/złodziejstwie.Co robi kolejna Ekipa rządząca?To samo co poprzednia.

I to jest jeden z głównych powodów, że połowa obywateli nie głosuje. Polacy nie są głupim narodem. Jeśli ktoś, tak jak ja, nie widzi postępów w rozwoju kraju a wciąż te same nierozwiązane problemy bazowe, o których już wspominałem to ludzie mają to w... czterech literach. Druga sprawa: inteligentny człowiek widzi, że politycy kłamią już w kampanii wyborczej. Przykład: prawie wszyscy chcą dalej rozdawać pieniądze (500+ i inne programy) choć doskonale wiedzą,że to prowadzi do podwyższenia lub wprowadzenia nowych podatków czyli odbierania ludziom ich kasy. Żadne ugrupowanie nie powie: "rozdawanie pieniędzy prowadzi do dobrobytu bo to udało się w takim a takim kraju". Dlaczego nie powiedzą? Bo po pierwsze: nie ma i nigdy nie było takiego kraju, gdzie wygrał socjalizm a drugie to naprawdę g.... ich obchodzi suweren. Jedyne czego chcą to koryta bo pula do zgarnięcia jest potężna.

Afery im nie groźne bo politycy stoją ponad prawem. Przykład: żadna afera po 1989r. nie została rozliczona. Dlatego mnóstwo ludzi olewa to wiedząc, że ktokolwiek nie dorwie się do władzy to będzie robił to samo co ekipa poprzednia

 

" Róbmy swoje" jak śpiewał przed laty W. Młynarski. :)

Link to post
Share on other sites

Sejm to miejsce w którym łączy się interesy wszystkich grup społecznych. Do póki będzie się głosować na partie polityczne a nie konkretne osoby, osoby które budzą zaufanie, mają kwalifikacje, reprezentują ponad przeciętny poziom, to będzie jak będzie..
To jest dla mnie główny problem wyborców, mała wiedza na temat funkcjonowania państwa demokratycznego.
Jak jakaś tam partia polityczna która ma większość ma połączyć interesy wszystkich? Gdy jednak wybierze się odpowiednich kandydatów, którzy sa w stanie ze sobą rozmawiać, potrafią przyznac się do błędów, wiedzą jak analizować problemy. To będzie lepiej.

Zazwyczaj racja, w naszym skomplikowanym świecie, leży gdzieś po środku.. Interesy ludzi trzeba ze sobą pogodzić. Ekonomia to nie jest przedmiot ścisły.

Link to post
Share on other sites
Sejm to miejsce w którym łączy się interesy wszystkich grup społecznych. Do póki będzie się głosować na partie polityczne a nie konkretne osoby, osoby które budzą zaufanie, mają kwalifikacje, reprezentują ponad przeciętny poziom, to będzie jak będzie.. To jest dla mnie główny problem wyborców, mała wiedza na temat funkcjonowania państwa demokratycznego. Jak jakaś tam partia polityczna która ma większość ma połączyć interesy wszystkich? Gdy jednak wybierze się odpowiednich kandydatów, którzy sa w stanie ze sobą rozmawiać, potrafią przyznac się do błędów, wiedzą jak analizować problemy. To będzie lepiej.

Gdybanie i pobożne życzenia.Przykładowo Dyktator z Żoliborza i minister Zero mieli być osądzeni przez Trybunał Stanu, który złożony jest z posłów(największa kara dożywotni zakaz działalności politycznej)Ale Führer Zielonej Wyspy, powiedział ,że byłoby to niedemokratyczne i posłowie PO w ogóle nie przyszli na posiedzenie Trybunału.

Link to post
Share on other sites

No to zostało zaorać ten kraj, podzielić według rozwinięcia linii kolejowych między rosje i niemcy....

 

W Polsce nie ma klasy politycznej, są jednostki ale zazwyczaj na nie szczuje się najbardziej. Zabory, Piłsudski, Hitler, Stalin, komuna zrobiły swoje. 


Gdybanie i pobożne życzenia.Przykładowo Dyktator z Żoliborza i minister Zero mieli być osądzeni przez Trybunał Stanu, który złożony jest z posłów(największa kara dożywotni zakaz działalności politycznej)Ale Führer Zielonej Wyspy, powiedział ,że byłoby to niedemokratyczne i posłowie PO w ogóle nie przyszli na posiedzenie Trybunału.

 

Weźmie mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z tym nazywaniem Tuska niemcem?

Link to post
Share on other sites

No to zostało zaorać ten kraj, podzielić według rozwinięcia linii kolejowych między rosje i niemcy....

W Polsce nie ma klasy politycznej, są jednostki ale zazwyczaj na nie szczuje się najbardziej. Zabory, Piłsudski, Hitler, Stalin, komuna zrobiły swoje. 

Jeśli Polacy nie zadbają o swój kraj to zadbają o to nasi sąsiedzi. Tak było w XVIII, XIX i częściowo w XXw.

W PL nie tylko nie ma klasy politycznej ale przede wszystkim nie ma edukacji. Duża popularność programów socjalnych wynika z braku edukacji. Mnóstwo ludzi myśli, że jak podniosą pensję minimalną to będą więcej zarabiać, tym samym poziom życia wzrośnie. A wartość nabywcza pieniądza to abstrakcja. I takim sposobem socjaliści wygrywają w PL. Taka jest cena likwidacji telewizji edukacyjnej ok. 2001r.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Weźmie mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z tym nazywaniem Tuska niemcem?

 

Nikt mądry tego nie rozumie. To tak jak TVN-en, czyli według zwolenników pis niemiecką tubą propagandową, który faktycznie jest własnością... firmy amerykańskiej.

 

 

 

Niestety inteligencja została wybita a po wojnie tylko u władzy pomiot Moskiewski.

 

Tego typu retoryka właśnie to jeden z najgłupszych elementów dzisiejszej polityki. Nikt nie umie PRL obiektywnie ocenić. Pewnie za tamtego okresu zbudowano więcej szkół, uniwersytetów, szpitali itd niż wszystkie Tuski i Kaczyńskie razem wzięte. Oni też sami na nich studiowali. Ale to też świadczy o tym, że masa ludzi mentalnie siedzi w przeszłości i klepie głupoty. Kupuje konieczność dekomunizacji lansowaną przez prezesa i oną tą "dekomunizację" ciągnie... znaczy wymienia mądrych na głupich, ale swoich. Robi dokładnie to, co robili panowie z pod znaku sierpa i młota.

 

Co do spraw gospodarczych to wszystkiego nie da się osiągnąć od razu, ale nasi jakoś tak zawsze mentalnie też w przeszłości. Przykład z wynglem. Wszyscy odchodzą, a jak nadal w tym siedzą to tylko w tych miejscach gdzie jest to opłacalne - złoża blisko powierzchni = niskie koszty. A nasi na złość wszystkim i sobie oczywiście w drugą stronę. Zaraz do jądra ziemi się dokopią za nim.


 

 

Zniszczenie inteligencji, wyklucza kraj na wiele pokoleń.

 

No tak. Pozostaje nam położyć się w trumnie. Nie wiadomo jak tych ludzi wykształcić ; - )

Link to post
Share on other sites

 

 

Tego typu retoryka właśnie to jeden z najgłupszych elementów dzisiejszej polityki
Z tym się zgodzę.Komuniści zyskali poparcie chłopstwa przeprowadzając ,,reformę rolną,, czego przed wojną nie potrafili zrobić przez 20 lat.Kanapowy rząd londyński był gromadą dyletantów, całkowicie oderwany od rzeczywistości.Doskonale wiedzieli co zrobiło NKWD po zajęciu Wilna przez Armię Czerwoną.Popatrzmy na życiorys ojca Kaczora, pączek w maśle na Żoliborzu ciepła posada, synowie kariera w filmie.W grudniu 1981 nawet nie byli internowani.Dlaczego?Bo byli nikim.Pracowali po 1989 w Kancelarii Prezydenta( agenta Bolka :o )Którego dziś tak bardzo nienawidzą i opluwają.
Link to post
Share on other sites

Xbk - trzeba jeszcze brać pod uwagę, że inteligentny i myślący człowiek, nie musi mieć odpowiedniego "pochodzenia". Czasy i możliwości rozwoju intelektualnego, dość wyraźnie się zmieniły. Pomijając ograniczenia komunizmu, nikt nie zabraniał nam myśleć, obserwować, wyciągać wnioski. Moje antyklerykalne nastawienie, nie przeszkodziło mi w wielogodzinnych rozmowach z księdzem i to na różne tematy. I zawsze rozstawaliśmy się uśmiechnięci, a ja wiele się od niego nauczyłem...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Choćby jego dziadek piece obsługiwał w Oświęcimiu, albo robił karierę na wieży strażniczej, to co z tego? Do którego pokolenia dzieciaki mają odpowiadać za to, co robili ich rodzice, dziadkowie, przodkowie? Sorry jak kogoś obrażę, ale to znowu jest wiejska logika... bo jego ojciec to, jego dziadek tamto itd. Ja osobiście do Niemców dzisiaj nic nie mam. Moim zdaniem porządnie odrobili lekcję związaną z WWII. Generalnie śmieszy mnie fakt, że duża część młodych ludzi w Polsce żyje wydarzeniami z przed 80lat i kisi w sobie nienawiść do sąsiada, zamiast patrzeć w przyszłość. Duża w tym zasługa ideologii i propagandy pisuaru.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

odrobili lekcję związaną z WWII. Generalnie śmieszy mnie fakt, że duża część młodych ludzi w Polsce żyje wydarzeniami z przed 80lat i kisi w sobie nienawiść do sąsiada, zamiast patrzeć w przyszłość. Duża w tym zasługa ideologii i propagandy pisuaru.

Chcą zbić polityczny kapitał na uprzedzeniach do Niemców i Rosjan.Ciągle Katyń Katyń dołączył Smoleńsk.Paranoja do kwadratu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Choćby jego dziadek piece obsługiwał w Oświęcimiu, albo robił karierę na wieży strażniczej, to co z tego?
 

Yokai chciał wiedzieć dlaczego go tak nazywają więc podałem link i mnie to też nie interesuje kim był jego dziadek(wali mnie to), a Ty swoje, 

 

Do którego pokolenia dzieciaki mają odpowiadać za to, co robili ich rodzice, dziadkowie, przodkowie?
Tu nie chodzi o odpowiedzialność tylko o pamięć tego co się wydarzyło czyli historię a ona jest jedna,mnie uczono że na Polskę w 39 napadli Niemcy a Rosjanie nam pomagali takie były komunistyczne podręczniki od historii

 

Nikt nie umie PRL obiektywnie ocenić.
no nie umiem obiektywnie oceniać komuny i takich zakłamań historycznych których było mnóstwo i okupacji powojennej.Powtarzam naród bez historii jest nic nie wart i o pewnych rzeczach trzeba pamiętać aby nie powtórzyć ich jeszcze raz i po to jest historia i nie chodzi tu o ideologię i propagandę tylko o historię mnie też nie interesuje brzoza , skrzydło, pomniki itd.. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...