Skocz do zawartości

Smarton w granicach 700zł do internetu i zdjęć


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mi.37,

Recommended Posts

Witam. Planuję zmianę telefonu. Potrzebuję smartfona na którym bez problemu będę mógł być stale podłączony do internetu tak by bateria nie rozładowała mi się po godzinie. Druga ważna dla mnie rzecz to dobry aparat gdyż będę musiał wrzucać zdjęcia na stronę na facebooku. Cena to tak w granicach 700zł. Wolałbym mniej ale jeśli na prawdę warto to mogę dołożyć jeszcze z 100zł. Raczej wolałbym nowy telefon ale rozważyłbym też kupno jakiegoś używanego tak do dwóch miesięcy. Co mi polecicie?

 

Mam możliwość odkupienia miesięcznego Sony Xperia XA2 za 700zł. Dobry jest ten telefon? Do tej pory korzystałem też z Xperi tylko starego modelu i nigdy nie było z nią problemu więc mam zaufanie do tej marki. Warto kupić ten model?

Edytowane przez Bambam
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja bym radził dołożyć około 100zł do Redmi note 7. Pod twoje wymagania idealny, bateria przy normalnym użytkowaniu może do 2 dni starczyć.

 

Jeżeli chodzi o aparat, w tej cenie nie oczekuj nie wiadomo czego, chociaż ten w note 7 jest niezły i w swojej półce cenowej i tak trudno znaleźć coś lepszego.

 

Porównując do XA2, w redmi - lepsza bateria, lepszy procek, większy wyświetlacz i rozdziałka, po instalacji gcam w note 7 lepszy i aparat. No i redmi masz nówkę.

Edytowane przez mi.37
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za uwagę, będę uważał :) Ale tak teraz popatrzyłem na jeden i drugi i cenowo między oboma modelami jest różnica około 200zł więc raczej łatwo będzie zauważyć czy to ten :) Zauważyłem natomiast całkiem sporo ofert sprzedaży w stylu "telefon kupiony wczoraj nowy zafoliowany". Cena jest niższa niż za taki "sklepowy" i zastanawia mnie czy ta obniżka wynika po prostu z faktu, że telefon nie jest od sprzedawcy więc nie wypada liczyć jak za nówkę czy gdzieś tu jest jakiś haczyk i lepiej nie zawracać sobie głowy ofertami tego typu? Jeśli sprzedający dołącza paragon i jest ważna gwarancja dwuletnia to chyba nie ma powodów do obaw?

Link to post
Share on other sites

To zależy. Jeśli jest to telefon z przedłużenia umowy w Play/Orange i sprzedający dołącza paragon to spokojnie można brać. Z Plusa/T-mobile bym uważał, bo jeśli ktoś nie płaci rat za telefon to te sieci blokują telefony. 

W kwestii kupowania na allegro czy u innych podmiotów z nieoficjalnej dystrybucji to przeważnie są to typowo januszowe oferty - ktoś zamawia telefony w Chinach i sprzedaje drożej ze swoją marżą. Przeważnie dodatkowo na fakturę VAT Marża, która nie uprawnia do żadnej gwarancji.

Jeśli chcesz wyhaczyć taniej w oficjalnej dystrybucji (x-kom, euro, mm, me itp) to zajrzyj do Proline/Sferis. Też oferują telefony Xiaomi, natomiast ściągają je na własną rękę oraz oferują gwarancję sklepową (czyli naprawiają sami), a nie jest w przypadku oficjalnej dystrybucji w CSS. 

Edytowane przez Chelsey
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...