Skocz do zawartości

Jaką kartę kupić?


Recommended Posts

Jeśli ktoś znający temat miałby chwilę, to proszę o pomoc w kwestii zakupu karty graficznej.

 

Mam następujący sprzęt:

- Gigabyte GA-73PVM-S2

- Intel Core 2 Quad Q8200 - 4 x 2,33 GHz

- 4 GB Ram

- zasilacz chyba 400W

- komputer chodzi na Win7

 

Na płycie jest wbudowana karta NVidia GeForce 7100.

Co do nowej karty to potrzebuję takiej, do której będę mógł podłączyć 2 monitory 24" przez HDMI. Nie jest mi ona potrzebna do gier, bo w nie nie gram, do obrabiania grafiki również nie, więc nie musi być super wydajna. Chodzi bardziej o tekstowe sprawy, ale przy rozciągniętym pulpicie na 2 monitory. No i chciałbym jeszcze czasem obejrzeć jakiś film w jakości HD.

Co do ceny to bardziej zaczynając od cen z dołu bez konkretnej sumy.

 

Dzięki za zainteresowanie.

Link to post
Share on other sites

To znaczy co do zasilacza, to jak na razie nie miałem z nim żadnych problemów, mimo tego, że wielokrotnie komputer chodzi po kilkanaście godzin. Co prawda zbyt mocno go nie forsuję, więc może dlatego jest ok. A co do karty to wygląda sensownie.

Link to post
Share on other sites

Danny kolega wyraźnie napisał "Nie jest mi ona potrzebna do gier, bo w nie nie gram, do obrabiania grafiki również nie, więc nie musi być super wydajna. Chodzi bardziej o tekstowe sprawy, ale przy rozciągniętym pulpicie na 2 monitory" GTX460 do czytania i pisani w office to chyba lekki overkill. 5450 spokojnie starczy do filmów w HD i ma 4 wyjścia w tym 2x HDMI na którum zależy koledze. Zasilacz wystarczy np: Fortron 400W a z lepszych to jakis seasonic czy bequiet.

E: Ten corsair jest idealny do takiego kompa-brać.

PS. Kurde jak teraz cytować bo klikam i się nic nie dzieje :/

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

ewentualnie dołożyć do tego co podał Danny i kupić 500W ewentualnie XFXCore 450W u mnie działa obecnie przy GTX275+Athlon IIx4 630@3.7 Ghz i a wentylator kreci sie moze z 800rpm :D

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Intel Core 2 Quad Q8200 - 4 x 2,33 GHz

 

Zasilacz - Tracer 4Life / 400

 

- GTS450 z DDR5 za 300-340zł nowy z gwarancją minimum 2 lata;

- XFX Core 450W lub Chieftec CTG 500W oba za 170-190zł z taką samą jak wyżej gwarancją (z tym że ten XFX ma więcej mocy na liniach +12V);

 

Wszystko lepsze będzie ograniczane. Natomiast na zasilaczu nie warto oszczędzać

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...