Skocz do zawartości

Telefon dla starszej osoby z pewną funkcją


Recommended Posts

Witam.

Poszukuje telefonu dla starszej osoby więc smartfon raczej odpada. Mam jedynie pytanie czy ktoś się spotkał z klasycznym telefonem komórkowym w którym można ustawić aby tylko osoby z zapisanych kontaktów w telefonie mogły dodzwonić się do tej starszej osoby. W smartfonach są rożne aplikacje które takie coś w smartfonie spowodują ale czy w klasycznych telefonach takie coś istnieje?

Taka potrzeba wynika z tego, że osoba z rodziny choruje na Allzheimera i łatwo daje się zmanipulować przez dzwoniących cwaniaków i do domu przychodzą paczki mniej lub bardziej drogie  a ta osoba po prostu nawet nie pamięta, że wyraziła jakąś zgodę przez telefon. Chcę aby tylko osoby z książki telefonicznej mogły dodzwonić się na numer tej osoby i nikt inny.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc.

 

 

Edytowane przez ANATHEMA
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jak to jest przy takim modelu "klasycznym" bez sklepu Google Play, gdzie są aplikacje. 

 

Powyższe na pewno daje taką możliwość. 

 

Musiałbyś poszukać telefonu klasycznego z klawiaturą numeryczną. 

 

Dla osoby starszej, dobrym rozwiązaniem może też być jakiś Huawei lub Asus. Oba modele posiadają nakładkę producenta, która nazywa się "tryb prosty". Wygląd przypomina trochę kafelkowe menu z systemu Windows Phone. 

 

Mój dziadek z tego korzysta i jest zadowolony.  Masz wtedy też możliwość pobrania aplikacji ze sklepu Google, aby zablokować takie połączenia. Niestety nie wiem, jak pójdzie przyswojenie takiej obsługi osobie z Allzheimerem.  


Próbowałeś może kontaktu z operatorem? Może sama sieć daje taką możliwość, aby przekazać do nich listę numerów, z których można dodzwonić się do takiej osoby. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za porady...poszperam jeszcze.


A teraz pytanie o launcher dla Androida dla osoby starszej.

Czy ktoś korzysta lub zainstalował jakiś sensowny launcher  upraszczający standardowy launcher Androida.

Było ich trochę a te chwalone już nie istnieją ( Wiser, Grand Launcher )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...