Skocz do zawartości

slabe wyniki w 3dmarku05


Recommended Posts

wiatam. mam pewiem problem mam slabe wyniki w 3dmarku05. moj wynik na tym sprzecie to 15290 punktow w 3dmarku05. moj sprzet to

 

procesor amd athlon 64 x2 4800+ taktowany 2,4 ale podkrecilem go do 3,0ghz

karta gtx460 oc2 1024mb\256bit gigabyte

pamieci ddr2 800mhz 2giga

zasilacz OCZ 600watt

dodam jeszcze ze przesiadlem sie z radeona hd4670 na tego gtx 460. na hd 4670 mialem w 3dmarku05 14360 punktow, czego moze byc wina ze na gtx 460 mam tak malo punktow????? z gory dzieki za pomoc :)

Edytowane przez daniel261
Link to post
Share on other sites

Daniel ty się nie kluć tylko zmień procka,ja miałem radka 4850 i x2 5200 @3.0 wiec tez miałem słabo punktów delikatnie mówiąc karta działa ci na pół gwizdka,zmień procka na jakąś phenom II x3 bądź x4 i ciesz się fajnym sprzętem:)

Przy intel i3 3.0 bądź e8400 owszem mogło by nie ograniczać,ale twój proc jest wiekowy już za słaby do tak wydajnej karty,co do ograniczania karty przez procka to nie ma czegoś takiego jedynie nie wykorzystasz całej mocy karty jak będziesz mieć slaby proc,

Podaj jaką masz płytę główna może będzie można wsadzić nowszy procek:)

Edytowane przez henry230
Link to post
Share on other sites

U mnie C2D do 3,6GHz ogranicza w części gier nawet GTS250, jedyna rada zmień procka bo Nvidia ma znane problemy z dwurdzeniowcami szczególnie starej konstrukcji. Możesz jeszcze spróbować nowych sterów niby max 12% przyrostu na 2core.

E: w sumie ten wynik jest trochę podejrzany, ja na e7300 def 2,66GHz i GTS250 też def mam ponad 16300pkt a po oc procka i grafy dobija do ponad 21 tysięcy. Czyżby ten AMD był aż tak słaby, podaj wyniki CPU z jakiegoś innego programu.

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

moja plyta to asrock alivenf6g-dvi

jakim innym programem moge zmierzyc wydajnosc CPU????

DLAMNIE TEZ TEN WYNIK WYDAJE SIE DZIWNY BO TO DZIWNE ZE PROCEK OGRANICZA TA KARTE W TYM STOPNIU ZE JEST ONA LEPSZA OD TEJ STAREJ TYLKO O 1000 PUNKTOW, A KARTA JEST DUZO BARDZIEJ WYDAJNA.

Link to post
Share on other sites

JAK MOZESZ PODAJ MI LINKA DO 3DM Vantage BO NIGDZIE NIEMOGE ZNALEZC TEGO PROGRAMU ZEBY DZIALAL. GRY CHODZA TAK SAMO JAK NA STAREJ KARCIE, MOZE JEST MINIMALNA ROZNICA ALE TO I TAK ZAMALO JAK NATO CO POWINNO BYC PRZY ZMIANIE KARTY NAWET PRZYTYM PROCKU, MIALEM PRZEDTEM PROCKA O TAKTOWANIU 2,2GHZ A TERAZ JAK ZMIENILEM ZASILACZ PODKRECIL SIE DO 3,0GHZ I CZYTALEM NA BENCHMARK.PL ZE DRURDZENIOWE PROCKI PODKRECONA DO MIN 2,8GHZ NIEOGRANICZAJA TAK BARDZO KARTY JAK DWURDZENIOWCE O TAKTOWANIU OD 2,2GHZ, A TU ZONK PODKRECILEM DO 3,0 I PRZYROST TYLKO 1000 PUNKTOW, WEDLOG TEGO CO PISZA TO JEST COS NIE TAK :/

Link to post
Share on other sites

podam linka do biosu plyty glownej i powiedzcie mi czy przy wersji 2.10 jak pisze "AMD Athlon™ X2 Dual Core Processor BE-2XXX." to znaczy ze ta wersja obsluguje procesory athlon x2 dual core??? bo ja mam athlon64 x2 dual core, a ten athlon x2 dual core jest lepszy, jak obsluguje to bym wymienil na tego athlona x2

Link to post
Share on other sites

Dzieje się tak bo w testach na bmk są używane procki o dużo nowszej i lepszej architekturze np: nowe i3 od intela w grach biją 4 rdzenie AMD. I na przyszłość nie krzycz na nas.

E: na swojej obecnej płycie nie masz co wymieniać i tak nic to nie da.

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

daniel261

Mam podobne odczucia słabej wydajności mój config to GTX260 + Phenom9850, nie masz się czym martwić, pierwsze serie Athlon'ow i Phenom'ów tak się zachowują przy mocnym GPU i nic z tym nie zrobisz prócz zmiany cpu :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...