Skocz do zawartości

Którego GTX 580 wybrać?


Recommended Posts

Witam

Planuję zakup karty graficznej opartej o chipset Nvidia GTX 580. Waham się między modelami:

 

- MSI GeForce GTX 580 Twin Frozr II

- MSI GeForce GTX 580 Lightning

- Gigabyte GeForce GTX 580 Windforce 3X

- ASUS GeForce GTX 580 Direct CU II.

 

Zależy mi przede wszystkim na w miarę cichym i jak najwydajniejszym chłodzeniu oraz dobrych możliwościach OC. Karta ma się zmieścić do obudowy Cooler Master 690 II Advanced.

Pozdrawiam i proszę o sugestie :)

Link to post
Share on other sites

Z tych wszystkich wybrałbym MSI GeForce GTX 580 Twin Frozr II. System chłodzenia jest znakomity :) Sam mam kartę od MSI ale radka, więc wiem na co stać to chłodzenie, wentylator od procka (box) chodzi 10 razy głośniej :/

Link to post
Share on other sites

a moim zdaniem lepiej jednego 580, wydajność nie wiele mniejsza niz 2x560ti a nie będzie problemów z SLI a co jesli gra nie wykorzysta multiGPU? to jedna karta będzie renderować grafikę a druga będzie pobierać prąd a taki 580 to w każdej grze i wysokich rozdzielczościach sobie poradzi bez problemu :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz chyba wszystkie nowsze gry wykorzystują multiGPU, a nawet jak jakaś nie obsługuje tej technologii to zazwyczaj jest to jakaś starsza produkcja, która ma niskie wymagania i spokojnie można w nią grać na pojedynczym GPU. :) A z drugiej strony jak ktoś kupuje sprzęt tej klasy to pobór prądu ma dla niego raczej drugorzędne znaczenie. ^^

wydajność nie wiele mniejsza niz 2x560ti

ja wiem czy tak niewiele, z tego co pamiętam to przewaga GTX560Ti SLI nad GTX580 to około 25-30% bez OC.
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Teraz chyba wszystkie nowsze gry wykorzystują multiGPU

 

Oprócz Wiedźmina 2 - mam taką samą wydajność na 2 co na jednej.

Z SLI są czasem problemy. Gdybym miał wybór wziąłbym jedną kartę na jednym GPU, jednak na obecną chwilę nie ma nic co by mnie zadowalało. Do Autora:

 

Chyba MSI byłoby ok. Poczytaj testy. Jedyna różnica to chyba temperatury. Ja tam nie wiem dokładnie bo siedzę w innym sektorze ;) (SLI 570)

Link to post
Share on other sites

z tym poborem pradu do dobrze mówisz bo jak ktos kupuje GTX580 to nie patrzy na to :D Ja osobiście jestem zwolennikiem jednej a porządnej karty niż dwóch słabszych które złączone sa wydajniejsze no ale to każdy patrzy inaczej ja bym kupił gtx580 a Ty 2x gtx560 :) No można dyskutować ale każdy postawi na swoim :D

Link to post
Share on other sites

Ligting bedzie najleprzym wyborem

ale ja bym poczekal na ROG od asus ale ja to ja :>

a na temat 580 twin frozr II moge powiedziec ze spelnila moja oczekiwania cicha chlodna i bardzo duzy potencjal z oc

udanych zakupow

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Ja nie rozumiem po co czekać na jakieś super wersje od np ASUS ROG i wydawać 300 zł więcej, a ta karta nie będzie oferowała lepszy osiągów w OC i głośności chłodzenie.

 

Do autora. Bierz kartę która ma najwiecej gwarancji i najlepszy chłodzenie, bo OC to wszystkie karty prezentują podobne.

Link to post
Share on other sites

Windforce 3 ciche i wydajne chłodzenie co prawda widziałem na 6870 ale byłem nim zachwycony , Lighting czy TFII od MSI z tego co czytałem to tez sa bardzo dobre i ciche :)

Link to post
Share on other sites

Witam

Planuję zakup karty graficznej opartej o chipset Nvidia GTX 580. Waham się między modelami:

 

- MSI GeForce GTX 580 Twin Frozr II

- MSI GeForce GTX 580 Lightning

- Gigabyte GeForce GTX 580 Windforce 3X

- ASUS GeForce GTX 580 Direct CU II.

 

Zależy mi przede wszystkim na w miarę cichym i jak najwydajniejszym chłodzeniu oraz dobrych możliwościach OC. Karta ma się zmieścić do obudowy Cooler Master 690 II Advanced.

Pozdrawiam i proszę o sugestie :)

 

Tylko 2 karty z wymienionych warte są uwagi MSI lighting i Asus DCU II które spokojnie zmieszczą się w 690 II Advanced, reszta to referenty ze zmienionym chłodzeniem.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...