Skocz do zawartości

Po wymianie plyty nie działają porty USB i gniazdo Internetu - PLS help!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez TaRuda,

Recommended Posts

Hej, dzis wymieniłam płytę główną w moim komputerze na AsRock z370 pro, wezyw5kp wygląda na podłączone, że ok. Po włączeniu komputera nie widzi on Internetu, ani wpiętych urządzeń USB. Nie mogę odpalić płyty ze sterownikami (usb) , mysz i klawiatura bezprzewodowe zaczęły działać po dyspozycji poziomu BIOWy aby były traktowane jak PS2. Jakies pomyysly, co zrobić? Proszę o pomoc, mam sporo pracy na jutro:(((((

Link to post
Share on other sites

Hej, dzis wymieniłam płytę główną w moim komputerze na AsRock z370 pro, wezyw5kp wygląda na podłączone, że ok. Po włączeniu komputera nie widzi on Internetu, ani wpiętych urządzeń USB. Nie mogę odpalić płyty ze sterownikami (usb) , mysz i klawiatura bezprzewodowe zaczęły działać po dyspozycji poziomu BIOWy aby były traktowane jak PS2. Jakies pomyysly, co zrobić? Proszę o pomoc, mam sporo pracy na jutro:(((((

Pewnie na kompie masz zainstalowanego Windows 7, musisz mieć 10

Dodam, że sam miałem taki problem i pomogło

Link to post
Share on other sites

Pewnie na kompie masz zainstalowanego Windows 7, musisz mieć 10Dodam, że sam miałem taki problem i pomogło

Musi być jakiś inny sposób.. skoro to problem systemowy, to może da się to rozwiązać wgraniem sterowników? Nie mogę sobie pozwolić na przerwę w pracy a zmiana systemu byłaby dla mnie bardzo trudna w Tym momencie:(

Link to post
Share on other sites

Musi być jakiś inny sposób.. skoro to problem systemowy, to może da się to rozwiązać wgraniem sterowników? Nie mogę sobie pozwolić na przerwę w pracy a zmiana systemu byłaby dla mnie bardzo trudna w Tym momencie:(

Nie ma innego uwierz mi. Twoja płyta nie obsługuje starszych windowsów. Zresztą sprawdź na stronie producenta

Musi być jakiś inny sposób.. skoro to problem systemowy, to może da się to rozwiązać wgraniem sterowników? Nie mogę sobie pozwolić na przerwę w pracy a zmiana systemu byłaby dla mnie bardzo trudna w Tym momencie:(

I tak nie wiem co to za problem wgrać nowego windowsa. Jak miałeś 7 to podczas wgrywania 10 po wpisaniu losowego kodu z neta na widnowsa będziesz miał go za darmo. Bynajmniej tak było w moim przypadku
Link to post
Share on other sites

Nie ma innego uwierz mi. Twoja płyta nie obsługuje starszych windowsów. Zresztą sprawdź na stronie producentaI tak nie wiem co to za problem wgrać nowego windowsa. Jak miałeś 7 to podczas wgrywania 10 po wpisaniu losowego kodu z neta na widnowsa będziesz miał go za darmo. Bynajmniej tak było w moim przypadku

A co z programami, które już są zainstalowane i na nich pracuję? Wszystko będzie działać tak samo po upgrade na 10tke?

Link to post
Share on other sites

Byłabym super szczęśliwa, gdybym nie musiała przesiadać się na 10tkę. O ile problem z myszą i klawiaturą chwilowo zniknął (włączyłam emulacje PS2), to komputer nie widzi połączenia sieciowego. W necie jest kilka wątków na ten temat i wszyscy jako rozwiązanie podają ściągnięcie sterowników, ale ja nie mogę nic pobrać, skoro nie działa mi sieć. Bliżej mi do laika w temacie komputerowym i jestem w kropce co dalej.

Link to post
Share on other sites

Skoro nie działa usb to jest to ciężka sprawa bo nawet ściągnięcie na pendrive sterowników nic nie da bo jak je potem wgrać gdy nie działa usb ?

Zewnętrzna karta sieciowa też jest na usb więc też odpada.

 

Czy dobrze myślę że wymieniłaś płytę bez wgrywania na nowo systemu ?

 

Duży błąd - pozostaje powrót do starej płyty głównej a przesiadka na nową po skończeniu ważnych prac.

 

Postawić na nowo system na nowej płycie - może to być nawet win 7 ale musi być on zmodyfikowany ze sterownikami usb.

Link to post
Share on other sites

 

. Spróbuj może wejść w menadżera urządzeń i zobacz czy będą wykrzykniki przy USB i LAN. Jak tak spróbuj kliknąć PPM i dać "aktualizuj sterownik". Może pomoże.
A bez Internetu da się zaktualizować sterownik?Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Na tej płycie masz sieciówkę Intela I219V. Tu masz stery do win7:

 

https://downloadcenter.intel.com/product/82186/Intel-Ethernet-Connection-I219-V

 

Podłączasz swój dysk do innego komputera z netem, ściągasz, podłączasz z powrotem do swojego, dajesz aktualizację sterownika z Menadżera Urządzeń i zamiast Automatycznego wyszukiwania wskazujesz lokalizację ze sterownikiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Może być ciężko rozwiązać problem ponieważ płyta ma tylko porty 3.0 i sterowniki w systemie muszą być w przeciwnym razie nie da się skopiować sterowników z USB ani zainstalować nowych urządzeń. Można spróbować zrobić z telefonu(android) modem z dostępem do internetu(udostępnianie internetu) ale czy urządzenie zostanie zainstalowane prawidłowo tego nie można przewidzieć. W rozpoznawaniu wszystkich sterowników mogą pomóc programy Driver easy lub Driverbooster ale do tego potrzebny jest internet.   

 

Pakiet sterowników ze strony producenta powinien obsługiwać również Windows 7 choć na stronie pisze że tylko windows 10. Sprawdziłem w notatce sterowników i Windows 7 też jest obsługiwany.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Nie ma innego uwierz mi. Twoja płyta nie obsługuje starszych windowsów. Zresztą sprawdź na stronie producenta

I tak nie wiem co to za problem wgrać nowego windowsa. Jak miałeś 7 to podczas wgrywania 10 po wpisaniu losowego kodu z neta na widnowsa będziesz miał go za darmo. Bynajmniej tak było w moim przypadku

Czyli jawnie się przyznałeś że spiraciłeś windowsa :D jak już to można podać klucz ze swojego windowsa 7 w tym wypadku.

Link to post
Share on other sites

Jak ci się uda jakoś ogarnąć peryferia to od razu wyłącz aktualizacje.

Rozumiem że komputer od razu potrzebujesz do pracy zawodowej.

Wcześniej czy później i tak cie czeka 10 - zapewne niebawem.

Lepiej poświęcić troszkę czasu na przesiadkę niż być zaskakiwany niedziałaniem jakiś peryferiów po np po aktualizacji.

Dla ciebie zapewne 10 będzie nawet lepsza od 7.

Co prawda na początku trzeba się odnaleźć po przesiadce z 7 ale to nie jest duży problem.

Jeśli nie masz bardzo starych programów do grafiki to powinny się bez problemu zainstalować 10 bo zapewne mają wsparcie- nie do czego są przypisane licencje ( mogą być np do płyty ).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Napiszę, bo może kiedyś komuś się przyda, problem udało się rozwiązać :D

 

Jeden z dysków poszedł do innego komputera, wrzuciliśmy na niego obraz płyty cd załączonej do płyty głównej. We właściwym kompie z dysku odpaliliśmy za pomocą daeomona obraz płyty i zainstalowaliśmy wszystkie sterowniki. WIN7 śmiga, wszystko zostało po staremu, odbyło się bez bólu w 15 minut.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie problemu przyznam, że ciekawe. Wpisy niektórych kolegów porażają.

 

Twoja płyta nie obsługuje starszych Windowsów.

Jak Windows odpalił to chyba obsługuje, wszystkie sterowniki zainstalowały się bez problemów. 

 

"Jak ci się uda jakoś ogarnąć peryferia to od razu wyłącz aktualizacje"

 Co to ma wspólnego z problemem?

 

Wszystkie programy graficzne będą działać w Windows 7, na razie nie spotkałem softu który by nie funkcjonował Windows 7 a działał w 10. Odwrotnie tak sytuacja czasem się zdarza. Za pewne będą w przyszłości programy, które przestaną wpierać Windows 7 ale system jest na tyle popularny, że szybko to nie nastąpi. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...