Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
 

Szukam telefonu do ~1300 zł. Jeśli będzie coś lepszego za drobną dopłatą, możecie pisać - rozważę każdą propozycję.
Telefon ma być nowy. Póki co zastanawiałem się nad: LG V30, Xiaomi Mi Mix 2S, Xiaomi Mi 8, LG G7, Motorola One Vision.

Telefon będzie używany do przeglądania internetu, podstawowe aplikacje takie jak Facebook, Instagram, Snapchat, YouTube. Nie zależy mi na topowej wydajności, w gry nie gram, ale system ma płynnie chodzić. Obecnie używam LeEco Le Pro 3 ze snapem 820 i mi wystarcza, ale zrobiły mi się przebarwienia na ekranie i postanowiłem zmienić telefon.
Zależy mi na w miarę przyzwoitej baterii, dobrych aparatach (1080p60, OIS), eleganckim wyglądzie, wykonaniu full metal/szkło/ceramika, wolałbym unikać plastikowych ramek. Dobrze by było, aby był jack 3,5mm. W miarę fajnie grające głośniki by się przydały, nie musi być to topowy poziom, mogą być takie jak w moim Le Pro 3. 

W Mi 8 kusi mnie amoled, w V30 i G7 DAC (słucham dość często muzyki na słuchawkach), w Mi Mix 2s design.
Nie wiem czy MIUI by mi pasowało, tak czy siak - wgrywam na każdy telefon od razu Evie Launcher.
Must have to USB-C. NFC i ładowanie indukcyjne jest mi niepotrzebne.
 

Najbardziej jestem nastawiony do LG V30, ekran OLED, DAC, dobre aparaty, brak notcha, waga trochę mała, ale to jakoś przeżyję.

Macie jakieś propozycję?  

Dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

LG V30 robi dobre filmy, ale zdjęcia robi za to najsłabsze ze wszystkich telefonów (zobacz w miarę śmieży fototest na mobilefoto), które wymieniłeś, choć wciąż są dobre. Ale coś za coś bo Xiaomi pomimo wyraźnie lepszych zdjęć nie da Ci takiej muzyki. LG G7 Thinq wypada nieco lepiej z aparatem od V30 i ma niezły DAC ale z kolei recenzenci narzekają na wyjątkowo jak na flagowiec któtki czas działania na baterii, znów coś za coś.

 

Jest jeszcze Zenek 5Z. Z zalet dobry aparat główny, długi czas działania, mocne bebechy, super jakość filmu 4K 30fps (nagrywa też 4K 60fps ale spabilizacja optyczna już klęka), wykonanie full metal, ma spoko DAC, ale chyba nie aż tak dobry jak w LG G7.

 

Niestety i on nie ma wszystkiego: dźwięk w trybie głośnomiącym jak dzwonisz jest tragiczny pomimo, że głośnik stereo jest w miarę dobry, inni też tak mają i nie wiadomo dlaczego tak jest i rok nie można się od ASUS-a aktualizacji tego problemu doczekać. Aplikacja do aparatu od ASUS-a klękała pół roku od premiery ale chyba już naprawili bo ja nie mam z nią żadnych problemów. Jakby co można na lewo wgrać Google Cam od Pixela 3 która spisuje się lepiej. No i jeszcze Zenek aparat szerokokątny ma raczej dość kiepski i bardzo ciemny, główny apara to 5 leveli wyżej.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie potrzebny mi jest najlepszy aparat, ten w LG V30 wystarczy w 110% :) V30 bardziej podoba mi się wizualnie od G7, a jak baterię ma też lepszą, to G7 odpada. Zenfone 5Z ładnie się prezentuje, ale nie widzę potrzeby dawania 1500 zł za telefon, w którym i tak nie wykorzystam wszystkich jego możliwości. Wystarcza mi LeEco Le Pro 3 ze snapem 820, tylko mam coraz więcej żółtych przebarwień na ekranie i nieładnie to wygląda. Jak myślisz, cena V30 spadnie jeszcze trochę, tak do 1000 zł? :)

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć czy ceny jeszcze spadną w ciągu miesiące bo bardzo spadły przez ostatnie 30 dni i wydaje mi się że to już wychamowuje. Ja widziałem nowy V30 za 1200zł na Ceneo tydzień temu. Ogólnie LG G7 jest odrobinę lepszy od V30 z każdej niemal strony tylko marnie z baterią niestety w G7.

Link to post
Share on other sites

LG V30 wydaje się sensowny w tej kwocie. Chociaż to dwuletni telefon i za półtora roku pewnie pojawi się już problem z aktualizacjami. 

Do Mi8 trzeba trochę dopłacić, ale jest to tez młodszy telefon od LG V30. 

 

Powiem tak, że kupuj przez neta, albo w jakiś sprawdzonym sklepie - x-kom / komputronik, aby mieć możliwość zwrotu / wymiany na inny. Teraz porównujemy niemal identyczne telefony, różniące się detalami. Jesteś przekonany do LG - weź, przetestuj, zdecydujesz, czy starcza, czy wymienić na Mi 8. 

Link to post
Share on other sites

Wzmacniacz w Zenfone 5Z tyłka jakoś bardzo nie urywa. Podpiąłem AKG K550 MKIII i jest w spoko, ale ze stacjonarnym wzmacniaczem nie może się ròwnać. Plus jest taki, że Zenek tęperuje zapędy AKG bo to bardzo jasne słuchawki i więcej ciepłych tonów i basòw od Zenka im służą. Maksymalna głośność nie jest wystarczająca.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Z nowszych warty uwagi Mi 9 SE , ma świetny aparat lepszy od Mi 8 i Mi mix 2s , fajne ekran , jest poręczny . Jego minus to brak jack ale nieźle gra na przejściówce i ma fajny głośnik oraz średnia baterie , na jeden dzień starczy i raczej wieczorkiem przed spaniem ładowanie . 

 

LG V30 to dobry telefon ale względem mi 9 SE ma mniej RAM , jest ponad 2 lata starszy , ma chyba troszkę gorsze aparaty . Na plus na pewno jack z dobrej jakości DAC. Ekrany na podobnym poziomie. Bateria może ciut lepiej w LG. Procesory podobne nie ma jakiś wielkich różnic. LG nie dostanie już raczej update a Mi 9 Se jest na samym początku więc myślę że patrząc na politykę Xiaomi to z 2 lata wsparcia na pewno będzie. 

Edytowane przez Above
Link to post
Share on other sites

Mi 9 SE mnie bardzo zaciekawił, szczególnie swoim rozmiarem. Brak jacka przeboleje, tak samo jak brak OIS. Ale ta bateria... jak patrzałem test na YouTube to jest lepiej niż w Redmi Note 7, który jest wszędzie zachwalany, a to baterie w Mi 9 SE ciągle krytykują, jak to jest w końcu? Jeżeli będzie tak samo/lepiej jak w moim Leeco Le Pro 3 to biorę ten telefon.

 

V30 rzeczywiście już chyba odpada, słyszałem że jeszcze nie dostał aktualizacji do 9.0 pie :D

 

Mi Mix 2S już też odpada, bo dość często siedzę na snapchacie, a w nim przednia kamera jest na dole, więc ciągle bym zasłaniał obiektyw kciukiem...

 

Zenfone 5z trochę drogi jest i czytałem dużo o problemach z nakładka, że system ubija procesy.

 

Odnośnie audio - nie potrzebuję jakiegoś mega daca, posiadam isk hd9999 i vjjb k4, które raczej łatwo napędzić. Bez daca dam radę, ważne aby w miarę grały na tym telefonie :)

 

Czyli zostaje póki co Mi 9 SE, jest coś jeszcze wartego uwagi?

Link to post
Share on other sites

Zenfone 5Z jest w xkom za 1500zł więc w cenie Mi 9 Se. Co do Baterii w mi 9 SE to staczy na 1 solidny dzień , na więcej ciężko liczyć gdyż telefon ma problem z sporym poborem mocy w spoczynku przez sieć. Podobno Xiaomi zna już problem i możliwe że kolejne łatki to naprawią , Mam ten telefon i korzystam z dual sim i większość czasu WIFI , średni SOT dzienny to 3h i na koniec wieczorem mam około 40% baterii więc tragedii nie ma . Na upartego przy moim uzyciu wystarczy na 1.5 dnia . Brak OIS nie przeszkadza i tak robi lepsze zdjęcia od mojego poprzedniego Huawei P20.  Audio jest niezłe nawet po przejściówce , jest tez lepiej jak w P20.

 

Względem Zenfone 5Z to asus ma lepszy proc i głośniki . Aparaty ma lepsze Xiaomi , baterie porównywalne , trzymanie apek w tle lepiej xiaomi , poręczniejszy Xiaomi , Xiaomi ma amoleda więc również na + . 

Link to post
Share on other sites

Akurat mam zamiar zamawiać telefon z Chin. Teraz są promocję na mi 9 SE za 1070 zł. Zakładam, że telefon będzie szedł maksymalnie miesiąc do Polski. Przez ten czas są zapowiedziane jakieś inne średniaki, czy mogę już zamawiać mi 9 SE za tą cenę? ;)

 

Przejściówkę trzeba samemu dokupić, tak?

Edytowane przez Zawik
Link to post
Share on other sites

Akurat mam zamiar zamawiać telefon z Chin. Teraz są promocję na mi 9 SE za 1070 zł. Zakładam, że telefon będzie szedł maksymalnie miesiąc do Polski. Przez ten czas są zapowiedziane jakieś inne średniaki, czy mogę już zamawiać mi 9 SE za tą cenę? ;)

 

Przejściówkę trzeba samemu dokupić, tak?

nie , masz w zestawie przejściówkę i szybką ładowarkę. Cena fajna jak z Chin , gorzej z gwarancją .

Link to post
Share on other sites

To dobrze, że wszystko jest w zestawie. Opłaca się kupować na tej aukcji? https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-9-se-niebieski-64-6gb-dualsim-lte-nfc-eu-7991830959

Telefon w dość niskiej cenie jak na Polskę, a droższy tylko o 100 zł od tego z Chin. Sprzedawca ponoć zaufany.

To już sam oceń , ja mam z oficjalnej dystrybucji komputronika wersje 128GB . 

Link to post
Share on other sites

Właśnie chcę kupić mi 9 se :D
Dzisiaj jest rekordowa promocja na gearbescie https://pl.gearbest.com/cell-phones/pp_009651179762.html?wid=1349303

Chyba się skuszę, bo w tej cenie raczej nic lepszego nie ma, jedynie lg v30 trochę droższy, ale ma już 2 lata i nawet 9.0 pie nie ma :P a ta mi 9 se może mieć jeszcze aktualizację i może optymalizacja systemu co do baterii będzie lepsza ;)

Edit: Już zamówiłem, dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Zawik
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Telefon wczoraj przyszedł. Ekran bardzo dobry, biel w porównaniu do wcześniejszego IPS'a jest inna, taka bardziej żółtawa, ciepła, jednak mi to nie przeszkadza, nie kłuję w oczy tak jak wtedy. Poza tym inne barwy są zdecydowanie jaskrawsze, obejrzałem parę filmów na yt 1080p60 żeby porównać i jest bosko. Telefon mimo, że ma 6" to jest bardziej poręczniejszy niż Le Pro 3, który ma 5,5". Aparaty ma również lepsze od le pro 3, nie spodziewałem się takiej jakości obrazu, zarówno na przedniej kamerce, jak i na tylnych. O baterii wypowiedzieć się niestety nie mogę, ale z tego co do tej pory zauważyłem - jest dobrze :) System chodzi płynnie, a sama nakładka jest bardzo miła dla oka. Dźwięk na słuchawkach jest głębszy, a głośnik mono gra bardzo dobrze. Wszystkie elementy są dobrze spasowane, etui na telefon dostałem w kolorze przeźroczystym, a na zdjęciach miało być w kolorze czarnym. Dla mnie to zaleta, imo lepiej to wygląda :D
Jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia nad zakupem, niech śmiało kupuje. Teraz jak patrzałem to można go kupić za mniej niż 1000 zł na gearbescie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...