Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie wodne i7_4790k po OC


Recommended Posts

Panowie pomóżcie wybrać bo kompletnie pojęcia nie mam o tym.

Macie tu wnętrze budy (do wymiany zresztą)

 

https://zapodaj.net/c60ec4ae3bf8c.jpg.html

 

Chciałbym żeby nie kosztowało milion monet (tanio a dobrze)

 

W zasadzie to nie mam zbytnio funduszy teraz ale jest zdecydowanie za gorąco.

 

Widziałem jakieś po 350zł na alledrogo , ale nie wiem czy dobre.

Za dużo tego i przeraża mnie to :D

 

Wentylatorki te co mam spróbuję założyć jako wentylacje obudowy zanim kupię nową.

 

Help me :D

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Przeczytaj sobie wykresy z 6, 7, 8 strony i zastanów co jest dla Ciebie dobre.

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Alphacool/Eisbaer_Extreme/

 

Noctue nh-d14 można na alledrogo kupić za 200 pln, a wydajność masz na poziomie nh-d15 (allegro 250pln). Jak zmienisz platformę na am4 to za 40pln kupisz sobie moutkid i będzie dalej radośnie chłodziła cpu.

 

Za 190 jest thermalright silver arrow ib-e, wydajność na poziomie noctuy ale mountkid AM4 jest już tylko na aliexpress (sam kupowałem do archona), i blokuje dość skutecznie sloty ramu.

 

Żadne z powyższych raczej nie zmieści się z tymi g.skilami jak będziesz miał założone pióropusze. 

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj sobie wykresy z 6, 7, 8 strony i zastanów co jest dla Ciebie dobre.

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Alphacool/Eisbaer_Extreme/

 

Noctue nh-d14 można na alledrogo kupić za 200 pln, a wydajność masz na poziomie nh-d15 (allegro 250pln). Jak zmienisz platformę na am4 to za 40pln kupisz sobie moutkid i będzie dalej radośnie chłodziła cpu.

 

Za 190 jest thermalright silver arrow ib-e, wydajność na poziomie noctuy ale mountkid AM4 jest już tylko na aliexpress (sam kupowałem do archona), i blokuje dość skutecznie sloty ramu.

 

Żadne z powyższych raczej nie zmieści się z tymi g.skilami jak będziesz miał założone pióropusze.

 

No już myślałem kupić Noctua ale jak pacze po cenach to wolę dołożyć i kupić wodne.

 

Właśnie nie wiem co lepsze dlatego proszę o pomoc.

 

Mogę zwiększyć budżet jeśli ktoś powie że warto dołożyć.

 

Buda na 100% będzie do wymiany.

Coś w pułapie 200-300zł

 

Możliwe że jak będzie warto dołożę -z tym nie ma problemu.

 

To jest jak z GPU. Miałem w planach przejść z 970 na 1070 a kupiłem 1080ti.

 

100 w tą czy tamtą nie robi roznicy.

Ważne żeby efekty było widać .

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Taniej hmm, zależny co chcesz bo i chłodzenie i obudowę kupisz za 350. W nowej budzie ta katana i tak będzie kuleć, szczególnie jak nie będzie wentylatorów w obudowie. Noctua w Twojej obudowie będzie wyglądała śmiesznie ale będzie działać, wentylatory w obudowie nie potrzebne bo i tak jej nie zamkniesz ;p

Link to post
Share on other sites

Taniej hmm, zależny co chcesz bo i chłodzenie i obudowę kupisz za 350. W nowej budzie ta katana i tak będzie kuleć, szczególnie jak nie będzie wentylatorów w obudowie. Noctua w Twojej obudowie będzie wyglądała śmiesznie ale będzie działać, wentylatory w obudowie nie potrzebne bo i tak jej nie zamkniesz ;p

No to właśnie.

Chłodzenie jest starsze od węgla :)

Do wywalenia .

 

Chcę porządek zrobić z tym.

 

Co proponujesz?

 

Mogę kupić wpierw lepsze chłodzenie,potem budę lub odwrotnie .

 

Chciałbym to kupić raz a porządnie żeby nie żałować że coś ubogie.

Więc chłodzenie, AiO odradzam a na nawet najtańszego loopa custom nie starczy.

 

Co to jest AiO??

Trzeba zwiększyć budżet?

Link to post
Share on other sites

 

Takie?

 

https://allegro.pl/oferta/g4-chlodzenie-wodne-corsair-hydro-series-h100i-v2-7912850284

 

 

Na RGB mi kompletnie nie zależy .

Ten Corsair h100 dobry?

 

Takie znalazłem

 

https://allegro.pl/oferta/g4-chlodzenie-wodne-corsair-hydro-series-h100i-v2-7912850284

Jak dobre to zamawiam .

***

Jeśli chodzi czy zamontuje czy nie tym sie nie przejmuj :D

Chyba może leżeć gdziekolwiek na czas wymiany budy ?

 

 

Ta cena nawet spoko te 419pln

Najwyżej za miesiąc kupie budę.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Jeżeli miałbym tak wydajny komputer, którym nie wątpliwie jest Twój komp, to przede wszystkim najpierw bym go porządnie przedmuchał sprężonym powietrzem i nie takim z puszki,tylko ze sprężarki.Masz strasznie zasyfiony ten komputer.I oczywiście tak jak wyżej kolega zasugerował,poukładałbym kable...no chyba że przymierzasz się w ogóle do zmiany całej obudowy.Wtedy czyszczenie nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli miałbym tak wydajny komputer, którym nie wątpliwie jest Twój komp, to przede wszystkim najpierw bym go porządnie przedmuchał sprężonym powietrzem i nie takim z puszki,tylko ze sprężarki.Masz strasznie zasyfiony ten komputer.I oczywiście tak jak wyżej kolega zasugerował,poukładałbym kable...no chyba że przymierzasz się w ogóle do zmiany całej obudowy.Wtedy czyszczenie nie ma sensu.

Tak.

Mam zamiar starą bude wysłać w kosmos

Link to post
Share on other sites

@@Lord_Krecitsqa

 

Słuchaj Chłopie jak się do Ciebie mówi i czytaj ze zrozumieniem to co ktoś Ci chce przekazać.

 

 

AiO odradzam a na nawet najtańszego loopa custom nie starczy. 

 

I tyle w tym temacie, najpierw odsyf ten sprzęt bo pylicy dostaję od samego patrzenia na to, minęło już ze 3 miesiące a Ty nie zrobiłeś tam nic...  jak budżet jest jaki jest to najpierw kup tam porządne chłodzenie powietrzne ( o tym jakie i dlaczego) dokładnie Ci to rozpisał @@ernorator,

 

 

Jeżeli budżet słabiutki to kup Fortisa 3 ~130zł i też będzie sporo lepiej.

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/

 

Potem buda, może być używana, byle by była poczciwa.

Link to post
Share on other sites

@pendzel_3

Był i5 z gtx970 to nie było sensu wymieniać :D

W ostatnim czasie włożyłem w niego 2 tysiące a też nie sypie kasą z rękawa.

 

Jakbym miał luźne to bym włożył jeszcze tysiaka na chłodzenie i bude.

 

Dlatego też pytam i używane jak najbardziej wchodzi w grę .

 

Żeby nie fakt że są mega upały to bym to olał :D

@@Lord_Krecitsqa

  

I tyle w tym temacie, najpierw odsyf ten sprzęt bo pylicy dostaję od samego patrzenia na to, minęło już ze 3 miesiące a Ty nie zrobiłeś tam nic...  jak budżet jest jaki jest to najpierw kup tam porządne chłodzenie powietrzne ( o tym jakie i dlaczego) dokładnie Ci to rozpisał @@ernorator,

 

 

Potem buda, może być używana, byle by była poczciwa.

Nie trzy miesiące bo 40 dni od zakupu karty :)

Link to post
Share on other sites

  ;)

 

 

 

Tak. Mam zamiar starą bude wysłać w kosmos

 

na orbicie i tak już dużo elektrośmieci krąży... daj spokój. :rotfl: 

 

 

 

W ostatnim czasie włożyłem w niego 2 tysiące a też nie sypie kasą z rękawa.

 

ok zrozumiałe, ale za 200-250 zł zrobiłbym porządek z tym sprzętem. No chyba że chcesz szkiełko i ledy... to wiadomo;) tanio nie będzie.


@up.. a nie czekaj, czekaj coś by się znalazło.

 

Tylko jest szybolit uksyty troszeczke... i lekkia wgniotka w blasze - ale chyba somsiad gumowy młotek ma?

 

mega wentylacją to ta buda nie grzeszy. Ale ledy Panie, szkiełko zewsząd...szyk i lans  :D


https://allegro.pl/oferta/outlet-obudowa-sillentiumpc-armis-ar5x-tg-rgb-8154199510


@up#2

 

https://allegro.pl/oferta/outlet-obudowa-silentiumpc-armis-ar7-tg-atx-matx-8154279519


tylko sprawdz w spec. czy ta twoja wypasiona grafa tam wlezie ;)


@up#3 Ło Panie tosz to sam Phanteks za 219 złotóweczek...

 

https://allegro.pl/oferta/outlet-obudowa-phanteks-eclipse-p400-temperedglass-8171973870

Link to post
Share on other sites

Chłopie kup jakąś normalna obudowę nawet od SPC ! Strach patrzeć na kable w tej porozcinanej obudowie :( Ja bym tam ręki nie włożył ze strachu że się skaleczę i zakażenia dostane...W Twoim przypadku jak coś głupio wygląda, ale działa, to nie jest głupie się kompletnie nie sprawdzi, bo ten komputer to koszmar gracza ! Chłodzenie masz pewnie wkrętami do regipsów przykręcone do płyty...

Montaż wentylatora na taśmę klejącą...i jeszcze do tego zamiast w konfiguracji push-pull to push - push :D 

Jak Cie kasa nie puszcza na nową obudowę to szukaj używek na olx czy alledrogo z chłodzeniem też tak możesz zrobić.

Link to post
Share on other sites

No jest dramat.

Jedna spinka się ułamała to musiałem trytytkami zapiąć do płyty.

Chłopie kup jakąś normalna obudowę nawet od SPC ! Strach patrzeć na kable w tej porozcinanej obudowie :( Ja bym tam ręki nie włożył ze strachu że się skaleczę i zakażenia dostane...W Twoim przypadku jak coś głupio wygląda, ale działa, to nie jest głupie się kompletnie nie sprawdzi, bo ten komputer to koszmar gracza ! Chłodzenie masz pewnie wkrętami do regipsów przykręcone do płyty...

Montaż wentylatora na taśmę klejącą...i jeszcze do tego zamiast w konfiguracji push-pull to push - push :D 

Jak Cie kasa nie puszcza na nową obudowę to szukaj używek na olx czy alledrogo z chłodzeniem też tak możesz zrobić.

Wjechał Phantex 350x +Rajintek :D

 

Chłodzenie to prawdziwy smok. Tylko musiałem zamontować żeby ssało powietrze od góry, nie wiem czy to dobrze, ale inaczej w żaden slot karta grafiki nie chciała sie zmieścić.

 

Tak na chłopski rozum to wentylatory powinny być wzdłuż front/tył budy.

Dobrze myślę?

 

Jest tam jeszcze trochę do poprawy ale nie miałem siły już grzebać z tym.

***

Dobra!

Zamontowane poprawnie.

 

Czas odpalać rupiecia :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Wjechał Phantex 350x +Rajintek Chłodzenie to prawdziwy smok. Tylko musiałem zamontować żeby ssało powietrze od góry, nie wiem czy to dobrze, ale inaczej w żaden slot karta grafiki nie chciała sie zmieścić. Tak na chłopski rozum to wentylatory powinny być wzdłuż front/tył budy. Dobrze myślę?

wrzuć fotkę... 

Link to post
Share on other sites

Ten środkowy załóż jak trzeba, najłatwiej gumowe bolce wsadzić najpierw w dolne otwory a potem górne

 

Tego corsara z tyłu załóż na przód chłodzenia a phankeksa na jego miejsce z tyłu obudowy

 

Skoro będziesz miał wolną 140 to zrób jej jakieś gumowe nóżki i połóż na osłonie piwnicy tak żeby dmuchała na kartę graficzną. Musi mieś z centymetr prześwitu od blachy. Będzie mieszał powietrze pod grafiką co poprawi jej temperatury.

 

Kupujesz jakiś taki wąż 1m, żeby miał wewnętrznej średnicy z 5mm

https://www.castorama.pl/waz-cristallo-extra-combo-8-mm-50-m-id-1049586.html

 

wkręcasz w wentylator śrubki tak żeby odstawały, nakładasz odcięte kawałki węża i masz antywibracyjne podkładki. Jak nie będziesz ruszał obudową to może po prostu leżeć, bez przytwierdzania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak. To na razie faza testowa była czy wszystko jest okej i działa.

Jutro pozakładam te blaszki od kart , pozamieniam wentylatory, poskładam i postawie do pionu :)

@ernorator ale jak na osłonie piwnicy?

Ona będzie stać .

Nic mi nie trzeszczy na razie.

Leży na bombelkowej folii żeby sie nie porysowało :D

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

No i teraz jak u ludzi  ;)

 

Strasznie Ci pieseł sierść gubi.. wiec czeka cię jeszcze jeden wydatek.

 

Polecam, akurat jakaś promka:

https://www.pikpik.pl/pl/p/FURminator-L-dla-psa-LONG-HAIR-o-wadze-23-41kg-ORYGINALNY/44?gclid=EAIaIQobChMIp8yHpbuB4wIVVvhRCh3jvwBgEAQYBCABEgI2-vD_BwE

 

Tylko bierz oryginał - robi robotę, co 2-3 dni poświęć 5 min a pozbędziesz się 90% sierści w domu.

 

No chyba że wolisz czyścić filtry co chwila.... :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...