Skocz do zawartości

komputer z allegro czy warto kupić?


Recommended Posts

Dobrze wyceniony zestaw, ale:

Na tej płycie nie podkręcisz CPU, więc ewentualna wymiana w przyszłości

1. kostka RAM, więc... zgadłeś, ewentualny zakup w przyszłości

GPU turbinowe, więc głośniejsze

Nie wiem natomiast jak spisze się chłodzenie wodne z 120mm wentylatorem - może ktoś ma doświadczenie

 

Jeżeli turbina nie przeszkadza, to warto kupić i dorzucić RAMu, bądź wymienić na 2x 8GB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydajnościowo jest ok. Reszta jak wyżej. 

 

Jeżeli nie masz zamiaru podkręcać, to w tej cenie https://proline.pl/koszyk/71e71aec

Procesor praktycznie ta sama wydajność przy czym tutaj masz 6/12 a tam masz 8/8

Dochodzi lepszy zasilacz, lepszy SSD, spory zysk wydajności z pamięci w dualu, nienajlepsze ale mimo wszystko lepsze chłodzenie GPU. 


 

 

czy warto w coś takiego zainwestować

 

W dokładnie w takiej formie w jakiej jest, to zdecydowanie nie.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

obejrzane na szybko, takim zestawom mówimy NIE, procek z k na płycie bez możliwości oc, zasilacz nieznany, jedna kość ram. W tej kwocie to kipeski zestaw i do tego złożony bezsensownie

 

i jeden kwiatek:

  • Model procesora:
    Intel Core i7-9700K
  • Seria procesora:
    Intel Core i7
  • Typ gniazda procesora:
    Socket AM4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

wczoraj poprosiłem kolegę żeby złożył mi komputer na xkomie

Są pewne rzeczy do poprawy:

- pamięci 2400MHz, gdzie nominalna obsługa przez procesor to 2666MHz

- płyta na B360, do procesora z "k"? Niby można (nie ma i5-9600), ale ograniczysz w przyszłości ewentualne podkręcenie. A to tak jakby darmowy upgrade.

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=473591

Masz pamięci w dual Channel. Płytę obsługującą podkręcanie. SSD 180GB + 2TB Dysk HDD i modularny zasilacz a cena nawet odrobinę niższa z usługą montażu w cenie. Jakbyś chciał zaoszczędzić kilkaset złotych to polecam zmienić kartę graficzną na 1660 Ti 

Link to post
Share on other sites

@up 

 

Z370 Pro4 pod OC 9700K raczej średnio

Fera pod OC 9700K raczej średnio.

Kiepski SSD, kompletnie nieopłacalny zasilacz

 

 

 

wczoraj poprosiłem kolegę żeby złożył mi komputer na xkomie i zaoferował mi coś takiego https://www.x-kom.pl/lista/41gqjbfc7

 

Pierwsze pytanie. Czy masz zamiar podkręcać procesor? Ogólnie to tak jak napisali Ci już dwa razy. B360 uniemożliwia OC 9700K oraz 9600K. Znacznie słabszy SSD, znacznie słabszy zasilacz, pamięci 2400 MHz w cenie 2666/3000 MHz. Nie trzyma się to kupy.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Raczej nie mam zamiaru podkręcać procesora i teraz pytanie dotyczące twojego zestawu kajtek czy zasilacz 450w wystarczy? i czy warto dołożyć trochę do MSI MPG Z390 GAMING PLUS w razie późniejszy modyfikacji.

Jakbyś mógł ocenić czy coś takiego się nadaje lub co poprawić https://www.x-kom.pl/lista/2whzfd7cw

Edytowane przez adrian12d
Link to post
Share on other sites

Jak nie zamierzasz podkręcać, tym samym jak nie zamierzasz modernizować do i9 9900K, to dopłata do płyty nie jest jakaś konieczna. Można oczywiście podbić do najtańszego Z390 tylko dla obsługi pamieci 3000 MHz. Jak nie patrzeć, ta MSI i tak z 9900K sobie za bardzo nie poradzi. Zasilacz Focus 450W będzie tutaj z zapasem, można dopłacać do wersji 550W. Czasy świetności TT SE to kilka lat wstecz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - napisałem, że warto bo sam dwa razy byłem w podobnej sytuacji i potem żałowałem, bo żeby dać procesor nowszej generacji musiałem dokupić płytę główną. Myślę, że to zależy od finansów kolegi autora i planów za powiedzmy rok...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...