Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

stoję przed zakupem nowego komputera do biura w kwocie do 6.000,00 PLN. Może być trochę więcej.

Komputer będzie służył do programów biurowych, przeglądania internetu no i sporadycznego grania ;)

Bardzo dużo pracuję na arkuszach kalkulacyjnych. Jestem właścicielem firmy i potrzebuję dość dobrego sprzętu. Kwota 6 tys. odnosi się do samego kompa, prosiłbym o dobór peryferii jak monitor, urządzenie wielofunkcyjne itp., ale to już poza tą kwotą, ponieważ zostaną wzięte na raty.

 

Zastanawiam się czy wszystkiego nie wziąć na raty, szkoda mi wyrzucać pieniędzy, ponieważ wolę je wydać na premie dla pracowników, bądź jakąś inwestycje. Płynność mam dobrą.

 

 

  • Zastosowanie komputera: Praca biurowa, sporadyczne granie.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 6.000,00 PLN
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? w ciągu 3 tygodni.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nie
  • Specjalne wymagania: brak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Proszę o wybór, jak wyżej.
  • Których części potrzebujesz?: Tylko "buda"
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu: Brak
  • Inne: Nowe części.

Nie mam parcia na Intela lub AMD, jedynie podoba mi się od pierwszego spojrzenia obudowa Corsair Graphite Series 780T ale to tylko tak na marginesie, nie warto chyba do pracy biurowej takiej brać.

Link to post
Share on other sites

Obudowa jest dobra, ale też droga. Jeśli nie gryzie się to w żaden sposób z wizerunkiem firmy, obsługiwanymi Klientami (np. zakład pogrzebowy) lub nie prowadzisz przy okazji fundacji pomagającej ludziom biednym - można na tym składać PC. 

 

1. Potwierdź, czy chcesz na tej obudowie + czy w zestawie ma być system.

2. Komp ma być składany z myślą o zmianach w przyszłości, czy tylko wybór podzespołów i sklep ma złożyć?  

Link to post
Share on other sites

Zakładu pogrzebowego jeszcze nie prowadzę ;) Fundacji na razie też nie.

 

1. Chciałbym na tej obudowie, system oczywiście w zestawie, najlepiej wersję Pro.

2. W przyszłości może wymienię to i owo. Chyba sam go złożę.

Link to post
Share on other sites

 

 

wolę je wydać na premie dla pracowników

 

Przekonałeś mnie aby Ci pomóc...

 

http://forum.benchmark.pl/topic/272595-polecane-zestawy-komputerowe-maj-2019/

 

Zestaw kajtka za 5700 z kilkoma ale....

 

1. Temat ostatnio wałkowany jak mantra - 07.07 jest premiera 3neg Ryzenów Jeśli temat nie jest palący to warto poczekać.

2. Obudowa ofc może być inna.

 

3.

 

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nie
 

 

Nie bądź ciapa ;) . Jeśli wersja Ryzena bez "X" OC to czysty zysk na tych prockach.  A z tego co widzę ogólne pojęcie masz.

I wyprzedzając pytania - nie gwarancji nie stracisz.

 

4. do zestawu można dorzucić Dysk nvme pod m2 ~250gb pod system u mnie na podobnej konfiguracji system wstaje jak wzwód u 16-letniego prawiczka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Przekonałeś mnie aby Ci pomóc...

 

http://forum.benchmark.pl/topic/272595-polecane-zestawy-komputerowe-maj-2019/

 

Zestaw kajtka za 5700 z kilkoma ale....

 

1. Temat ostatnio wałkowany jak mantra - 07.07 jest premiera 3neg Ryzenów Jeśli temat nie jest palący to warto poczekać.

2. Obudowa ofc może być inna.

 

3.

 

 

 

 

Nie bądź ciapa ;) . Jeśli wersja Ryzena bez "X" OC to czysty zysk na tych prockach.  A z tego co widzę ogólne pojęcie masz.

I wyprzedzając pytania - nie gwarancji nie stracisz.

 

4. do zestawu można dorzucić Dysk nvme pod m2 ~250gb pod system u mnie na podobnej konfiguracji system wstaje jak wzwód u 16-letniego prawiczka.

 

 

Poważnie wolę wydać na premie dla pracowników. Denerwuje mnie gadanie do pracowników gdy chcą podwyżkę,że jak się nie podoba to droga wolna. Mam taką pracowniczkę, której były pracodawca tak chamsko odpowiedział.

 

Zestaw fajny, w przyszłości dołożę kolejne kości prawdopodobnie. Myślę tylko nad tym zasilaczem czy na jakąś konstrukcję Seasonica się nie połakomić.

Fajnie, że w zestawie jest płytka od MSI, mają dobre sekcje zasilania z tego co się orientuje. Fortis? hmm, nie miałem styczności ze sprzętem od SilentiumPC, w domu mam Noctue.

 

 

 

1. Mogę poczekać na AMD nowej generacji.

2 Może być inna, po prostu napisałem co mi się podoba ;)

3. Jednak chyba będę podkręcał, skoro można zyskać na tym trochę to czemu nie. W domu podkręcałem procki, pamiętam Athlony i Phenomy jak się podkręcało..ehh, stary jestem.

4. Myślałem nad tym, na pewno to się przyda.

 

A jakieś peryferia? Klawiatura mechanik, może jestem staroświecki ale klawe i mychę to muszę mieć na kablu ;)

Monitorek myślę do 27 cali z filtrem niebieskiego światłą i funkcją ochrony oczu.

Edytowane przez GAMER G1
Link to post
Share on other sites

Co do skrzyni - można zrobić, tak jak pisze pendzel_3 + na komputronie masz teraz jeszcze chyba raty 0%, więc będziesz mieć PC i premię dla pracowników 

 

Co do peryferii, dobrze jak powiesz, jaki masz budżet - sam monitor brałbym ten: https://www.komputronik.pl/product/289845/acer-predator-xb271hubmiprz-165hz-g-sync-.html 

Chcesz też myszkę, klawiaturę? 

Link to post
Share on other sites

Wezmę chyba peryferia też na raty. Tak, myszkę i klawiaturę też. Co do drukarki to skorzystam z opcji wynajmu, płacę miesięcznie i nic mnie nie interesuje. Na monitor tak, do 3 tys. a na klawiaturę i myszkę do 2 tys.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli na monitor chcesz wydać do 3k i na klawiaturę/mysz do 2k to proponuje kupić nadal topowe peryferia - ale zaoszczędzone pieniądze dołożyć do komputera na RTX 2080  :D 

Co do zestawu - poczekaj do lipca na premierę nowych Ryśków. 
Monitor:

https://www.x-kom.pl/p/473789-monitor-led-27-gigabyte-aorus-ad27qd-czarny-hdr.html

Mysz przewodowa:

https://www.x-kom.pl/p/406375-myszka-przewodowa-steelseries-rival-600.html#Specyfikacja

Mysz bezprzewodowa: (warto rozważyć)

https://www.x-kom.pl/p/446337-myszka-bezprzewodowa-logitech-pro-wireless-gaming-mouse.html

Klawiatura:

https://www.x-kom.pl/p/459138-klawiatura-przewodowa-corsair-k70-rapidfire-mk2-cherry-mx-low-profile-speed.html

Zaoszczędzone pieniądze możesz dołożyć do: 

https://www.x-kom.pl/p/445413-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2080-gaming-oc-8gb-gddr6.html
Edytowane przez Kirolen
Link to post
Share on other sites

 Myślę tylko nad tym zasilaczem czy na jakąś konstrukcję Seasonica się nie połakomić.

tak do dobra opcja Focus gold 550/650, jest wpisany, coś w tym zestawieniu chyba Kajtek przestawił - wiesz wszystkim nie dogodzisz jednym zestawieniem. I tak chłopak robi kawał dobrej roboty.

 

 

 

1. Mogę poczekać na AMD nowej generacji.

git

 

 

 

3. Jednak chyba będę podkręcał, skoro można zyskać na tym trochę to czemu nie. W domu podkręcałem procki, pamiętam Athlony i Phenomy jak się podkręcało..ehh, stary jestem.

 

git

 

 

 

4. Myślałem nad tym, na pewno to się przyda.

 

Wiesz na papierze wyniki nvme robią wow, różnicy wielkiej miedzy ssd nie będzie raczej symboliczna, ale zawsze sys na oddzielnej partycji i kilka sekund zaoszczędzone każdego dnia - jeśli pracujesz na tym to każdy zaoszczędzony czas jest na "plus". Fajne jest to że po kilku sekundach masz maszynę gotową do pracy - co kiedyś na windzie było nieosiągalne.

 

A jakieś peryferia?

 

 

To już poczekaj na innych albo załóż osobne tematy w odpowiednim dziale... odnośnie mechaników to @@Leminairre,  jest pasjonatem oraz niekwestionowaną chodzącą encyklopedią wiedzy w tym temacie.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

tak do dobra opcja Focus gold 550/650, jest wpisany, coś w tym zestawieniu chyba Kajtek przestawił - wiesz wszystkim nie dogodzisz jednym zestawieniem. I tak chłopak robi kawał dobrej roboty.

Nie twierdzę, że robi coś nie tak ;) 

 

Wiesz na papierze wyniki nvme robią wow, różnicy wielkiej miedzy ssd nie będzie raczej symboliczna, ale zawsze sys na oddzielnej partycji i kilka sekund zaoszczędzone każdego dnia - jeśli pracujesz na tym to każdy zaoszczędzony czas jest na "plus". Fajne jest to że po kilku sekundach masz maszynę gotową do pracy - co kiedyś na windzie było nieosiągalne.

Tak, system musi być na oddzielnej partycji.

 

To już poczekaj na innych albo załóż osobne tematy w odpowiednim dziale... odnośnie mechaników to @Leminairre, jest pasjonatem oraz niekwestionowaną chodzącą encyklopedią wiedzy w tym temacie.

Dzięki, napiszę do niego.

 

 

 

 

Trochę mam obawy co do tej konstrukcji, jakoś Gigabyte nie kojarzy mi się z monitorami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...