Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem w tv


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ragon,

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem Telewizor Philips 50'' 50PUS6703, podłączyłem i wszystko działało. Po kilku dniach moja żona włączyła (podobno tylko właczyła nic innego nie wciskała) i nagle obraz jest, a dźwięku nie ma w ogóle. Tv jest podłączony kablem hdmi do dekodera UPC. Dźwięk działał na każdym z wejść hdmi telewizora czyli zwykłe HDMI, HDMI ACR, i HDMI MHL. Teraz dźwięk jest tylko na HDMI ACR. Mówię tu i dźwięku z głośników telewizora bądź głośników które podłączam przez jacka. Proszę baaaardzo o pomoc. Szukałem jakiejś pomocy w google ale albo nie rozumiem albo sam nie wiem.

Link to post
Share on other sites

HDMI ACR czyli złącze HDMI z kanałem zwrotnym audio(Audio Channel Return). Łącząc to złącze kablem z innym urządzeniem możemy przesyłać audio np. z TV do amplitunera lub soundbara bez dodatkowego okablowania. Na innych złączach HDMI będzie audio ale tylko w jednym kierunku z urządzenia nadawczego w kierunku odbiornika. By dźwięk z TV popłynął trzeba włączyć sprzęt audio podpięty do TV(zadziała tylko na złączu HDMI ACR) lub wyłączyć funkcję ACR w konfiguracji TV dla tego konkretnego złącza HDMI. Albo odpiąć całkowicie urządzenie podłączone do HDMI ACR i podłączyć w do innego wolnego złącza HDMI.    

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ogólnie dziękuję Wam za pomoc. powrót do ustawień fabrycznych pomógł. Mam dźwięk na każdym z wejść HDMI już. Jedyne co mnie zastanawia to to jak to sie stało, że nagle przestał dźwięk lecieć. Jeśli ktoś jest mi w stanie to wyjaśnić to chętnie poczytam, a jeśli nie to temat do zamknięcia i jeszcze raz bardzo Wam dziękuję!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...