Skocz do zawartości

Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność, problem


Recommended Posts

Witam!

Od jakiegoś czasu zmagam się z tym komunikatem przed próbą uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji. Nie wiem czemu tak się dzieje i czy to jest groźne więc pytam co z tym zrobić ;) Szukałem u wujka google odpowiedzi ale nic ciekawego nie znalazłem. Bawiłem się ostatnio w podkręcanie lecz wszystko działa stabilnie po testach programów. Bardzo proszę o odpowiedź!!

Link to post
Share on other sites

Dosłownie 3 dni temu miałem ten sam problem. Jesli reinstalacja sterowników nie pomogła przeskanuj system antywirusem, ew sformatuj dysk i wgraj wszystko na nowo. U mnie niestety po paru godzinach wyskakiwania tego błedu, zaczeły sypac sie bluescreeny, wyskakiwac artefakty, az w koncu nastapil zgon karty graficznej (co mnie nie dziwi, skoro w spoczynku osiagala 70 stopni i wcale nie z powodu złego chłodzenia czy syfu w komputerze). Proponuje też sprawdzić jak maszyna będzie się zachowywała na innej karcie graficznej.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Od jakiegoś czasu zmagam się z tym komunikatem przed próbą uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji. Nie wiem czemu tak się dzieje i czy to jest groźne więc pytam co z tym zrobić ;) Szukałem u wujka google odpowiedzi ale nic ciekawego nie znalazłem. Bawiłem się ostatnio w podkręcanie lecz wszystko działa stabilnie po testach programów. Bardzo proszę o odpowiedź!!

 

Masz tę kartę podkręconą?
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, pierwsze co to może być to przetaktowana karta, sam miałem takie objawy na 460.

 

Dokładnie wygląda mi to na przegięcie z podkręcaniem gpu i zbyt mały woltaż, kolega pewnie się rozpędził :wariat:
Link to post
Share on other sites

Jakiego producenta jest ta grafika? Palit, Gigabyte?

To są objawy przegrzania. Otwórz obudowę, skieruj domowy wentylator na kartę graficzną i sprawdź reakcję sprzętu.

Acha, zobacz też czy kondensatory na płycie głównej nie są wybrzuszone?

Link to post
Share on other sites

miałem kiedys podobny problem na 9600gt geil plus 800 4x1 gb jak ustawiłem ram na 667 to problem juz sie nie pojawił płyta asus crosshair 590 sli nie podawała napiecia na ram czyli na 800 miałem 1.87 a potrzebowała 1.9 2.0 sprawdz może to samo ustaw ram na 667 i pomecz 3d markiem 06 przez 3 h

Link to post
Share on other sites

Witam!

Od jakiegoś czasu zmagam się z tym komunikatem przed próbą uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji. Nie wiem czemu tak się dzieje i czy to jest groźne więc pytam co z tym zrobić ;) Szukałem u wujka google odpowiedzi ale nic ciekawego nie znalazłem. Bawiłem się ostatnio w podkręcanie lecz wszystko działa stabilnie po testach programów. Bardzo proszę o odpowiedź!!

 

Najlepiej jak autor tematu się odezwie i da znać czy problem występuje na zegarach fabrycznych.

Sony dobrze doradził, póki co nie wiadomo co sugerować.

Link to post
Share on other sites

Hmm. To tak , kartę (PALIT GeForce GTX460 768mb) mam nieco podkręconą w programie MSI Afterburner ( z tego co wiem program pozwala tylko na bezpieczne podkręcanie) no ale ok, przywrócę zegary do standardowych wartości. Druga sprawa, podkręcałem procesor, stabilność osiągnąłem przy 2,9 Ghz a mam q8300 więc wynik nie zadowala. Prawdopodobnie jest to przyczyną 2óch rzeczy. Z jednej strony mam 450w Amacroxa, który może nie wyrabiać z dostarczaniem energii a z drugiej moja płyta jest już chyba zasłużona, raz była naprawiana w serwisie. Poza tym ciągle mam problemy w grach, niektóre chodzą na full detal (Dirt3) a niektóre niezależnie od ustawień się zacinają (jak np wiedźmin 2 czy cod: Black Ops). Szukam rozwiązania tego problemu od pół roku, nic nie udało mi się ustalić.

Przywrócę zegary karty i zrestartuję ustawienia biosa poprzez zworki i zobaczymy co się stanie :)

 

 

Co do temperatury karty, nie jest na pewno przegrzana, temp to w spoczynku ok 30st, w stresie max 50-60.

Kondensatory: które mogą się wybrzuszyć i jak to się objawia ?? (jest ich trochę na płycie) (P5n-e SLI)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...