Skocz do zawartości

Uwaga nieuczciwy sprzedający na Allegro.


Recommended Posts

Chciałbym przestrzec wszystkich przed oszustem sprzedającym na allegro.pl z konta hobbit128 .

Kupiłem od niego płytę główną, która była przedmiotem aukcji: https://allegro.pl/oferta/asus-maximus-viii-gene-nieuzywana-7887296946 z konta Ernold106.  Jak widać akcja grzecznościowa podany numer telefonu: 535148128.  Według opisu płyta miała być nowa, nieużywana, w stanie idealnym. Płytę otrzymałem w takim stanie:

d166d148abe994a9med.jpg

 

4b21784354dd6fe2med.jpg

 

Wysłałem te zdjęcia do sprzedającego a w odpowiedzi dostałem informację, że on płytę wysłał sprawną, usterka jest wynikiem transportu i że mogę mu skoczyć i iść na policję. W tym celu podał nawet swoje dane w których przedstawił się jako: Konrad Jaworski zamieszkały Pieniny. Jednak za pośrednictwem portalu allegro szybko udało mi się ustalić jego konto hobbit128 założone na nazwisko Krystian Gawrych zamieszkały w Łodzi.

Pogięte piny obejrzałem  pod lupą i dwa z nich mają wyłamane główki, więc najprawdopodobniej ktoś nieudolnie próbował je prostować, a na pewno nie ma mowy aby do takich uszkodzeń doszło w transporcie. Poza tym płyta przyszła bez jakichkolwiek akcesoriów typu zaślepki, kable czy osłona I/O co pozwala przypuszczać, że była wysyłana do serwisu, który odmówił naprawy i odesłał “golasa”. Wszystko to, jak również nieudolne próby ukrycia prawdziwej tożsamości ewidentnie wskazują na wałek jaki wyciął mi oszust. Trudno moja strata, następnym razem będę ostrożniejszy jednak przestrzegam przed kupowaniem z dwóch wymienionych kont Allegro.

 
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja takie delikatne rzeczy jak płyta główna, zasilacz, obudowa kupiłbym normalnie w sklepie. Nawet już szarpnąłbym się na promocję w Xkom, srelachmorelach itp ale i tak wolę na miejscu kupić u lokalnego Janusza bo w razie problemów zanoszę i mam wy.... co z tym zrobi. Kiedyś kupowałem na allegro obudowę, dysk, procek, grafikę ale na całe szczęście wszystko przyszło sprawne i już używam 6-7 lat ale dzisiaj nie zrobiłbym takich zakupów.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że piny nie pogięły się w transporcie. To tylko nieudolne tłumaczenie oszusta, w które nie uwierzyłem nawet na chwilę. Obejrzałem to pod lupą i nie mam wątpliwości, że kłamie, tak jak co do tożsamości.

Sporu nie założę bo tak jak wspomniałem kupiłem już poza allegro.... Ten wątek założyłem własnie po to aby nie robił innych.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie nie odpuszczaj, walcz o swoje bo typ będzie dalej robił w wała inne osoby i będzie myślał że jest bezkarny. Zgłaszaj sprawę na policję bo to jawne oszustwo, skoro na aukcji otwarcie pisze że płyta nowa, nieużywana i dodatkowo w stanie idealnym.

 

To co przysłał dalekie jest od stanu idealnego, a już na pewno nie jest możliwe uszkodzenie pinów w transporcie bo przecież po coś jest to plastikowe zabezpieczenie. 

 

Duży błąd zrobiłeś kupując poza allegro, miałbyś szansę odzyskać całą kwotę a tak to różnie z tym będzie. Takie sprawy na policji ciągną się długie miesiące, nawet i do 1,5 roku. Tak czy owak nie odpuszczaj, trzeba tępić takich oszustów. Życzę powodzenia ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Macie rację odpuszczać nie zamierzam. Już nie chodzi nawet o kasę, tylko o zasady i żeby się nauczył, że oszustwo nie popłaca. Jak sądzę to podszywanie się pod kogoś innego szczególnie może zainteresować policję.

Link to post
Share on other sites

Oktawian - Wielkie dzięki za to że potrafisz ostrzec innych przed tymi pajacami-oszustami.

 

Jak wszystkie rzeczy zakupione przez internet - Masz prawo zwrócić i zrób to jak najszybciej.

 

Pozdrawiam i życzę udanego rozwiązania sprawy.

Link to post
Share on other sites

Trzeba piętnować takie przypadki aby było ich jak najmniej. Może go to czegoś nauczy.

Niestety płytę kupiłem już poza allegro. Zresztą jestem przekonany, że niewiele by to zmieniło i historia była taka sama. Nadal utrzymywałby, że płytę wysłał w dobrym stanie.

Link to post
Share on other sites
Macie rację odpuszczać nie zamierzam

 

Bo dlatego właśnie że się odpuszcza, to takie procedery cały czas są popularne. Po prostu daje się w ten sposób przyzwolenie na w/w postępowanie. 

 

Mnie czeka przesiadka z HP Elite na normalnego ATX, mATX i zakup używanej 1155 pod i7 2600 na allegro mnie tak przeraża, że nie wiem czy nie puszczę całości i nie kupię po prostu 200GE na budżetowej płycie prosto z sklepu. Jakiś czas temu kolega z pracy robił identyczną przesiadkę jaką ja mam teraz w planach i tam chyba dopiero 4 płyta okazała się sprawna. Wszystkie zwroty odbyły się jednak bez problemu. 

 

a w odpowiedzi dostałem informację, że on płytę wysłał sprawną, usterka jest wynikiem transportu i że mogę mu skoczyć i iść na policję

 

Jeżeli ktoś podchodzi do tego w ten sposób, to dla samej satysfakcji poświęciłbym swój czas, żeby takiej osobie narobić koło du*y.  

Wrzuć ten temat na wszystkie fora wpisując nazwę konta w temacie, bo widać, że to jakiś handlarz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś podchodzi do tego w ten sposób, to dla samej satysfakcji poświęciłbym swój czas, żeby takiej osobie narobić koło du*y.  

Wrzuć ten temat na wszystkie fora wpisując nazwę konta w temacie, bo widać, że to jakiś handlarz. 

Dokładnie to własnie robię.  ;) 

Jeszcze zanim zorientowałem się, że podał mi fałszywe dane, proponowałem mu nawet ugodę, aby odzyskać choć część kasy. Odpowiedział ponownie abym szedł na policję... Teraz mam z czym.

Powiem szczerze, że ja go nie rozumiem bo za 300zł nie chciałbym mieć zszarganej opinii o koncie i nazwiska w internecie :P, nie mówiąc już o policji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie chcę być czarnowidzem, ale prawda jest taka że Policja w takich sprawach nic nie zrobi. Jedynie jak były wpłacone pieniądze i brak towaru, to wtedy zajmują się sprawą. Nawet wtedy zanim zajmą się sprawą potrafi minąć trochę czasu. W przypadku jak towar jest niezgodny z opisem to jest lipa. Wystarczy że sprzedający stwierdzi że wysłał sprawne, i to kupujący uszkodził. Wtedy wyślą do sądu i tyle. Podobnie zresztą jak Allegro.

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam słowa wyżej. Kupiłem kiedyś PS3 za 800zł na allegro, miało być sprawne. Nie dość, że paczka szła jakoś dziwnie długo to jak dostałem okazało się, że bluray nie działa. Próbowałem pisać do gościa coś uzgadniać, ale nic to nie dawało. Okazało się, że to nie on wogóle wysyłał, że nadawca na paczce był jakiś fakeowy, że typa wogóle w PL nie ma.

Postanowiłem odesłać mu to PS3 jak normalny zwrot i poszedłem na policję. Niby przyjęli zgłoszenie, założyli sprawę, ale po pół roku dostałem pismo, że umorzyli bo ten czyn ma małą szkodliwość społeczną czy jakoś tak.

Po miesiącu ps3 wróciło do mnie z dopiskiem, że nikt go nie odebrał. No i niestety zostałem z niesprawnym ps3 i musiałem wyłożyć kasę na naprawę bluraya.

Link to post
Share on other sites

Jak masz jakiś problem, to zgłaszaj sprawę na policję lub załóż spór na allegro.  Za udostępnianie danych osobowych (imię, nazwisko, adres, telefon) sam jeszcze trafisz do pierdla. Nawet jak gość jest winny, to nie masz prawa publicznie podawać jego danych osobowych. Tak więc w pierwszej kolejności popraw swój post i usuń wszelkie dane osobowe na tym forum i na każdym innym gdzie te dane umieściłeś a dopiero potem bierz się za wyjaśnianie sprawy.

 

Czy gniazdo płyty było zabezpieczone zaślepką? Jak ją otrzymałeś to trzeba było poprosić druga osobę aby komórką nagrać film z unboxingu. Teraz nie masz żadnego dowodu. Słowo przeciwko słowu. Prawdopodobnie wtopiłeś kasę i tyle. Za głupotę niestety się płaci. Zamiast kupować używkę od podejrzanego typa z aukcji grzecznościowej mogłeś pójść do sklepu i kupić jakakolwiek nową płytę. Teraz najlepiej to zanieść do jakiegoś serwisu i poprosić kogoś z doświadczeniem, żeby pod lupą postarał się te piny wyprostować. Może się uda, a może całkowicie wyłamie takiego pina....


 


Wrzuć ten temat na wszystkie fora wpisując nazwę konta w temacie, bo widać, że to jakiś handlarz. 

Masz 30 000 postów i takie głupoty doradzasz? Dzieciak za to do pierdla jeszcze trafi albo jego rodzice do końca życia będą płacić jakieś raty za zniesławienie.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa:

-aukcję wystawił ktoś inny 

Druga sprawa: 

-na koncie hobbita128 nigdy nie było takiej aukcji 

Trzecia sprawa:

-za udostępnianie danych będziesz miał problemy 

Czwarta sprawa:

-pokaż dowód zakupu z allegro i sfinalizowanie transakcji, jeżeli zrobiłeś to poza :) to ty pójdziesz za majty 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym przestrzec wszystkich przed oszustem sprzedającym na allegro.pl z konta hobbit128 .

Kupiłem od niego płytę główną, która była przedmiotem aukcji: https://allegro.pl/oferta/asus-maximus-viii-gene-nieuzywana-7887296946 z konta Ernold106.  Jak widać akcja grzecznościowa podany numer telefonu: 535148128.  Według opisu płyta miała być nowa, nieużywana, w stanie idealnym. Płytę otrzymałem w takim stanie:

d166d148abe994a9med.jpg

 

4b21784354dd6fe2med.jpg

 

Wysłałem te zdjęcia do sprzedającego a w odpowiedzi dostałem informację, że on płytę wysłał sprawną, usterka jest wynikiem transportu i że mogę mu skoczyć i iść na policję. W tym celu podał nawet swoje dane w których przedstawił się jako: Konrad Jaworski zamieszkały Pieniny. Jednak za pośrednictwem portalu allegro szybko udało mi się ustalić jego konto hobbit128 założone na nazwisko Krystian Gawrych zamieszkały w Łodzi.

Pogięte piny obejrzałem  pod lupą i dwa z nich mają wyłamane główki, więc najprawdopodobniej ktoś nieudolnie próbował je prostować, a na pewno nie ma mowy aby do takich uszkodzeń doszło w transporcie. Poza tym płyta przyszła bez jakichkolwiek akcesoriów typu zaślepki, kable czy osłona I/O co pozwala przypuszczać, że była wysyłana do serwisu, który odmówił naprawy i odesłał “golasa”. Wszystko to, jak również nieudolne próby ukrycia prawdziwej tożsamości ewidentnie wskazują na wałek jaki wyciął mi oszust. Trudno moja strata, następnym razem będę ostrożniejszy jednak przestrzegam przed kupowaniem z dwóch wymienionych kont Allegro.

 

Witam serdecznie, trafiłem na ten post po interwencji policji, zostałem zgłoszony jako sprzedający, natomiast nie miałem żadnej informacji od osoby kupującej, że coś jest nie tak, jeśli chce pan wyjaśnić sprawę to proszę odpowiedzieć tutaj lub w wiadomości prywatnej. Zapewniam, że nie byłem świadomy wady płyty którą zobaczył pan na mojej aukcji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...