Skocz do zawartości

Problemy z internetem, wysokie pingi itp.


Recommended Posts

Witam!

Proszę niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. Cały czas co pewien okres czasu mam problemy z internetem, ostatnie problemy trwają już ponad miesiąc, wydzwaniam do dostawcy, a ten ma to w dalekiej du**e. Wczoraj napisałem mu już sms'em, że jeśli nic z tym nie zrobi to podziękuję serdecznie za taką ofertę. Poudawał, że coś robi, powyłączał parę razy urządzenia i na koniec stwierdził, że wina leży po mojej stronie, albo mam jakiegoś wirusa, albo ktoś mi wysysa łącze. I teraz pojawia się parę pytań:

 

1. Jeśli miałbym wirusa, to wirus "cudownie" wyłączałby się w określonych godzinach?

 

2. Jeśli nie mam sąsiadów, którzy w jakiś "cudowny" sposób wysysaliby mi łącze, bo zasięg wi-fi mam ledwo co w domu, to ktoś w cudowny sposób może mi pobierać internet z du*y?

 

3. Jeśli pingi mam dobre zarówno do routera, do anteny i serwera dostawcy, to czy w jakikolwiek sposób winę za pingi za serwerem mogę ponosić ja sam?

 

4. Czy dostawca ( za przeproszeniem) pi*****i straszne kocopoły?

 

 

Teoretycznie mam w dzień imponujące łącze 8/2, a po godzinie 19 powinno być już powalające 16/2. A praktycznie, wczoraj po godzinie 19 miałem prędkości rzędu 0.5/1, pingi w zakresie od 200 do 4000

Link to post
Share on other sites

Temat rzeka...

 

Jest tyle powodów na twój problem że szkoda pisać.

 

Najlepiej jakbyś skombinował kogoś ze sprawdzonym laptopem ( sprawdzony czyli czysty od wirusów albo laptop z nowo wgranym systemem ...). 

 

Niech się podłączy kablem do routera i sprawdzi prędkość i ping zwykłym speedtestem.

 

Tylko taki test jest wiarygodny - po kablu.

 

Mam taki laptop służbowy - Nie raz w podobnych sytuacjach pokazywał prawidłową prędkość a na laptopie abonenta masakra...

 

Dziś np: laptop 10 calowy abonenta z win7 uruchomił stonę Mbanku po ok. 10 minutach...!!

Laptop służbowy uruchomił tą samą stronę natychmiast czyli góra 1-2 sekundy...

 

Laptop abonenta - wifi - speedtest - 2mb/6mb...

Testowy - wifi - 24mb/6mb...

Test w tym samym miejscu czyli odległość od routera ta sama.

 

Mój czysty - Jego z uruchamianym w starcie pierdołami typu steam/skype/twiter...

Edytowane przez pawluto
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...