Skocz do zawartości

MSI GTX 460 HAWK 1GB - PODKRĘCANIE


Recommended Posts

Witam.

Chciałem się Was zapytać czy w programie MSI Afterburner trzeba odznaczyć: unclock voltage control, monitoring i force constant voltage, i do jakie są optymalne osiągi ( chciałem podkręcić kary bo mam dwa hawki do około 1 GHz) i czy można podkręcić obydwie karty jednym MSI Afterburnerem i jak to ma wyglądać?

Za pomoc z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

1 Ghz optymista :D nie przekraczaj 850Mhz na rdzeniu, sprawdź programowo ustawienia i zapuść bios ze stabilnymi ustawieniami.

Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać przestudiuj samouczek na temat edycji fermi bios, ew wrzuć na serwer prześlij link to zrobię.

Tylko test programowy co najmniej 3 godziny furmarkiem, nie baw się woltażem w afterburer bo i tak nic nie da .Podkręć zegary i testuj. Jeszcze jedno jeśli zdecydujesz się na zmianę bios to zgraj osobno z obu kart gpu-z i wyślij.

Edytowane przez kubbak
Regulamin - punkt 2j
Link to post
Share on other sites

sadze ze po podkreceniu V to tak z 1000 mhz powinnienes wycisnac nie wiem czy w sli ale z jednej cos kolo tego

a tak z ciekawosci pytam to po co je katowac cos ci nie chodzi tak jak powinno :>

no chyba ze dla smarkow to ok

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Witam.

Chciałem się Was zapytać czy w programie MSI Afterburner trzeba odznaczyć: unclock voltage control, monitoring i force constant voltage, i do jakie są optymalne osiągi ( chciałem podkręcić kary bo mam dwa hawki do około 1 GHz) i czy można podkręcić obydwie karty jednym MSI Afterburnerem i jak to ma wyglądać?

Za pomoc z góry dzięki.

 

Tam chyba będzie pisać, że jest SLI i podkręci obie. Sam mam GF460 Hawka i 920Mhz to nie problem, więcej nie robiłem. 1Ghz będzie ciężko nawet na tej karcie zrobić (pamiętaj, że stockowy GTX 460 ma 675Mhz na rdzeniu).

Link to post
Share on other sites

http://hwbot.org/community/submission/2103662_alshva_3dmark_vantage___performance_geforce_gtx_460_256bit_19215_marks

 

1004mhz na hawk 460pewnie jest wiecej tego jest ale nie chce mi sie juz dzisiaj tego wertowac

powodzenia w kreceniu i duzo mhz

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

http://hwbot.org/community/submission/2103662_alshva_3dmark_vantage___performance_geforce_gtx_460_256bit_19215_marks

 

1004mhz na hawk 460pewnie jest wiecej tego jest ale nie chce mi sie juz dzisiaj tego wertowac

powodzenia w kreceniu i duzo mhz

 

Nie mylmy pojęć ekstremalne oc dla bicia rekordów, oc dla podniesienia wydajności zrobione w rozsadny bezpieczny sposób.

Chłopak juz pewnie zgłupiał czytając posty, np 920 robi bez problemu chciałbym to zobaczyć :>

Więc dajcie na luz bo jescze grafy zjara pozdro.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy to ex jakies oc pisze ze air ale nie ma zadnych fotek

a co 920 mhz to cyklony juz to robily

wiec hawk mysle ze tak 950-980 powinnien dac rade zalezy tez jakie on te sztuki ma

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Nie mylmy pojęć ekstremalne oc dla bicia rekordów, oc dla podniesienia wydajności zrobione w rozsadny bezpieczny sposób.

Chłopak juz pewnie zgłupiał czytając posty, np 920 robi bez problemu chciałbym to zobaczyć :>

Więc dajcie na luz bo jescze grafy zjara pozdro.

 

Ty widziałeś w ogóle Hawka? Chłopie 920Mhz i nawet się nie spoci. A temperaturki dalej będą ładne.

Link to post
Share on other sites

Ty widziałeś w ogóle Hawka? Chłopie 920Mhz i nawet się nie spoci. A temperaturki dalej będą ładne.

 

Ale mnie :pomocy: zszokowałeś

Mam taką już drugą z kolei Talon attack z fabrycznym 810, jedna i druga max 875Mhz, więc nie pisz mi takich rewelacji.

Afterburner programik wymyślony w celach marketingowych ew. nadaje się do podkręcania w czasie rzeczywistym, jak odpalisz jakąś średnio wymagającą gierkę,i przesuniesz suwaki wolt na maxa to może da rade.

Zapuść przez dłuższy czas Furmark, albo Heawen benchmark w ultra ustawieniach daję 30 minut i będzie zwis, albo reset.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...