Skocz do zawartości

Do oceny. Zestaw za około 6500zł (głównie gry 1080p)


Recommended Posts

Ten EDGE i tak będzie aż nadto do 3700X. Ludzie. Tego cepa można kłaść bez problemu na płycie za 400 zł.

Już jest nowy bios w przypadku MSI B450 i wszystko działa normalnie. Lipton właśnie jedzie już na B450 od MSI z 3700X. 

 

Jak chcesz powietrzne, to bierz X570 Gamign X + Dark Rock 

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak ostatecznie zdecyduję się na taki zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/abb74425/ +

https://www.x-kom.pl/p/505287-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-white-8gb-gddr6.html

Wiem że w przypadku ramów dopłacam 50zł do światełek, które nawet w najmniejszym stopniu nie wpływają na wydajność.

Co do płyty głównej, zdaję sobie sprawę, że z nowymi ryzenami poradzą sobie nawet starsze modele z chipsetem b450, mimo wszystko postanowiłem dołożyć do nowszej technologii.

Słyszałem, że te procesory się słabo podkręcają, więc wydaje mi się, że Fortis 3 raczej nie powinien mieć problemu z utrzymaniem 7 3700x w ryzach.

Komputer planuję zakupić do końca miesiąca(być może będzie to jeszcze ten tydzień).

Chciałbym na koniec zapytać czy wszystko z tym zestawem jest w porządku, wolałbym oszczędzić sobie niepotrzebnych problemów np. z brakiem kompatybilności poszczególnych podzespołów.

Edytowane przez _Erhu
Link to post
Share on other sites

Fajny zestaw, karta rowniez, sam kupiłem identyczna.

 

Co bym zmienil na pewno to chlodzenie. Nie ma co oszczedzac tutaj, bo nowe ryzeny sie grzeja i minimum do takiego procka bedzie grandis 2.

Mam grandisa i polecam, temperatury w grach na i7 8700 nie przekraczaja 60c

Link to post
Share on other sites

Daje rade jesli komus nie przeszkadzaja temperatury 80+ i wycie wiatrakow, widziales testy kultury pracy i temperatur?

Ja na 8700 z grandisem mam cisze i niskie temp ponizej 60, a to procek z glutem. Oczywiscie z pasta termo TGC

 

Czemu aio odpada? Placisz wiecej bo 500-600zl ale masz niskie temp, cisze i ladnie wyglada no i nie zaslania ramu

Ja gdybym mial teraz wymieniac chlodzenie to bym sprobowal aio wlasnie, przewiew w budzie tez wiekszy bo duzy i masywny radiator nie zasłania Ci 1/3 budy :P

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Daje rade jesli komus nie przeszkadzaja temperatury 80+ i wycie wiatrakow, widziales testy kultury pracy i temperatur? Ja na 8700 z grandisem mam cisze i niskie temp ponizej 60, a to procek z glutem. Oczywiscie z pasta termo TGC Czemu aio odpada? Placisz wiecej bo 500-600zl ale masz niskie temp, cisze i ladnie wyglada no i nie zaslania ramu Ja gdybym mial teraz wymieniac chlodzenie to bym sprobowal aio wlasnie, przewiew w budzie tez wiekszy bo duzy i masywny radiator nie zasłania Ci 1/3 budy :P

XD

nie lubię się tu wypowiadać, bo nie czuję, że mam wystarczającą wiedzę, ale zdecydowanie przesadzasz. Fortis na sporo cieplejszych procesorach dochodzi do 75 stopni MAX, a już na pewno nie jest to głośne chłodzenie

 

btw. trafiam na Twoje posty co jakiś czas i łapię się za głowę, a jeszcze próbujesz doradzać innym. ヽ( ͠°෴ °)ノ Nie wiem skąd ta potrzeba pomagania komuś na siłę, ale w ten sposób możesz tylko zaszkodzić 

Edytowane przez TheCytrus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Fortis na sporo cieplejszych procesorach dochodzi do 75 stopni MAX, a już na pewno nie jest to głośne chłodzenie
Pisalem o boxowym chlodzeniu nowych ryzenow, odpisywalem koledze wyzej ktory twierdzi ze fortis 3 da rade, no moze i da ale do jakiego stopnia? W testach nowe ryzeny na boxowym chlodzeniu dochodza do 82c i fortis 3 duzo tu nie pomoze. Nie jest to zle chlodzenie ale na pewno nie do takiego procesora. Nie kupuje sie chlodzenia za 100zl do procka za 1500zl, bo ani to bedzie ciche ani chlodne
Link to post
Share on other sites

1. To twoja odpowiedź na pytanie czy Fortis sobie nie poradzi

Daje rade jesli komus nie przeszkadzaja temperatury 80+ i wycie wiatrakow, widziales testy kultury pracy i temperatur?

Ani słowa o boxowym chłodzeniu

 

Nie kupuje sie chlodzenia za 100zl do procka za 1500zl, bo ani to bedzie ciche ani chlodne

Ja na 8700 z grandisem mam cisze i niskie temp ponizej 60, a to procek z glutem.

2. Fortis za 150 zł jest zły, a grandis za 180 zł jest już ok? Edytowane przez _Erhu
Link to post
Share on other sites

 

1. To twoja odpowiedź na pytanie czy Fortis sobie nie poradziAni słowa o boxowym chłodzeniu
Ale ja nie odpowiadalem Tobie, myslalem ze bez cytatu sie obejdzie :D

 

Nie wiem czemu niby Fortis 3 mialby sobie nie poradzic skoro w testach mowia, ze jezeli sie nie podkreca tych nowych Ryzenow to nawet te chlodzenie od AMD, ktore jest w zestawie to daje rade.
To mialem na mysli, wczoraj przykladowo przegladalem test ryzen 3700x i na boxowym chlodzeniu mial 78c, a po lekkim oc 88c.Watpie zeby fortis 3 byl na tyle lepszy od boxowego chlodzenia amd zeby dal rade schlodzic do normalnych temperatur 60+ no ale moge sie mylic. Nie bylo jeszcze tylu testow z roznym chlodzeniem zeby potwierdzic moje przypuszczenia
Link to post
Share on other sites

Z chłodzeniem to i Fera styknie, wiadomo im lepsze tym ciszej, ale bez przesady. Fortis czy Grandis to spoko oferta dla Ciebie. Skoro zestaw do gier to i tak cpu będzie wahał się w przedziale 50-60stopni w grach przy 100-144fps.

 

Sam mam 3700x i własnie takie temp przy DR3. Przy obrotach rzędu 600-800 na nim to temp raz na jakiś czas skoczy do 70st w grze. O dziwo obciążenie allcore = zegar 4Ghz przy niższym napięciu i temp wówczas to 60st. Taki mindfuck;)

 

Po prostu ten cep tak ma, że skoki temp to po prostu efekt wysokiego zegara+wysoki woltaż. Czyli tak samo jak z zen1 i zen+ tylko tutaj chiplet to 77mm2 a ryzeny 1x/2x00 to było coś jak 215mm2.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

To, ze do tej obudowy wchodza 140mm to wcale nie oznacza, ze nie mozesz wsadzic tam 120mm, w niczym to nie przeszkadza...

 

Edit. Tylko 120mm wystepuja w trojpaku, 140mm sa chyba tylko w dwupaku lub pojedyncze ale wtedy bys musial dokupowac corsair commander pro, wiec nieoplacalny biznes. Chyba, ze dolozysz kase do tych wentyli: https://www.morele.net/thermaltake-wentylator-ring-trio-14-led-rgb-plus-tt-premium-3x140mm-500-1400rpm-cl-f077-pl14sw-a-5801522/

Edytowane przez popiol
Link to post
Share on other sites

To, że można do niej wsadzić 120mm wcale nie oznacza, że konieczne muszę tak postępować, nie chcę mieszać preinsalowanych 140tek ze 120tkami rgb. Może zamiast wciskać na siłę te korsarze doradziłbyś coś w wyborze jakiegoś huba albo splittera. Może hub który jest dołączony do obudowy w zupełności wystarczy(czy jednak nie)?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...