Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przychodzę do was ponieważ mam pewien problem z procesorem, mianowicie podczas gry mój procesora potrafi osiągać 100% zużycia na w miare niskich temperaturach (max 63*C) przez co gry notują spadki ze 120 fps do nawet 40 i nie jest to dlatego ze dzieje się w tym momencie dużo rzeczy typu wybuchy itp

Kiedy patrzyłem na CPUID Hwmonitor to pokazywał ze moje dwa rdzenie są zużyte w okolicach 95~100%, w tym samym momencie menadżer zadań pokazywał zużycie procesora na poziomie 45-50%.

Gdzie mogę szukać problemu który to powoduje?

Z góry dzięki za każda nawet najmniejsza pomoc :)

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Nie mam takiego programu "asus gpu tweak".

Juz instaluje i zobacze.

Edit;logi z msi

 
Niestety teraz jak grałem nie wystąpiła ta sytuacja którą opisywałem, lecz  moze wam to coś pomoże bo ja z tego duzo nie wywnioskuje ;c
Edytowane przez szymek2
Link to post
Share on other sites
CPUID Hwmonitor

Ten program to zagadka. Potrafi pokazać obciążenie wszystkich wątków w 70% w tym samym momencie gdy MSI Afterburner pokazuje użycie cepa w 29%. 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Ten program to zagadka. Potrafi pokazać obciążenie wszystkich wątków w 70% w tym samym momencie gdy MSI Afterburner pokazuje użycie cepa w 29%. 

Co nie zmienia faktu ze czasem dostaje lagi na minute i z 130fpsow spada do 40 ...

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Podczas "czystego rozruchu" lagów nie miałem, aczkolwiek nie wiem czy to dlatego, ze nie grałem zbyt długo czy dlatego ze jakiś program nie obciążał laptopa. Jutro bede miał troche czasu to potestuje i zobacze.

Jesli to program tak obciaza i powoduje lagi, jak znaleźć ktory to?

Edit; Nie wiem co to nawet oznacza o tym ramie, ale chyba chodzi o to czy mam 2 kosci po 4gb

Edytowane przez szymek2
Link to post
Share on other sites

Ciężko znaleźć winowajcę.

Ale przynajmniej wiesz że to jakiś proces laguje a nie problem ze sprzętem.

 

W ostateczności zawsze można postawić system od nowa.

*

Jest jeszcze taki programik UNPARK CPU

Ale nie wiem czy baterii nie będzie żarło wtedy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...