Skocz do zawartości

Problem z "ziarnistym, przetartym" obrazem AOC AG241QG


Recommended Posts

Cześć,

 

Od ponad roku jestem posiadaczem owego monitora i zdążyłem już się przyzwyczaić do dziwnego obrazu ale chciałbym wiedzieć co to jest. Ciężko to opisać, a zdjęcia nie uchwycą tego efektu (a przynajmniej nie zdjęcia telefonem). Efekt najbardziej widać na białym tle jak się zbliżymy, jest to jednolite na całej matrycy, obraz lekko mieni się na różne kolory, wygląda jakby obraz był przetarty, ziarnisty?

Wydaje mi się że na matryce nałożona jest jakaś powłoka która ma za zadanie likwidować odbicia na monitorze. To efekt matowej matrycy? Czy jest to opisane jakoś w specyfikacji monitora? Nie ukrywam, że jest to drażniące i w przyszłości jak będę wymieniał monitor to chciałbym kupić już bez tej dziwnej powłoki

Link to post
Share on other sites

Matryca LCD w tym monitorze jest rodzaju TN, różne refleksy /odbarwienia mogą się pojawiać na ekranie gdy się patrzy na ekran pod różnymi kątami, najlepiej patrzeć na wprost .

Czy niekorzystny efekt się utrzymuje gdy podłączysz monitor kablem HDMI z np laptopem ?

Co do efektu "ziarna" ten monitor ma dość nietypową rozdzielczość jak na ekran 23,8" 2560x1440 ( zazwyczaj dla 24" jest to 1920x1080), czy pracujesz/ uruchamiasz gry w jego natywnej rozdzielczości ?

Sam wiem po sobie rozdzielczość 2560x1440 jest wymagająca od karty graficznej, może karta nie domaga i uruchamiasz gry w FHD (1920x1080)?

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

To jest od nowości, z poczatku byl podlaczony hdmi i bylo to samo, gry nie maju tu znaczenia, bo efekt widac tak samo na pulpicie jak i w grach. Ekran nie jest śliski tylko hmm szorstki, jak przejezdzam po nim dlonia to szelesci, wydaje mi sie ze caly ekran jest pokryty jakas powloka i przez to jest taki dziwny efekt, tylko jak to sie nazywa? I czemu ma sluzyc?

Matryca LCD w tym monitorze jest rodzaju TN, różne refleksy /odbarwienia mogą się pojawiać na ekranie gdy się patrzy na ekran pod różnymi kątami, najlepiej patrzeć na wprost .

Czy niekorzystny efekt się utrzymuje gdy podłączysz monitor kablem HDMI z np laptopem ?

Co do efektu "ziarna" ten monitor ma dość nietypową rozdzielczość jak na ekran 23,8" 2560x1440 ( zazwyczaj dla 24" jest to 1920x1080), czy pracujesz/ uruchamiasz gry w jego natywnej rozdzielczości ?

Sam wiem po sobie rozdzielczość 2560x1440 jest wymagająca od karty graficznej, może karta nie domaga i uruchamiasz gry w FHD (1920x1080)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...