Skocz do zawartości

Xeon 5670 Overclocking - Mnożnik spada przez płytę


Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem Xeona 5670 i płyty Asus P6T Deluxe v2. Wszystko pięknie chodzi, problem tkwi w tym, że podczas overclocking przy dużym obciążeniu w programach płyta główna zmienia mnożnik z 24 na 22. To bardzo ogranicza i blokuje moje możliwości OC. Czytałem, że wiele osób również miało ten problem i na tej płycie instalowały bios z Asus P6T WS i wszystko działało prawidłowo, mnożnik był stabilny. Pobrałem na pendrive najnowszy bios Asusa P6T WS, wchodzę w bios i w zakładke flash jednak po odpaleniu pliku wyskakuje napis "incopatibile with existing bios". Ktoś wie jak zainstalować bios P6T WS na Deluxe v2? Wiem, że wiele osób tak robiło i problem ze spadającym mnożnikiem znikał, jednak płyta ta ma już 10 lat i wszystkie tematy odnośnie tego jak sflashować ten bios powygasały na stronach. Ktoś ma jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Jedyne wyjście to chyba tylko starą metodą flashowania z poziomu dysku startowego z DOS-em i wymuszeniem wgrania BIOS-u za pomocą parametru. Z tego co wyszukałem to musisz pobrać program AFUDOS do flashowania z poziomu DOS-a, następnie utworzyć bootowalnego "pendraka", wrzucić na niego ów program i plik z BIOS-em, który chcesz wgrać. Potem odpalasz kompa z pendrive-a, przechodzisz na niego a następnie wpisujesz komendę afudos.exe "nazwa_pliku.ROM" /GAN . sąmą aktualizacje pokazano na poniższym filmie: 

 

Z góry uprzedzam, robisz to na własną odpowiedzialność, ze względu że chcesz wgrać BIOS do płyty innej niż ten BIOS jest przeznaczony, dlatego zawczasu poszukaj w necie jak zrobić dysk awaryjny na wypadek nieudanego flashowania. Może ci pomóc gdyby poszło coś nie tak.

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...