Skocz do zawartości

Ocena zestawu prosze o pomoc


Recommended Posts

witam wszystkich obecnie posiadam kompa :

intel core 2 quad 6600

gtx 260 core 216 evga superclocked

4 gb ram ddr 2 patriot

zasilacz 500 w bequiet dark power

dysk 750 gb

obudowa zwykla

moje pierwsze pytanie brzmi ile powinienem dostac za ten komp (cala skrzynka) mam okazje sprzedac calosc za 1300 zl czy to dobra cena??

A drugie pytanie dotyczny nowo wybranego zestawu czy dobrze wybralem mianowicie:

intel core i5 2500 k

gtx 570 msi twin frozr 3

pamiec corasir 4gb 1600 mhz

plyta glowna msi p67a-g45

dysk samsung 1tb

obudowa antec 300

zasilacz seasonic 620w80 plus bronze

chlodzenie scythe yasya

prosilbym o wypowiedzi odnosnie moich dwoch pytan ewentualne sugestie podpowiedzi mile widziane pozdrawiam i dziekuje z gory za pomoc pozdrawiam :)

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

Hmm osobiście uważam że sprzedaż obecnej platformy i kupno nowej nie jest zbyt opłacalnym pomysłem. Quadzik spokojnie da sobie radę w nowych grach, wystarczy go jedynie trochę podkręcić przynajmniej na te 3,3ghz.

Kupujesz jakieś porządne chłodzenie (~120zł) i wymieniasz kartę na szybszą np GTX560Ti, HD6870 czy 6950.

Po odjęciu pieniędzy ze sprzedaży starej karty wydasz w sumie ok. 600zł a komputer dostanie niezłego kopa ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie różnica wydajności między tymi komputerami nie będzie zbyt duża (jeśli grafika będzie ta sama), szczególnie w FullHD ;) IMO nie warto

 

PS @down: Bo w wysokich rozdzielczościach procesor traci na znaczeniu.

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

jak to szczegolnie w full hd przeciez procek i5 2500k jest o niebo lepszy od quada 6600 a grafa gtx 570 jest przynajmniej jeszcze raz tak dobry jak gtx 260

 

 

jesli ktos bylby tak uprzejmy to prosilbym o wypowiedz odnosnie roznic w wydajnosci bo cos mi ru nie pasuje z ta wydajnascia wedlug kolegi ze bedzie niewielka zwlaszcza w full hd

 

wiec nie rozumiem w ogole po co ludzie kupuja zmieniaja kompy wydaja na nie kupe kasy skoro Ty mi piszesz ze wydajnosc miedzy moim obecnym po zmianie tylko grafiki bylaby podobna jak w zupelnie nowym kompem dziwne

 

jesli ktos moze bardziej obcykany w temacie moglby sie wypowiedziec bardzo bylbym wdzieczny czy kolega ma racje czy zwyczajnie bredzi :)

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...