Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie. Zacznę od opisania dziadka.

 

Procesor: Intel Core i7-2600K, 3700 MHz

Chłodzenie: Fortis 3

Płyta główna: MSI Z77A-G43

Ram:Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM  (9-9-9-24 @ 800 MHz)  (6-6-6-16 @ 533 MHz) x2

Grafika: Palit GeForce GTX 1050 Ti STORMX

Dysk SSD (z systemem): Transcend 230S 128GB

Dodatkowe dyski: WD Blue WD10EZEX 1Tb x2

Zasilacz: OCZ OCZ700MXSP

 

Wszystko było OK, do momentu aż kilka dni temu po włączeniu (wiatraki ruszyły, piknięcie rozruchu) nie wyświetliło się nic na ekranie. Myślałem, że to karta graficzna - sprawdzona, działa bez problemu. Ram - sprawdzony działa bez problemu. Procesor - sprawdzony działa bez problemu. Zasilacz - napięcia sprawdzone, są idealne. Myślałem, że po prostu jakiś zwis, więc go zrestartowałem i zadziałał bez problemu. Na następny dzień ta sama akcja, tylko musiałem go restartować 2 razy. Trzeciego dnia podczas próby uruchomienia wyskoczył komunikat "CPU or Memory Changed!!! Please enter Setup to configure your system. Press F1 to Run Setup. Press F2 to load default values." Stwierdziłem aha, upały a dawno go nie czyściłem pewnie to. Wymieniłem pastę na procku i grafice (temperatury OK), wyczyściłem całą płytę główną oraz zasilacz i wentylatory jak i obudowę. Poskładałem go w całość i... CPU or memory changed... Wtedy zacząłem sprawdzać wszystkie komponenty i żaden nie jest uszkodzony ponieważ komputer po kilku strzałach włącza się normalnie tylko nienormalne jest jego włączanie. Ram testowałem w każdej pozycji i w końcu za którymś razem komputer się włączy, testowałem z innym procesorem (i5 2500k) ta sama bajka. Jak podpiąłem ram czy procesor do innej płyty głównej (asus p8h61-mle) wszystko wystartowało za pierwszym razem. Czyżby sloty ram/bądź inne na płycie głównej przestawały domagać i trzeba zmienić płytę główną? Czy może jest szansa na coś innego? 

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Bateria wymieniona, niestety nic to nie dało :( Nie wspomniałem o tym wcześniej, może w czymś pomoże.

1. Jak komputer się włączy (ruszą wentylatory i piknie) , a na monitorze kompletnie nic się nie wyświetli to nie mogę go wyłączyć ani zrestartować przyciskiem "power" tylko muszę wyłączać go przez zasilacz. 

2. Jak szybko wyłączę go i włączę przyciskiem na zasilaczu to komputer sam się uruchamia bez potrzeby wciskania przycisku "power".

Link to post
Share on other sites

Ustawienia biosu owszem jako domyśle, nic nie zmieniałem po zabawie zworką.

 

To wygląda tak:

PS. wybaczcie za film w pionie  :D

Działa:

https://youtu.be/LNTVuE8sVNc

 

Nie działa:

czarny ekran -https://youtu.be/IjU2Ez3me-o

power button -https://youtu.be/iCegictD2sA

 

Dzięki za wszelaką pomoc  :D


Nie doszedłem do tego już co, ale coś niedomaga na płycie głównej. Dorwałem inny sprawny zestaw pod LGA1155 i po prostu testowałem po kolei. Wszystkie moje podzespoły działają na innej płycie głównej jak trzeba.

 

Więc teraz pojawia się dylemat.

Kupować nową płytę główną czy robić przesiadkę na nowe podzespoły? Musiałbym się zaopatrzyć w płytę główną, procesor oraz ram. Mam: Zasilacz, obudowę, dedykowany radiator, kartę graficzną oraz dyski.

 

Jeżeli kupować nową płytę główną to myślałem nad: https://allegro.pl/oferta/asus-sabertooth-p67-1155-usb3-sata-3-7502794226

Więc 470zł robi zium. Sprzedając obecny procesor i7 2600k + 8gb ram ddr za 430zł mam 900zł na nowe podzespoły, wydaje mi się, że dokładając 600zł (budżet 1500 na ram, procek i płytę) kupię coś w miarę sensownego z możliwością rozbudowy,

 

Czy w takim budżecie będzie coś lepszego od poczciwej i7 2600k?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...