Skocz do zawartości

Nie mogę ustawić 144hz, maksymalnie 120


Recommended Posts

Tu nie problem z monitorem, a z kartą poszukałem specyfikację, wersja Radeon R9 380 posiada Display Port w wersji 1,2 i HDMI w wersji 1,4a, czyli nie obsługuje większych rozdzielczości w 144 Hz ( w 1920x1080 nie było by żadnych problemów z ustawieniem odświeżania na 144 Hz).

Na swoim monitorze 27" IPS z rozdzielczością 2560x1440 144Hz z Free Sync z kartą Vega 64 ( DP wer. 1,4 HDMI wer. 2,0b)

O ile na DP nie ma problemu z ustawieniem 144 Hz w/w rozdzielczości, to po HDMI max. mogę ustawić "tylko" 120 Hz.

Co do ustawień można to sprawdzić/zmienić ( widok pod Windows 10)

Klawisz start > "trybik" > w nowym oknie Ustawienia wybieramy System>Ekran>Zaawansowane ustawienia wyświetlania>Wyświetl właściwości wyświetlacza>nowe okno Właściwości (nazwa monitora i karty graficznej)> zakładka Monitor, tam z listy można wybrać dostępne wartości odświeżania.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Hmm no dobra tylko u kolegi ten sam monitor działał w 144 hz na karcie gtx 980 a też jest DP 1.2 jak teraz sprawdziłem. Natomiast kiedy sprawdziłem na rozdzielczości 1920x1080 jest to samo. No dobra zobaczymy czy coś się da zrobić w razie co będę musiał się pogodzić.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dokładnie jaki model jest tej Twojej karty te dane spisałem z opisu karty R9 380 od MSI.

Inna przyczyna może być zastosowanie przewodów kompatybilnych z niższym standardem.

Zobaczy na kablach kompatybilnych z DP 1.4 i HDMI 2.0 ( kable powinny być kompatybilne "w dół").

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

No to wersja wyjść na karcie graficznej nie obsługuje odświeżania powyżej 120 Hz.

Może masz jakąś nowszą kartę zintegrowaną, akurat będą tam na płycie głównej wyjścia  DP 1.4/HDMI 2,0 ?

U mnie na zintegrowanej od Haswella Intel HD 4600, po DP mam max 120 Hz, HDMI 60 Hz w natywnej 2560x1440.

Link to post
Share on other sites

Z ciekawości gdzie zmieniałeś/sprawdzałeś odświeżanie monitora? Bo win 10 potrafi być zepsute wykrywanie Hz (przynajmniej w moim przypadku tak było).

 

Bo możesz jeszcze sprawdzić w ustawieniach monitora, zamiast w panelu sterownia amd (nie wiem jak się to nazywa)

http://prntscr.com/n5hba9

http://prntscr.com/n5h9mf

 

Ja mam Monitor FHD na kablu HDMI 1.4 i nie wiedzieć czemu w panelu nvdii nie miałem 144 (tylko 120), aż do momentu, aż nie zmieniłem tego w innym miejscu i nagle panel nvdii zaczą mi widzieć 140Hz.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

@ DreamerDream

Pisałem o tym wyżej:

"Klawisz start > "trybik" > w nowym oknie Ustawienia wybieramy System>Ekran>Zaawansowane ustawienia wyświetlania>Wyświetl właściwości wyświetlacza>nowe okno Właściwości (nazwa monitora i karty graficznej)> zakładka Monitor, tam z listy można wybrać dostępne wartości odświeżania".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...