Skocz do zawartości

Ruter z obsługą SIM za około 300 zł.


Recommended Posts

Szukam dobrego rutera do obsługi sieci LTE a w późniejszym terminie internetu stacjonarnego.  Zastosowanie typowo domowe do obsługi 2/3 laptopów i 4 telefonów może TV.  Myślałem nad ROUTER Huawei B593 lub HUAWEI B525 ale zastanawiam się czy jest coś innego warto uwagi? 

 

Urządzenie przez 3/4 miesiące będzie działać z kartą SIM (anteny do rutera poprawią sygnał sieci ?) później mam dostać światłowód. Zależy mi na dobrym zasięgu WiFi na całym mieszkaniu (55m2) 2 ściany które są do pokonania. Tak jak w temacie chciałbym wydać około 300 zł.  

Link to post
Share on other sites

Średnio mi się uśmiecha wydać teraz 300 zł. a za 3/4 miesiące jeszcze raz. 

 

Jaki sprzęt proponujesz? 

 

Mały ruter/modem za 100 zł. (pod LTE) i coś lepszego pod światłowód? 

 

Dostawca zaproponował Tp-link wr841N za 100 zł. lub Tp-link archer ac1200  za 200 zł.  ten 2 wydaje się sensowny ale nie posiada obsługi kart. 

Edytowane przez Underek
Link to post
Share on other sites

Nie ma dobrego routerów pod LTE za 100 PLN.

 

Na allegro są 593 ściągane z UE. Sprzedawcy mówią, że to powystawowe, ale to są stare routery z zakończonych kontraktów gdzieś ze Skandynawii. No chyba, że trafisz na model z polskiej dystrybucji. Od 2-3 lat nie ma ich w sprzedaży i nic nowego nie dostaniesz.

 

315 to awaryjny model. Możesz polować na 525 i potem go odsprzedać. 525 to solidny router, ma lan gigabitowy, Wifi AC i nie powinno być problemu z jego odsprzedażą. Ja swój jakieś 2 lata temu 2 miesięczny kupiłem za 350. 525 ma port WAN, więc powinien tez pracować ze światłowodem, ale upewnij się jeszcze. Dodatkowo na smartphony jest aplikacja do zarządzania nim.

 

Możesz jeszcze polować na Dovado Tiny z modemem USB 3372 za jakieś 170 PLN. Za pół roku to powinieneś odsprzedać. Może nie za 170, ale za 120 powinno pójść. Ten router ma tylko jeden port LAN, więc jak chcesz podpiąć kilka urządzeń po kablu to trzeba jeszcze podpiąć jakiegoś switcha lub inny router z 4-rema portami LAN.

 

Najtaniej to kupno modemu USB 3372 za kilkadziesiąt PLN.

 

Antena ci poprawi sygnał, ale nie kikutki za 70 PLN ale panelowa za 200 PLN. Reszty nie warto kupować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...