Skocz do zawartości

Pytanie o legalność offica z allegro.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez djgromo,

Recommended Posts

Witam. W firmie od lat korzystamy z offica. Wiem jak wygląda instalacja i aktywacja np. MS Office Dla Użytkowników Domowych i Małych Firm 2016 i starszych.

 

I teraz tak: chciałem sobie kupić do domu jedną licencję (potrzebuję Word, Excel i ewentualnie Powerpoint). Zdaję sobie sprawę, że dużo softu na allegro jest lewego pochodzenia. Na pewno nie chcę się naciąć na sytuację, że przy aktywacji wyskoczy mi komunikat, że oprogramowanie już było aktywowane na innym komputerze. Przejrzałem ceny w Komputroniku i X-KOMie (zbyt wysokie na mój budżet). Wszedłem na allegro i wyłuskałem kilka ogłoszeń. Jak ocenilibyście wiarygodność softu z tych linków? Zaryzykować zakup czegoś takiego czy może to też jest jakiś przewał? W tym pierwszym niby są zdjęcia, że zestawy w folii:

 

https://allegro.pl/oferta/office-2016-dla-firmy-wersja-pudelkowa-nowa-folia-7816476054

 

https://allegro.pl/oferta/office-2019-dla-firmy-zafoliowany-nowy-box-8147347089

 

 

Link to post
Share on other sites
oferta wygląda zadowalająco legalnie, jeśli bym potrzebował teraz kupić to na 99% skorzystał bym z tej oferty

 

Dobra @@Elomin, bo widzę, że twoja ignorancja zaczyna stanowić zagorzenie dla innych ludzi i ich finansów.

Weź pomyśl zanim się udzielisz a jak nie jesteś czegoś pewien to nie pisz.

 

 

A dlaczego ma być nielegalny ?

 

 

 

Ok dzięki, zamówiłem.

Trudno, aktywować pewnie aktywujesz.. ale to jest własnie ten "second hand" o który się obawiałeś. 

Całe szczęście że to do prywatnego użytku, w firmie nie odważyłbym się trzymać takiej "licencji".

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/stanowisko-microsoft-w-sprawie-legalnosci-oprogramowania.html

 

To czy się ktoś z tym zgadza czy nie to temat drugorzędny. na Alle można kupić też Win10 za 3,90zł na tej samej zasadzie - działać działa, aktywować się aktywuje. Legalny? nie.

"UWAGA:

  • Nie jest to uzywne poleasingowe pudelko
  • Nie jest to wersja która wygaśnie TYPU MSDN
  • Nie jest to sama karta klucz bez pudelka

DO KAŻDEGO ZAKUPU OTRZYMAJA PANSTWO FAKTURE !"

 

bajka, szkoda że sprzedający zapomniał wyszczególnić tego, że nie będzie to pierwsza aktywacja tego produktu.

Jak masz tą FV to zachowaj, zawsze jakiś dupokryjec.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
"Nie da się zarejstrować - komunikat ze strony microsoft, że pula licencji na tą wersję office została już wyprzedana."

 

Odpowiedź z 22 cze 2019:

"Panie Bartoszu przed wystawieniem negatywnej opini prosimy o kontakt na email. Pracownicy dzialu reklamacyjnego rozpatrza Pana sprawe pomoga w instalacji, aktywacji oprogramowania lub wymienia produkt na nowy. Kazda sprawa zostanie wyjasniona pozytywnie poniewaz moja ambicja to zadowolony klient."

 

"otrzymałem od Pana Stanisława Zadury zafoliowane, "niby" oryginalne oprogramowanie, które wg informacji producenta (Microsoft) zostało już użyte i aktywowane wcześniej przez innego użytkownika. Na szczęście otrzymałem zwrot pieniędzy na konto - to jedyny plus"

Odpowiedź z 4 kwi 2019:

"Kupil Pan legalne oprogramowanie zainstalowal i aktywowal a pozniej domagal sie zwrotu srodkow. Do dnia dzisiejszego nie odeslal mi Pan programow i nie otrzymalem zwrotu prowizji. Interesy z tym Panem to sama przyjemnosc dodaje do czarnej listy"

 

 

dobra bo nie chce mi się więcej kopiować... są dwie strony tego medalu...

 

Sprzedający którzy powołują się na wyrok komisji UE - wyciągnięty z kontekstu i oficjalne stanowisko MS.

 

Ja  chodź nie lubię MS to muszę tutaj przyznać im wiele racji.

 

Jako przykład podam real story, pracowałem w firmie X kupowaliśmy licencje na program Y.... program Y był cholernie drogi, trochę było nas nie stać na program "Y"  bo byliśmy małą firmą, ale producent/dystrybutor poszli nam na rękę sprzedając oprogramowanie "Y" za 1/6 wartości rynkowej. - sam to wycieniowałem,  bo nie chciałem żeby chłopaki projektowali na jakimś crapie.

 

Super... 

 

To teraz idziemy na rynek wtórny i sprzedajemy oprogramowanie Y za 5/6 jego wartości rynkowej.....

 

ktoś widzi zależność?

 

Tam po drugiej stronie siedzą też normalni ludzie którzy muszą, jeść, pić i zarabiać na życie. (mówię tutaj o producencie programu Y).

 

dobra zakończmy, trzymaj tą FV Ms nie zbiednieje....  ;) a na przyszłość poczekaj na więcej odpowiedzi w temacie.

 

 


 

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dostałem takiego maila:


softkingdom (Allegro) <[email protected]>
Załączniki
11:46 (6 godzin temu)
do ja

Witam, pudelko BOX zostanie wyslane dzisiaj

Program nalezy sciagnac z strony Microsoftu podaje link :


                        setup.office.com


Po zainstalowaniu produktu prosze wybrac opcje aktywacji online lub
telefonicznej


                              Prosze postepowac zgodnie z wskazowkami
opisanymi ponizej :


1.Prosze kliknac prawym klawiszem myszki i wybrac dokument world lub exel

2.Prosze wybrac 2 opcje chce aktywowac oprogramowanie przez telefon

3.Prosze zadzwonic na numer 00 800 121 16 54,

4.Prosze wybrac tonowo 3, 1, 2 (prosze wybrac system audio do
samodzielnego uzyskiwania pomocy)

5.Po polaczeniu z automatyczna sekretarka prosze wpisac teraz grupe
cyfr, w kolejnosci od A do H

6. Na koncu gdy sekretarka poprosi o ilosc komputerow na ktorym jest
zaistalowany produkt prosze wpisac 1 lub 0

7. Prosze zapisac ID aktywacji poniewaz w przyszlosci moze byc
potrzebne przy przeinstalowywaniu pakietu.

W razie problemow prosze o kontakt na email na emiale odpisuje 1x
dziennie w weekendy nie odpisuje poniewaz nie pracujemy prosze
spodziewac sie odpowiedzi w poniedzialek. Pozdrawiam

Odpisałem takie coś i jeszcze czekam na odpowiedź od nich. Zobaczę co mi odpiszą i jak powiedzą, że nie będzie dało się podpiąć tego pod konto to będę starał się jakoś wycofać z transakcji. Paczki jeszcze nie dostałem.

Witam, skoro pakiet jest fabrycznie nowy i zafoliowany to czy mogę 
go podpiąć pod moje konto microsoft i aktywować przez internet? 
W Firmie gdzie pracuję legalne pakiety w taki sposób zawsze aktywowaliśmy. 
Rozumiem, że pakiet, który zakupiłem nigdy nie był instalowany przede mną na innym komputerze?
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Skoro masz aktywację przez telefon Microsoft to pakiet jest oryginalny.

 

Po co drążyć?

Sorry, ale ty chyba nie aktywowałeś legalnego nieużywanego pakietu office 2016. Tu się rozchodzi, żeby go podpiąć pod konto microsoftu i być pierwszą osobą z tym kluczem, a nie brandzlować przez telefon reaktywując klucz po kimś.

Odpisali:

Witam
Dziekuje za wiadomosc
Sa to klucze retail i nie mozna ich podpiac pod konto MS, prosze o
wyslanie formularza zwrotu wraz z nr konta zwroce pieniadze a paczki
jutro nie nadam. Pozdrawiam serdecznie

Sądzę, że to wyczerpuje temat "legalności" tych pakietów.

Link to post
Share on other sites

To znaczy, że nie masz kontroli nad kontem MS na którym zostało aktywowane oprogramowanie i korzystasz z klucza instalacyjnego, który został użyty wcześniej przez inną osobę. Może to przestać działać w dowolnym momencie i nie jest się posiadaczem legalnego oprogramowania. Każde zainstalowanie w ten sposób to tak jakbyś zmieniał komputer i instalował office na nowo zostawiając na starym tą samą wersję.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Kiedyś mi babeczka w Microsoft powiedziała że musi być naklejka. Jest naklejka to oprogramowanie jest moje. Nie musi być naklejona. Pewnie w przypadku Office jest tak samo

 

ok Krecik Krecik...nalepka COA do office :roll: z napisem...  "Ten office jest mój i ch*j" :rotfl:

 

 

 

 

Sądzę, że to wyczerpuje temat "legalności" tych pakietów.

 

 

Dla Ciebie tak, dla mnie również... ale są osoby którym to ciężko pojąć, kupują Windowsa za 7,99zł i myślą, że wygrali los na loterii. Nie zdając sobie sprawy z tego, że równie dobrze mogli zainstalować pirata, bo z prawnego punktu widzenia to to samo, a te 7,99 mogli wydać na 4-pak z biedronki.

 

https://allegro.pl/oferta/windows-10-professional-pro-32-64-bit-klucz-pl-7907892505

 

"1214 osób kupiło 1405 sztuk"

 

A takich kwiatków na samym alle są dziesiątki...  

 

Tak się zastanawiam co by było gdyby jednak MS kiedyś zmienił politykę i postanowił zablokować te klucze.... mogłoby być przez kilka dni pusto w "polskich internetach" :rotfl:

15e5479eb1a4e22cmed.jpg

 

a448cf63753272bbmed.jpg

 

7e1ea19f02448d69med.jpg

 

"Grażyna kurła.. dawaj klucze od passata, trza pojechać jednak po windołsa do mediamarketu...a tych nicponiów-oszustów z allekurładrogo co mi tom licencje za 3,95 sprzedali do sądu trza podać"

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Napisałem na czacie do tego pierwszego:

Łukasz Krupiński 12:11
Dzień dobry. Czy mogę w czymś doradzić?
Klient 12:15
Witam, czy kupując u Państwa pakiet Microsoft Office 2016 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm będę w stanie podpiąć licencję do mojego konta MS?
Przeczytana
Łukasz Krupiński 12:15
Jest to licencja poleasingowa i działa na zasadzie klucza produktu.
Link to post
Share on other sites

Ale zadzwoń wcześniej do nich i dopytaj czy aby na bank nie jest to produkt z rynku wtórnego. Bo wiesz pewne są w życiu tylko dwie rzeczy:P

 

@up  a wiec jednak... to ja już nie wiem, czy gdziekolwiek dostaniesz "nową" licencje na 2016

https://www.x-kom.pl/p/260266-program-biurowy-microsoft-office-2016-dla-uzytk-domowych-i-malych-firm.html


Na firmie używamy 365

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

W sensie może być i 2019. Myślałem, że jak wchodzi na rynek 2019 to będą wyprzedawać starsze wersje taniej. Na stronie MS 2019 kosztuje chyba 650 zł.


Miałem przez chwilę pudełko z tego ogłoszenia i zrobiłem zdjęcia przed odesłaniem. 

 

GFmmdNM.png
s2V0JpQ.png
qXfdktE.png
UdNnGuY.png
iAfE9l0.png
Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...