Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

W planach mam odnowę swojego PC, i zastanawiam się nad wodowaniem karty graficznej.

Cenowo odpowiada mi RTX 2080. Nie wiem jaki kupić do LC.

Widziałem, że są już przygotowane, takie jak od msi ale nie wiem jak potem ze sprzedażą.

(czy np. po 2 latach ktokolwiek będzie chciał kupić taką kartę). 

Wiem, że można kupić zwykłą kartę i do niej blok wodny ale nie wiem do końca jak się za to zabrać.

 

Jakiego bloku potrzebuję?

Czy radiator 36cm x 6cm wystarczy do wodowania karty (RTX 2080 i I9 9900k)?

Czy kiedy będę chciał sprzedać taką kartę będę mógł z powrotem chipset wsadzić do podstawowej karty?

Jaką obudowę wybrać w razie potrzeby większej ilości radiatorów?.

(Zastanawiam się nad thermaltake core p90) Jakiś sprawdzony i duży model.

Czy w takiej obudowie bądź innej możliwe jest umieszczenie 2 rezerwuarów jeden nad drugim,

czy taka konstrukcja będzie stabilna?

Jakich złączek potrzebuję do termometru od thermaltake?

Przy wymianie bloku w karcie nadal zostanie gwarancja?

Jak ze sprzedażą karty przygotowanej do wodowania?

 

Wiem, że pytania są dosyć chaotyczne ale to mój pierwszy wpis.

Obecnie woduje jedynie procesor - i7 8700K podkręcany.

Używam jednego radiatoru 24cm x 3cm

Więc w razie potrzeby czy jest jakaś fajna obudowa w której to wszystko się pomieści (oba radiatory)?

Zależało by mi też na cenie nie przekraczającej 700zł

Edytowane przez Eugeo
Link to post
Share on other sites

Nie brałbym karty z od razu zamontowanym blokiem, bo potem jak napisałeś, może być ciężej z odsprzedażą. Zresztą te karty są często o koszt bloku droższe.

 

Podpowiadajmy :P

1. Blok w zależności od karty. Do referentów, lub kart z pcb referencyjnym jest łatwiej znaleźć blok:

na tej stronce możesz sobie zobaczyć bloki EK kompatybilne z daną karta 

https://www.ekwb.com/configurator/

2. Czy chłodnia 360x60mm starczy do takiego setu? Mam podzespoły wydzielające podobne ilości ciepła i tak chłodnica starcza, gdybyś miał do tego lepszą pompkę to wgl LUX :)

3. Tak, będziesz mógł ściągnąć blok z karty i z powrotem założyć chłodzenie fabryczne

4. Często w specyfikacji obudowy jest napisane ile mieści ona chłodnic. Często też lekkie modyfikacje obudowy pozwalają zmieścić w niej więcej chłodnic. 

5. P90 nie wygląda jakby miała dedykowane miejsca na 2 rezy, pewnie da się tam je zmieścić, ale po co?

6. Nie wiem :P, ale raczej będzie 

7. Nie wiem o jaki termometr Ci chodzi, ale większość elementów LC ma złączki na gwint G1/4

8. To zależy od producenta, znalazłem takie coś, ale nie wiem ile w tym prawdy 

 

 

http://techlipton.pl/wp-content/uploads/2015/11/abc.png

 

 

9. Topowe konstrukcje woduje dużo osób. Może ktoś faktycznie będzie szukał sztuki pod LC i weźmie od Ciebie. Kto wie?

 

jeżeli chodzi o obudowę które pomieszczą 240 & 360mm rad to chociażby fractal define s, czy taki jak mój Obsydian 750D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...