Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam problem z wyborem telefonu. Już byłem zdecydowany na Xiaomi RD7 ale spotkałem się z opinią że ma tragiczny dźwięk za słuchawek. (bardzo cichy)

Znalazłem Lg G7 Fit ale ma opinie że bateria jest za słaba, ale ma super ekran i Dac.

Czy warto iść w większą baterie kosztem dźwięku? 

Jak wygląda praca na power banku w obu tel? tzn w czasie ładowania mogę podłączyć słuchawki czy nie?

 Kwota na tel do 900-950 zł im mniej tym lepiej.

 

                                   Na czym mi zależy.

 

- jak najlepszy dźwięk na słuchawkach 

- żeby nie mulił w normalnym użytkowaniu i aby dało się odpalić proste gierki 

 - w normalnym użytkowaniu wytrzymał 1 dzień 

 

                           Na czym mi nie zależy 

- NFC

- odciska palca/twarzy/itd

- szkło/plastik itd 

 

Oczywiście można polecać inne modele

Kompletnie nie znam się na nowych tel, więc proszę o wyrozumiałość.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem Redmi Note 7 wygrywa mimo wszystko - bateria jest dużo lepsza niż w G6 Plus i G7 fit, aparat również. G6 Plus odstaje wydajnościowo, pomimo 4GB RAM, procek jest średni, bateria też nie powala.

 

Jeśli chodzi o dźwięk na słuchawkach myśle, że wszystkie telefony w tej cenie wyglądają podobnie, nie ma co oczekiwać cudów za 900zł. W Redmi Note 7 dźwięk jest okej i myśle, że nie ma się do czego przyczepic.

Edytowane przez mi.37
Link to post
Share on other sites

Motka na papierze nie wygląda, ale całościowo nie ma tylu małych braków, których na papierze nie widać, a w codziennym użytkowaniu już się odczuwa. Lepszy głośnik zewnętrzny, NFC, pełny dual SIM, moto gesty, ochronę na zachlapania P2i, czujnik halla, nagrywanie fullHD 60fps czy dolby audio. Do tego praktycznie czysty android. Ale zarówno jeden jak i drugi jest dobrym wyborem. 

Link to post
Share on other sites

Motorola G6 Plus. G7 fit ma słabą baterię przy dosyć prądożernym procesorze. RN7 jest spoko, jeśli nie jesteś audiofilem to raczej i tak Ci wystarczy do słuchania muzyki. 

 

Bzdury i to wielkie. Snapdragon 630, który jest w Motce jest wykonany w takim samym procesie technologicznym jak Snapdragon 820 znajdujący się w G7 Fit. (14 nnm). 

 

No niestety, ale w tej półce cenowej nie wszystkie sprzęty mają podobny poziom audio. LG akurat stoi na dużo wyższym pod tym względem poziomie, szczególnie biorąc pod uwagę jakość audio na słuchawkach. RN7 owszem, ma bardzo dobre parametry jak na swoją cenę, ale musiały zostać zastosowane oszczędności, aby ten telefon mógł być tak wyceniony, na ile jest. Aparat 48 mpx to zwykła bujda marketingowa na papierze, faktycznie aparat wykonuje zdjęcie 12 mpx. Audio, wyświetlacz, wydajność - ani ta Motka ani RN7 nie ma podskoku do LG G7 Fit. Bateria najlepsza zdecydowanie w RN7, jeżeli chodzi o aparaty również podobna półka. 

 

Motka na papierze nie wygląda, ale całościowo nie ma tylu małych braków, których na papierze nie widać, a w codziennym użytkowaniu już się odczuwa. Lepszy głośnik zewnętrzny, NFC, pełny dual SIM, moto gesty, ochronę na zachlapania P2i, czujnik halla, nagrywanie fullHD 60fps czy dolby audio. Do tego praktycznie czysty android. Ale zarówno jeden jak i drugi jest dobrym wyborem. 

 

W porównaniu do LG - z głośnikiem zewnętrznym bym dyskutował, NFC jest, w przeciwieństwie do Motki - IP68 (!), "praktycznie czysty Android" - no nie jest czysty, bo gdyby takowy był to by należał ten telefon do programu Android One. Fakt faktem, nakładka od Motki jest mniej zasobożerna niż ta od LG, co jednak biorąc pod uwagę podzespoły obydwu tych sprzęt - nie ma żadnego wpływu na zniwelowanie przewagi G7 Fit nad Motką.

 

Zrozumiałbym jeszcze, gdyby te afisze dotyczący Motki dotyczyłyby innego modelu, typu G7 czy One Vision. 

 

 

Ode mnie rada: nawet się nie zastanawiaj i bierz G7 Fit. 

Edytowane przez witonio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...