Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

poszukuje nowych słuchawek do ok. 300zł, ponieważ moje isk mdh9000 zaczęły "zrzucać" skórę z pałąka. Słuchawki napędzane będą xonarem d1. Słuchawki raczej do ogólnego przeznaczenia, gry, muzyka, filmy, bez jakiś konkretnych rodzajów dominujących

 

Moje podstawowe wymagania to między innymi:

- wygoda, jestem w stanie poświęcić trochę basu dla słuchawek bardziej oddychających, używanie mdh9000 w lecie było nieprzyjemne i z tego powodu szukam słuchawek półotwartych lub otwartych 

- bas, przynajmniej zbliżony do mdh9000 ( czyli duży :) )

- trwałość, czyli słuchawki które trochę dłużej pociągną bez gubienia skóry, liczę się z wymianą padów po jakimś okresie użytkowania ale pałąk mógłby trochę dłużej wytrzymać

 

 

Słuchawki które mnie zainteresowały:

- SUPERLUX HD330 - wymienna gąbka na pałąku, więc trochę życia można im dokupić, ale nie wiem jak z basem

- SUPERLUX HD681 lub ISK HP-580 - ISK niby bardziej basowe więc bardziej dla mnie

- ISK HD9999 - zapewne mało komfortowe w lecie, ale pałąk wygląda na wytrzymały, dodatkowe pady w zestawie, no i można je kupić na promocji w morele za 230zł

 

Jestem otwarty na inne propozycje. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Myślałem o Somicach, ale przeczytałem że mogą strasznie dolegać do głowy. W mdh9000 przed zmianą padów na okrągłe hm5 przy dłuższym siedzeniu bolała mnie głowa. Pałąk w somicach też wygląda na taki który zacznie gubić skórę, no i boję się trochę przewodu wchodzącego do 2 słuchawek. Myślałem jeszcze o Koss UR40, ale przewód strasznie krótki, który może bym i przeżył ale znowu wchodził do 2 słuchawek. Już prawie kupiłem AKG k240 ale też na jakimś forum przeczytałem że xonar d1 może mieć problem z ich napędzeniem. Wszystko mnie ciągnie do ISK9999, no i niestety chyba będę musiał przeżyć te upały w lecie :D

Edytowane przez piotrekkk23
Link to post
Share on other sites

Heh ta klima to nawet nie głupi pomysł, bo jak się jeszcze r9 290 wkręci na obroty to może być ciężko :D Właśnie liczę się z tym że pałąk wysiądzie, tylko żeby chociaż naprawa mogła by się obyć bez chamskiego druciarstwa, np. do hd-681 a może nawet i hd9999 coś takiego by weszło https://www.aliexpress.com/item/Replacement-Ear-pads-Ear-Cushions-Earbuds-Ear-Cups-for-Superlux-HD-681B-Headphones-High-Quality-Earpads/32970157451.html i tanim kosztem można by słuchawki odświeżyć. W takim pałąku chyba nie ma co zepsuć, bo sam się przekonałem że pady z aliexpress wypychają jakąś najtańszą i najtwardszą gąbką. Chyba właśnie hd9999 wybiorę i jakieś welury na lato zakupie. Dzięki za pomoc :)

A tak odnośnie chłodzenia widzę że na stronie brainvawzaudio mają w preorderze pady z chłodzącym żelem https://www.brainwavzaudio.com/collections/oval-memory-foam-earpds/products/gel-oval-micro-suede-earpads . To też by mogła być ciekawa opcja do spróbowania, tylko cena trochę zaporowa no i te słuchawki co wymieniłem są na okrągłe a nie owalne pady :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...