Skocz do zawartości

Ryzen 1600x na 1700


Recommended Posts

Ja bym powiedział nawet więcej - jak pokazuje tabelka powyżej moim zdaniem nawet wymiana na 3700x jest zasadniczo bez sensu. Dopłata ~1000 PLN za ±14% szybszy procek względem 1600x zwyczajnie się nie opłaca.

Link to post
Share on other sites

Generalnie jak grasz zawsze na mega czystym systemie, bez żadnych śmieci to dokładanie do dwóch rdzeni więcej nie ma sensu.

Różnicę odczujesz w systemie zaśmieconym, bo będzie miał większą moc na śmieci (a każdy windows uzywany dłużej niż 3lata zaczyna pożerać rdzenie).

 

Zanim zacznie się ból ludzi którzy polegają na Benchmarkach, pamiętajcie że są one robione na czystym systemie i odzwierciedlają czysta moc w przypadku gier - tak jak testy spalania samochodów w komorach i na rolkach, ma to przełożenie na normalne warunki ale bywa różnie :P

Link to post
Share on other sites

 Z 1600 na 2700 oba nie kręcone, jedyna różnica jaką odczułem to 0.5-1s szybsze ładowanie potyczki w Civilization V ale słabszą kartę mam niż kolega, także zmieniac mozna kierujac sie zasada minimum wkladu, ale jak sie nie pali to przeczekac na starszym bądźmy szczerzy 6/12 to kawał dobrego procka

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to prosta sprawa jest: sam masz świadomość, że robisz to praktycznie tylko dla swojego samopoczucia, że "masz lepszy" Cpu. Jeżeli nie szkoda Ci tych 100 pln oraz czasu i zachodu na zabawę w przekładnie R7 za R5 to chyba znasz już odpowiedź na pytanie w temacie.

Link to post
Share on other sites

Sytuacja może się zmienić gdyby gry zaczęły korzystać z 8r.

Systemy są wielowątkowe, więc już korzysta z wielu rdzeni mimo że gra wykorzysta tylko jeden.........

Nie bez powodu zmieniłem I5-6600k @4.5GHz na Ryzena 1600X @3.9 i mimo iż większość benchmarków twierdziła że mój nowy procesor jest w grach słabszy niż nowy, to jednak na starym systemie (z nowym procesorem) miałem sporo więcej FPS w chociażby GTA 5 i Wiedźminie......

Przewaga intela i mniejszej jego liczby rdzeni jest tylko na świeżym, czystym systemie przygotowanym tylko pod Benchmark - więc jak kolega jest pedantem i wywala system co 2 miesiace to fakt, zmiana jest kosmetyczna, jeśli jest normalnym użytkownikiem to zmiana będzie zdecydowanie na plus !

Więc efekt bedzie miał ten sam dokładając dwa jajka do swoich obecnych na AMD :)

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Sam dla swojego samopoczucia zmieniłem Ryzena 2700 na 3600. Czy było warto? zapewne nie.Sytuacja może się zmieni jeżeli zmienię kartę np na rx 5700. Bo obecnie to nic nie zyskałem ;) Więc jeżeli naprawdę chesz zmienić to ja skłaniałbym się ku ryzenowi 3600.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=CiwoaoD1eks&t=180s

W żadnej w testowanych gier więcej rdzeniów nic nie dało/

 

Tu jeszcze lepszy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=yh6NvJZjLI0&t=375s

Jak wiesz Ten i7 ma tylko 4 rdzenie.

Doczytaj co napisałem, testy są robione na czysciutkim systemie zaraz po instalacji na testowanym sprzęcie.

W rzeczywistości mamy stary system, z masą aktualizacji i śmieci które zjadają rdzenie, a nadmiar bierze sobie gra.

Pisałem że i5-6600k wygrywał w każdej grze z ryzenem 1600 a mimo to miałem więcej FPS niż przed zmianą na starym systemie. Magia?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...