Skocz do zawartości

Wqhd 32 cale i 1060 6gb


Recommended Posts

Witam

 

Szukam monitora który bedzie miał opcje  Flicker-Free i redukcje Low Blue Light,oraz free sync z hdr( nie wiem czy hdr robi taki szał).Zastanawiam się nad przesiadką z 27cali na 32cale w wqhd i tutaj wiem ze karta 1060 6 gb bedzie miała pod górke ale za jakis czas bedzie szła do wymiany jak cała reszta.Celuje do 2500zł. Wole isc w matryce VA niz IPS z tego powodu ze i tak nie mam jak obejrzec tych monitorów a troche z IPS podobno jest loteri.Monitor głownie do neta,ogładania filmów i grania w takie gry jak Wows,Wot czasami cs go,wiem ze battelfielda 1 i w PUBG nie pogram  na tej karcie.Nigdzie nie znalazlem porownania który lepiej by wyswietlał kolory,144hz tez powinien miec bo moze kiedys znowu wróce do strzelanek.Moje typy to:

 

 

Agon AG322QC4

BenQ EX3203R

Samsung C32HG70

 

Chyba ze jest inna opcja.

Link to post
Share on other sites

Kiedy ja szukałem monitora, to szczerze mówiąc jakoś 32" nie widziałem zbytnio chyba sensownych, najpopularniejsze są chyba 27" i potem 34".

 

Co do 32" i rozdzielczości 2560x1440, to jest to dość kontrowersyjne, jeśli nie jesteś pedantem i nie zależy ci na krystalicznym obrazie i ostrości, to ok, ale musisz mieć świadomość, że to jednak jest 93ppi.

 

Osobiście na VA miałem wybrane 2 modele:

 

LG 32GK850G  (wersja freesync: LG 32GK850F-B)

AOC AG352UCG6

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c117b0786

 

AOC to już UWQHD. Miałem brać tego LG, jednak rozdzielczość powoduje pewną utratę jakości.

Żeby zrozumieć o czym mówię, spójrz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=g4iNQb7mKDY&t=596s

Dobrze to widać na efekcie rozbitej szyby, jednak w niższej rozdzielczości efekt jest jakby rozmyty. Kiedy się przyjrzeć dokładnie to różnice w szczegółowości i detalach widać na niekorzyść niższego ppi. :( Obawiam się, że przesiadając się z 27", możesz poczuć efekt utraty jakości, zamiast mieć przynajmniej taką samą jakość obrazu. No chyba że miałeś 27" nie w WQHD.

 

Finalnie byłem zdecydowany na AOC AG352UCG6, niestety nie mieli go w takiej formie sprzedaży jaka mnie interesowała, więc wyszedłem z innym monitorem.

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

Kiedy ja szukałem monitora, to szczerze mówiąc jakoś 32" nie widziałem zbytnio chyba sensownych, najpopularniejsze są chyba 27" i potem 34".

 

Co do 32" i rozdzielczości 2560x1440, to jest to dość kontrowersyjne, jeśli nie jesteś pedantem i nie zależy ci na krystalicznym obrazie i ostrości, to ok, ale musisz mieć świadomość, że to jednak jest 93ppi.

 

Osobiście na VA miałem wybrane 2 modele:

 

LG 32GK850G  (wersja freesync: LG 32GK850F-B)

AOC AG352UCG6

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c117b0786

 

AOC to już UWQHD. Miałem brać tego LG, jednak rozdzielczość powoduje pewną utratę jakości.

Żeby zrozumieć o czym mówię, spójrz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=g4iNQb7mKDY&t=596s

Dobrze to widać na efekcie rozbitej szyby, jednak w niższej rozdzielczości efekt jest jakby rozmyty. Kiedy się przyjrzeć dokładnie to różnice w szczegółowości i detalach widać na niekorzyść niższego ppi. :( Obawiam się, że przesiadając się z 27", możesz poczuć efekt utraty jakości, zamiast mieć przynajmniej taką samą jakość obrazu. No chyba że miałeś 27" nie w WQHD.

 

Finalnie byłem zdecydowany na AOC AG352UCG6, niestety nie mieli go w takiej formie sprzedaży jaka mnie interesowała, więc wyszedłem z innym monitorem.

Mam teraz 27 cale  Full hd na TN 

Teraz zastanawiam się czy aby nie zostać przy 27cale ale WQHD, tylko szukajac monitora widze ze pozostajac przy specyfikacji tej samej co przy 32cale (może oprócz hdr) większość ma zakrzywiony ekran co chyba przy takiej wielkości jest chyba troche dziwne???.

Link to post
Share on other sites

Mam teraz 27 cale  Full hd na TN 

Teraz zastanawiam się czy aby nie zostać przy 27cale ale WQHD, tylko szukajac monitora widze ze pozostajac przy specyfikacji tej samej co przy 32cale (może oprócz hdr) większość ma zakrzywiony ekran co chyba przy takiej wielkości jest chyba troche dziwne???.

 

Jeśli masz możliwość, to przejdź się po prostu do sklepu i obejrzyj sobie taki z zakrzywionym ekranem. Osobiście zakrzywionego 27" chyba bym nie wziął, niby efekt jest, ale jak dla mnie trochę słaby. Tak samo przy zakrzywionych telewizorach, najczęściej zbyt daleko się od nich siedzi by efekt był właściwie odczuwalny. Wystarczy przejść się do któregokolwiek sklepu z tych znanych sieciówek z elektroniką/rtv/agd by taki monitor bez problemu obejrzeć na wystawce i wyrobić sobie opinię. Zakrzywiony 27" nie zrobił na mnie większego wrażenie, natomiast powiem, że już uwqhd 32-35" robi efekt "łał". :)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Szukam monitora który bedzie miał opcje  Flicker-Free i redukcje Low Blue Light,oraz free sync z hdr

 

Zastanawiam się nad przesiadką z 27cali na 32cale w wqhd

 

Agon AG322QC4

BenQ EX3203R

Samsung C32HG70

Flicker free to tylko naklejka, którą dają do monitorów z odpowiednio wysoką częstotliwością migotania podświetlenia. Samsung C32HG70 nie powinien być zakwalifikowany. Flicker free to nie opcja, którą można mieć, albo nie mieć. Monitor może mniej migotać, albo bardziej migotać, chyba, że jest wyposażony w drogi mechanizm przyciemniania DC. Ale on ma inne problemy.

Low blue light równie dobrze można rozwiązać softwareowo na przykład przy pomocy progtamu f.lux. HDR to wciąż głównie zew przyszłości i nie traktowałbym go jako decydujący czynnik.

 

Ja bym wziął Agon AG322QC4. Z tyłu porównując do BenQ z tyłu wygląda trochę tandetnie, ale ma szerszy gamut kolorów i wbudowane głośniki. Przede wszystkim jest trochę tańszy, więc zostaje więcej na kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...