Skocz do zawartości

Dell S2716DG - Pionowa linia niewidocznych pixeli


Recommended Posts

Szanowni Koledzy,

Mam pewien problem. W monitorze jak w tytule doświadczam pewnego problemu - pionowa linia jakby z pixeli niewidocznych. Najlepiej zobrazują to przedstawione zdjęcia.

https://zapodaj.net/4e1461e389587.jpg.html - Zdjęcie z problemem.
https://zapodaj.net/bef2e943c934c.jpg.html - Tutaj normalna fotka.

Pomaga wyłączenie i włączenie monitora od nowa. Jednak jedynie na jakiś czas. 

Monitor łączy się z GTX 1070 przy pomocy Display Port. Zmiana DP w karcie nic nie pomaga. Prawdopodobnie domyślam się, jest to jakiś problem softwerowy skoro po wyłączeniu i włączeniu monitora problem na jakiś czas znika. Co myślicie o tym koledzy ? Jak to ewentualnie naprawić albo czy oddawać monitor na gwarancje ? Mam jeszcze gwarancje na jakieś półtora roku. Bałbym się jednak oddawać bo trafiła mi się dosyć zacna sztuka bez wad ekranowych typu krwawienie itp.

Pozdrawiam i proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites

Masz czystą powierzchnię ekranu, niczym nie upaćkaną?

W jakiej odległości od ekranu siedzisz?

Mam też 27 z 2560x1440 144 Hz ale IPS przy typowej odległości 50-70 cm piksele są na tyle małe że wydaje mi się że nie zauważył bym takiej wady.

Sprawdzi jak wygląda to gdy odpali plansze w programie Eizo Monitor Test.

Inne pytanie czy w warunkach gwarancji jest coś napisane jakiej normie podlega matryca zamontowana w Twoim monitorze, ( są normy które nie dopuszczają jakichkolwiek wad ekranu, inne dopuszczają  pod warunkiem że uszkodzone piksele/sub piksele nie są blisko siebie na ekranie).

Możliwe że przez okres roku od daty zakupu producent nie dopuszcza żadnych wad ekranu wtedy będzie podstawa do reklamacji

Na koniec do sprawdzenia było na innym przewodzie i wyjściu np  HDMI podłączając monitor do laptopa.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Dziwnie to wygląda. Do złudzenia przypomina jakby milimetrową zakładkę papieru w kształcie Z. To nie jest linia niewidocznych pikseli, tylko jakby miejsce nachodzenia na siebie, albo monitor ucina dwie (?) pionowe linie. Jak się dobrze przypatrzyć, to można zauważyć, że tam jest za wąsko na brakujący tekst. Sprawdź monitor na innym kompie. Jak będzie to samo, to bym się już dużo nie bawił, tylko oddał na gwarancje skoro jest. Do wysyłki załącz zdjęcia problemu. 

Edytowane przez lucjanos
Link to post
Share on other sites

Monitor czysty jakby z fabryki wyszedł. Akurat jeżeli chodzi o aspekty "higieniczne" stanowiska to tutaj nie ma problemu. Mięciutka mikrofibra zawsze leży w szafce obok.

Od ekranu siedzę mniej więcej tak samo jak Ty. Sam zauważyłem to dopiero parę tygodni temu ( nie wiem czy występowało wcześniej). Generalnie powtarza się to non stop. Sprawdzę oczywiście jeszcze po kablu HDMI na konsoli albo w laptopie - chociaż pewnie wina leży po stronie albo wyjść DP albo grafiki/monitora skoro po wyłączeniu i włączeniu monitora efekt znika. 

To prawda, że milimetrowa zakładka, ale linia jest pionowa i nie wychodzi na boki. Podczas wystąpienia tego zjawiska spróbuje zrobić jeszcze te testy co podał kolega MESSER i może tam coś będzie więcej widać.

Co ciekawe, widziałem na forum Della podobny temat - taki sam monitor tylko, że z FreeSync - i admini tam coś pisali, że karty nvidia i monitor z free-syncem nie muszą działać poprawnie czy coś w ten deseń. 

Nie mniej jednak dość dziwna sytuacja i jak wcześniej nie przeszkadzało mi to zbytnio tak teraz już delikatnie mówiąc wnerwia. Trudno to dostrzec, ale jak już człowiek wie, że jest coś na rzeczy to wyłapuje zaraz wszelkie nieścisłości...

Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę czy występuje problem na "zimnym" monitorze czy jak pracuje przez jakiś czas. Czy problem znika po wyciągnięciu kabla sygnałowego i ponownym jego podłączeniu (monitor cały czas włączony). Podpięcie pod jakieś inne źródło sygnału w postaci np. laptopa/konsoli też warto sprawdzić. Można też spróbować przeinstalować sterowniki na starsze lub/i spróbować z inną niż natywna rozdzielczość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...