Skocz do zawartości

Zakup procka, płyty i ramu


Recommended Posts

Witam chcę kupić kompa przede wszystkim do gier, szukam wydajnego procka płyty i ramu, co polecacie? budżet 3 do 3,5 tys, wczesniej miałem i5 4690k ,asrock z97 extreme 4, 24gb ddr3 1600mhz kingston, i gtx 1080 też będzie do wymiany, ale pózniej, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W jakiej rozdzielczości grasz?

Ja mam i 7 4770 K (bez O.C. bo zasilacz by nie wyrobił po podkręceniu) i w rozdzielczości 2560x1440 daje radę z Vega 64 LC ( trochę szybsza od GTX 1080).

Co do obecnego procesora nawet po O.C i5 w nowszych grach blokuje GTX 1080? (Uruchom MSI Afterburner włącz grę, gdy wyłączysz grę i zobacz na histogram, jakie było obciążenie procesora i karty graficznej).

Chyba że obecna platforma się sypie więc wtedy jest bez sensu przejście na i7.

Ale zakup i7 odłożyło by w czasie upgrade, bo obecnie ceny najnowszej platformy Intela pod O.C. ( chipset Z 370/390) są nie ciekawe.

 

Ps dlaczego 24 GB RAM, mam 16 GB i starcza w w/w rozdzielczości do gier.

Link to post
Share on other sites

Witam gram w gry w rozdzielczosci 2560/1440, procek i karta raczej blokuje mi monitor PG278Q, myslałem nad zmianą monitora do 4k, to napewno lepszy procek i karta będzie potrzebna, tą platformę mam od 2015, kartę kupiłem rok temu

Edytowane przez wabik
Link to post
Share on other sites

Im wyższa rozdzielczość  tym mniejsze wymagania od procesora, ale większe wymagania od karty graficznej.

Jak pisałem wyżej mam porównywalny sprzęt tylko z i7 i nigdzie nie zauważyłem żeby brakowało mocy ( no może  w Kindom Come Deliverance przydał by się lepszy procesor od mojej i7, ale wiadomo jak ta gra jest "zoptymalizowana").

Moim zdaniem jak nie zamierza wsadzać na teraz np RTX 280 i mocniejszej karty, wystarczy zmiana procesora na i7 z K.

Ceny nie zachwycają używanych procesorów 4 generacji Core, ale warto "zapolować" na okazję ( mnie przejście z i5 4670 K na I7 4770 K kosztowało po odsprzedaży i5 ~ 300zł 1,5 roku temu).

Co do rozdzielczości 3996x2160 potrzeba potężnej karty graficznej, na dziś minimum GTX 1080 Ti by zagrać w najwyższych, z redukują kilku ustawień by mieć te stabilne 60 klatek/s na monitorze z 60 Hz odświeżaniem.

Co do monitora, nie wiem w co grasz, ale się przekonałem do płynności jaką pozwala osiągnąć monitor z 144 Hz odświeżaniem, i szczerze radzę rozważyć zakup takiego monitora pod gry w rozdzielczości 2560x1440.

Owszem rozdzielczość 3996x2160 robi wrażenie, ale jednak nie wrócił bym na monitor z odświeżaniem 60 Hz nawet z "4k".

Jeśli się upiera wydać swoje pieniądze na nową platformę (co jak pisałem, przy obecnym sprzęcie, wystarczy wstawić i7 z K i będzie O.K.).

Radził bym poczekać na zmianę platformy, bo tuż "za rogiem" są Ryzen-y seria 3XXX, które ciekawie się zapowiadają.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...