Skocz do zawartości

Wysoka temperatura płyty głównej


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam płytę Asusa P5Q-E oraz procesor Dual Core E5200 podkręcony do 3,5GHz. Ostatni rok miałem boxowe chłodzenie na tym procku, temperatury procesora i płyty głownej (40 stopni) były OK. Jednak od jakiegoś czasu mam inne chłodzenie na procesorze, Arctic Freezer 7 Pro Rev.2. No i miałem mały problem z zamontowaniem go. Dlatego ponieważ na mojej płycie wokół socketu mam radiatory i zakładając chłodzenie na procesor troche radiatory naszły na siebie i się stykają. No ale jakoś to wszystko podpiąłem i śmiga. Temperatury procesora i płyty głównej były OK. Natomiast aktualnie zaczęły się troszkę cieplejsze dni i temperatura płyty głównej to ponad 50 stopni :/

 

Ofc w obudowie nie ma syfu, jest czysto itd

 

Linki do zdjęć:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/840/49117778.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/560/96521939.jpg/

Link to post
Share on other sites

Te z zasilacza są grube i ciężko coś z nimi zrobić. Starałem się je ustawić jak najbardziej w prawo od płyty głównej. A reszta.. to tez niezbyt ; P No ale rok temu w ciepłe dni nie miałem na 100% takich temperatur :/

Edytowane przez kubbak
Regulamin - punkt 2j
Link to post
Share on other sites

Temperatura wzrosła, bo box'owy cooler rozpraszał powietrze na boki chłodząc chipset. Po wymianie na freezera przepływ jest bardziej ukierunkowany. 50 C to jeszcze nie tragedia, do 65 C spokojnie może chodzić.

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

No tak też mniej więcej myślałem. Tylko wkurza mnie obudowa, bo mam wyświetlacz LCD na którym mogę ustawić temperaturę dopuszczalną i jak przekracza mi ją to głośnik zaczyna cholernie piszczeć. Najgłupsze jest to, że przy kazdym włączeniu kompa muszę ustawiać limit temperatury, bo ciągle się to resetuje :/

Link to post
Share on other sites

Jak mi spali płyta to dam znać ; p

Jak nie zmieniałeś mnożnika przy podkręcaniu procesora i taktowanie szyny wynosi mniej niż 333 MHz to raczej płyta się nie spali bo nic na niej nie zostało podkręcone.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...