Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie poszukuje dobrego dysku sdd do mojego laptopa. 
Kwota jaką mogę na to przeznaczyć to max 350 zł. 
Jestem zainteresowany tymi 3 dyskami:

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Patriot 512GB M.2 SSD PCIe Viper VPN100 2280

Corsair 480GB M.2 NVMe PCIe x4 SSD Force Series MP510

 

Który z powyższych będzie się sprawował jak najlepiej i nie zwolni po zapełnieniu bardzo? 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Link to post
Share on other sites

pny i corsair to bliżniacze modele więc nie ma znaczenia, który. Nie wiem czy jest sens dopłacać do adaty jak pny jest tańsze, a w normalnym użytkowaniu raczej żadnych różnic nie wyczuje.Bliźniaczym modelem sx8200 pro jest Transcend 220S. Corsair lubił często padać podobnie jak adaty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To chyba nie dotyczyło tego modelu corsaira, przy SSD patrzymy na konkretne modele, czasem rewizje modeli. 
Bo Corsair zamawia to u Phisona, tak samo jak PNY. 


Co do lapka to ma NVMe, ale ma tez biała listę (lub coś w biosie zrąbali) i nie wszystkie SSD działają. Tak czy inaczej musisz spróbować. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakie masz prędkości? Bo tam w bios-ie jest ustawione aby pci-e 2.0 szło na ssd zamiast pci-e 3.0, przez co masz około 1600MB/s zamiast 3500MB/s. Trzeba bios modyfikować.

 

Tak masz rację, sprawdziłem to i ogarnąłem według instrukcji na geeku.

Przed tym miałem:

 

c9de867596955.png

 

A teraz po zmianach mam:

 

b94adbf00c5fc.png

 

 

Chyba dobrze chociaż te 1 są tylko wyższe.

Link to post
Share on other sites

to raczej wina tego że testujesz systemowy nośnik z systemem na nim działającym, PCI-e 3.0 nie powinno ci obniżyć transferów, więc to raczej przekłamanie benchmarka.
Odpal AS SSD i porównaj z tymi z internetu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w AS AAS wygląda już dobrze, trochę wyższe opóźnienia i niższe 4K-64Thrd w odczycie, może być spowodowane tym że jest to systemowy SSD.
Zresztą widać że opóźniania latają jak chcą.

Ogólnie 4K-64Thrd jest bardzo wrażliwy na wszystko, stery, wersja systemu, wszystko może go zaniżyć lub podwyższyć, nawet poza max prędkość interfejsu (sam miałem tam ponad 600MB/s na zwykłym SSD SATA 2.5" na laptopie)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...