Skocz do zawartości

Athlon X3 435 temperatury


Recommended Posts

Siema mam mały problem dotyczący temp. Procka mam wykręconego na 3.6 1.44V i mam dziwne temp na SPC Fortis, a mianowicie całe cpu 63 w stresie a na rdzeniach 39 stopni, jest możliwe że czujnika ma plycie ( Gigabyte Ga ma 770 ud3 Rev .2.1 ) jest uwalony ?

Link to post
Share on other sites

Sam korzystam z Speed Fana, pokazuje chyba z 5 odczytów, ale tylko 2 są w miarę wiarygodnie, 1 z proca, 2gi chyba z PCB, co do odczytu temperatury z poszczególnych rdzeni to używałem do tego AMD Overdrive, tylko że odczyty były 8-9 stopni niższe niż te na speed fanie, ogólnie AMD Overdrive dawał du*y bo miałem odczyty niższe niż temperatura w pokoju :cry: .Musisz pokombinować, napisałeś że na rdzeniach 39 stopni a cały 63??? coś tu nie gra, odpal Speed Fana oraz AMD overdrive na jałowym obciążeniu i zapodaj mu OCCT i obserwuj co się dzieje, sam musisz dojść ocb.

Edytowane przez Ostrowin
Link to post
Share on other sites

Domi to u ciebie komp chodzi 2-4 godziny a potem go wyłączasz??albo kończysz grę??? Po to się robi takie długie testy żeby mieć 100% pewności że przyszłości ci coś nie strzeli w kompie z przetaktowania.

Link to post
Share on other sites

Siema proponuję program HWMonitor bardzo dobre podaje temp wszystkich podzespołów, obroty wentylatorów oraz napięcia program core temp też możesz sprawdzić speedfana unikam bo parę razy mnie wkurzył hmm może masz zablokowany 4 rdzeń i proce dlatego ma tekie temp ACC używałeś?? też mam ta płytę rev 2.0

Zeby ubiec Twoje pytania to w HWM masz m.in. 3 temp -pierwsza temp chipsetu (27-33 st u mnie) druga proca a trzecia cię zdziwi bo będzie 78-82 stopnie tym się nie przejmuj na gigabytach tak pokazuję chociaż nikt nie wie co to jest:) pozdro

aha zamiast occt wolę używać test stabilności z programu amd overdrive dajesz all operacji co są do wyboru i godzinny test u mnie jak nie złapię zwiechy/restarta to jeszcze mi się nie zdarzyło żeby na danych ustawieniach były jakieś zwiechy.

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Siema proponuję program HWMonitor bardzo dobre podaje temp wszystkich podzespołów, obroty wentylatorów oraz napięcia program core temp też możesz sprawdzić speedfana unikam bo parę razy mnie wkurzył hmm może masz zablokowany 4 rdzeń i proce dlatego ma tekie temp ACC używałeś?? też mam ta płytę rev 2.0

Zeby ubiec Twoje pytania to w HWM masz m.in. 3 temp -pierwsza temp chipsetu (27-33 st u mnie) druga proca a trzecia cię zdziwi bo będzie 78-82 stopnie tym się nie przejmuj na gigabytach tak pokazuję chociaż nikt nie wie co to jest:) pozdro

aha zamiast occt wolę używać test stabilności z programu amd overdrive dajesz all operacji co są do wyboru i godzinny test u mnie jak nie złapię zwiechy/restarta to jeszcze mi się nie zdarzyło żeby na danych ustawieniach były jakieś zwiechy.

 

Kolega dobrze mówi z tym Gigabyte sam tak miałem i ni jak nikt nie wiedział o co chodzi, wiec uznałem to za walnięty czujnik, chyba nawet w serwisie Gigabyta nie wiedza co to jest :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...