Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, pojawił się u mnie problem z ramem a dokładniej z jego podkręcaniem. Każda próba ze zmianą napięcia  na 1.4 i podkręcenia tylko na 3200 kończy się ciągłym resetowaniem. Komputer najprościej w świecie nie może wstać i pojawiają się blue screeny. Wcześniej na tym napięciu udało mi się podkręcić do 3333. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

 

p.s Wybaczcie błąd w tytule.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że jakiejś znacznej zmiany w bios nie robiłeś? Po prostu nagle przestało być stabilnie.

Stock 3000/2933 chodzi normalnie?

 

Spróbuj usunąć auto ustawienia w biosie, szczególnie dot. opóźnień pamięci. Skorzystaj z kalkulatora DRAM ryzen wraz z thaiphoon.

 

Przy szukaniu stabilności podążaj wg tego diagramu: https://forums.guru3d.com/threads/ryzen-dram-calculator-1-5-1-release-overclocking-dram-on-am4.422224/ Czyli zgrubsza testujesz CLDO_VDDP  850 - 950 po +5 lub +15 na raz.

 

lub może zebrał się w jakimś miejscu spory kurz i zrobiło się lekkie zwarcie z obudową  - zdejmij wszystko wyczyść i odpal pc na pudełku ;p

Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem, że jakiejś znacznej zmiany w bios nie robiłeś? Po prostu nagle przestało być stabilnie. Stock 3000/2933 chodzi normalnie?

Po prostu przywróciłem ustawienia fabryczne biosu.

 Na ustawieniach fabrycznych działa stabilnie. Ale jakakolwiek próba oc( czy to ze zwiększonym napięciem czy nie) kończy się ciągłymi uruchomieniami komputera.

Link to post
Share on other sites

A kurde nie pamiętam nazwy, u mnie jest zaraz przy baterii , zobacz w instytucji płyty . Trzeba wyłączyć z sieci kompa i czymś metalowym np. śrubokrętem dotknąć te dwa bolce na 10 sec. Potem włączasz kompa i masz bios jak fabryka dała.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

MariuszB35PL, dnia 07 Lip 2019 - 19:29, napisał: zworką na płycie Ona się nazywa  jbat 1? 

 

dokładnie tak, jest tam zworka 2-pin, którą musisz zewrzeć np śrubokrętem przez kilka sekund tylko wszystkie ustawienia biosu będziesz musiał od nowa wprowadzać 

 

https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator/

 

Tu jest fajny kalkulator dla OC pamięci ryzenów

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...